Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

Mnie interesuje, całkiem serio i bez złośliwości, w jaki sposób Sylwia panuje nad doglądaniem 40-tu kotów.

Gdzie one śpią - w domu? Skąd wiadomo, że żaden nie zaginął, wszystkie są, wieczorem na przykład. Przecież one się przemieszczają, gdzieś w jakiejś szafie może któryś schowany, no nie wiem, czasem dwóch-trzech się nie da łatwo zlokalizować, a tu tyle! i psy się kręcą, szczeniaki...  Skąd wiadomo, że wszystkie czują się dobrze, że żadnemu z tej czterdziestki nic nie jest takiego, że trzeba szybko reagować, każdego z osobna Sylwia obserwuje codziennie? A skąd wie, że obejrzała każdego, ma listę i odhacza?

Miał ktoś z Was większą ilość kotów? Wychodzących.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pipi miała koty wychodzące. Dużo, bo pomagała zwierzakom , i nadal pomaga na terenie podlaskiego, i całkiem inaczej pisała o  tych wychodzących kotach. Czasem któryś nie wrócił.  Na wychodzące koty polują lisy i psy. Koty chodzą do innych gospodarstw, wchodzą na drogę, zjadają zatrute myszy, maja kontuzje. Sylwia tak pisze jakby wokół jej domu i ogrodu nic nie było, przestrzeń pusta i bezpieczna, a przecież musi być tam droga skoro da się dojechać samochodem,  i muszą być jakieś domy/ gospodarstwa , ok nie obok, może 500 metrów dalej, a pomiędzy są czyjeś łąki czy pola uprawne.  Nie wynika z postów Sylwii, że cała jej posiadłość jest dokładnie ogrodzona, i koty nie mogą wyjść na zewnątrz. ale z postów Sylwii w ogóle mało co wynika.

No i może  warto tez pomyśleć jaki taka ilość kotów  w jednym miejscu ma wpływ na okoliczna przyrodę, na żyjące tam ptaszki na ten przykład. Odkarmione, zadbane koty tez polują, i tez na ptaki. A ptaków w Polsce niestety jest coraz mniej. Wiec nie powinno się tworzyć sztucznie takiego zagęszczenia kotów  i pozwalać im polować bez kontroli żadnej.

 

Sylwia zachowuje sie i odpowiada na wszelkie pytanie jak typowa  zbieraczka zwierząt.

I dopóki będzie ją utrzymywać, i dawać jej pieniądze będzie brała następne zwierzaki, bez żadnej refleksji, i będzie się wam prezentować jako ta uciśniona,. sama pewnie w to wierzy, jak osoba chora na anoreksję wierzy, że jest  gruba.

Wszystkie zwierzaki są Jej i tylko Ona decyduje, a wy płaćcie i podziwiajcie. A jak cos napiszecie nie pomyśli Sylwii no to was uświadomi. że  jesteście głupie , wredne i macie problemy psychiczne. Bo Sylwia uważa, ze po prostu te pieniądze dla niej powinny spływać same, bo jej sie należą po prostu, ale o zwierzakach decyduje tylko Ona, bo to przecież oczywiste, bo tylko ona jest odpowiedzialna, godna zaufania i w ogóle super.. I nieważne jest dla niej, że jest zadłużona po kokardę, większość zwierzaków jest nieadopcyjna według niej  i koniec. No bo jakby przypadkiem znalazły się dla nich domy - to co wtedy z Sylwią?

teraz oddała do adopcji 1 psa, no ale wzięła 4 inne - dużo bardziej medialne ; tez nikomu ich nie odda , bo po co - dacie jej pieniądze przecież na te psy

jak wpłacicie  dość pieniedzy  to zaraz się pojawią następne zwierzaki

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Juz staralam sie tu nie komentowac ale sie zagotowalam

Czy Wy sie nadmiernie nie rozpedzilyscie???????? Na spokojnie same przeczytajcie swoje komentarze i pomyslcie chwile

Po pierwsze Sylwia nie jest osoba trzecia na tym watku. Wiekszosc osob pisze tak jakby jej tu wcale nie bylo i postanawia swobodnie co Sylwia ma zrobic

Teraz nagle odkrywacie ze o zwierzeta pewnie nie dba. 

Patmol szczere pytanie do Ciebie- ilu chorym psom w wieku 10 plus znalazlas dom?? Podaj liczbe i czas w jakim te domy znalazlas, dobrze? Podaj tez statystyke ile tych psow wrocilo z adopcji ok?

Drugie pytanie- ilu kotom w swoim zyciu znalazlas domy? Ile z nich to byly koty w kwiecie wieku z jakimis problemami behawioralnymi?? Jak dlugo srednio szukalas dom dla nich????

Bo ja mam wrazenie ze tu ktos nie ma zielonego pojecie co to jest adopcja! Mlode adopcyjne psy i kociaki nie raz szukaja domu i 2 i 3 miesiace! W przypadku zwierzakow starych to moga byc lata 

Macie juz jakies domy sprawdzone dla tych zwierzakow zeby je wydac? Czy teraz jest pisanie dla pisania? Czy teraz zasadzicie odbior?

Wielokrotnie bylo tu juz pisane- jak ktos nie chce pomagac finansowo to NIE POMAGA. Jesli chce pomoc inaczej- robi ile moze. Jesli niechce pomoc to nie chociaz nie sieje zametu

 

  • Like 1
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.10.2018 o 18:40, Tyś(ka) napisał:

Kilka słów o charakterze, wiek, kuwetowość? stosunek do kotów, kwestie weterynaryjne, namiary (na Ciebie?) imiona i zdjęcia :)
Opisu nie musisz pisać, potrzebuję tylko suchych informacji o kocie, opis sama wymyślę.

Cieszę się, że Jamor u siebie <3 Trzymam kciuki za resztę zwierzaków. I za Ciebie, Sylwio.

Dostałam od Sylwii zdjęcia małej Lenki, z prośbą o wrzucenie na wątek, zdjęcia do wykorzystania w ogłoszeniach:

20181007_113809-1.jpg.99dccce7be8ac94807ca14df4d0e55b6.jpg

20181007_113824-1.jpg.c9d516f4c7685cb7dae228af894e7ea0.jpg

20181007_115359-1.jpg.db8bf0661d926b159d824ac9564fcd62.jpg

20181007_115544-1.jpg.47f9283680ffef4718c536f5cf9215dd.jpg

20181007_115648-1.jpg.7fead20e5874fd3f6e848334d677398d.jpg

20181007_120600-1.jpg.b7c6cc903f09a945edbdf52223f0d649.jpg

20181007-115402.jpg.32c8cc35124aa58d1d6bdd886c71e2a8.jpg

20181007-115409.jpg.566f08fa2d7d1c27418deedbcd9fac73.jpg

20181007_113905-1.jpg.d2ec49e3844acf48ba904d3728d6c396.jpg

I od razu wrzucę tu też opis, żeby wszystko było w jednym miejscu:

3 godziny temu, sylwija napisał:

Marysiu, wrzuciłam na dysk zdjęcia Lenki,. będę wdzięczna, jeśli się uda tutaj je wrzucić, dziękuję za tekst do zbiórki, trochę zmieniłam - bo husky - to jest rasa i rodowód, zmieniłam na 'w typie' - nikt się nie przyczepi

Lenka - wiek -= 2 mce, odwazna, smiala, psy koty kozy ludzie ok. za wczesnie od matki oddzielona/wyrzucona malenka/ ma zachowania 'szukania mamy' ale poza tym radzi sobie dobrze. Pierwsze szczepienie w tym tyg. psaożytów chyba sie pozbylysmy na dobre- wet potwierdzi.

w umowie - takze zobowiazanie do sterylki. dom niewychodzacy, chyba zeby super bezpieczny

na dokocenie.

Tyska - dziekie za pomoc przy oglaszaniu.

Leonida nie mam nowych zdjec, ale zrobie w najblizszym czase -  wtj chwili wszytskie wylegujacego sie w ksiazkach moglabym tylko

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, kiyoshi napisał:

Nie daje rady czytac calego watku na bierzaco ale dzis zabiore sie za oglaszanie suniek husky od Jamora i tego malego kociaka

Jak ustalilyscie z numerem tel w ogloszeniach? Kto do huskich a kto do kociaczka? Prosze o info :)

Tutaj masz informacje:

  Dnia 3.10.2018 o 10:54, Marysia O. napisał:
[...]

Zgodnie z tym co ustaliłam z Sylwią, wrzucam link do ogłoszenia suczek husky: https://www.olx.pl/oferta/dwie-piekne-suczki-w-typie-husky-do-adopcji-CID103-IDvUgXs.html. Tekst jest bardzo ogólny, bo na razie niewiele o nich wiadomo.

[...]

Jeśli ktoś może wyróżnić albo wykupić pakiet odświeżania (6zł za siedem dni i codziennie ogłoszenie jest wrzucane na górę listy, uważam, że to dobra i skuteczna opcja) to byłoby super. Odzewu niestety nie żadnego, nie było ani jednego telefony i ani jednego zapytania mailowego...

Może też ktoś dorobi inne ogłoszenia, może z innym tekstem..? W razie czego można podać ten mój numer telefonu, tylko prośba, żeby podesłać mi na pw lub na wątku link do ogłoszenia, żebym wiedziała ile ich jest i co jest w treści :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, kiyoshi napisał:

Nie daje rady czytac calego watku na bierzaco ale dzis zabiore sie za oglaszanie suniek husky od Jamora i tego malego kociaka

Jak ustalilyscie z numerem tel w ogloszeniach? Kto do huskich a kto do kociaczka? Prosze o info :)

W ogłoszeniach husky jest mój numer, możesz go podać tylko podeślij mi proszę link do ogłoszenia, żebym wiedziała co w nim jest i w razie czego nie była zaskoczona ;)

Do kotów numer Sylwii, chyba że jest na wątku ktoś kto się podejmie robić wstępny przesiew w adopcji kotów. Ja nigdy nie prowadziłam adopcji kotów, nie mam doświadczenia więc się nie podejmę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.10.2018 o 17:47, jankamałpa napisał:

A ktotś ogłasza jeszcze samą Niki?

Ja też miałam u siebie ogłoszenie Niki, odświeżyłam je jak tylko przeczytałam, że dom nie wypalił. Link do tego ogłoszenia, gdyby ktoś chciał wyróżnić: https://www.olx.pl/oferta/malenka-krotkowlosa-nika-czeka-na-wlasny-dom-CID103-IDvmn4x.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Marysia O. napisał:

Ja też miałam u siebie ogłoszenie Niki, odświeżyłam je jak tylko przeczytałam, że dom nie wypalił. Link do tego ogłoszenia, gdyby ktoś chciał wyróżnić: https://www.olx.pl/oferta/malenka-krotkowlosa-nika-czeka-na-wlasny-dom-CID103-IDvmn4x.html

Marysiu w razie czego ogloszenie Niki moze byc znow przekierowane do mnie. Ja mam 2 ogloszenia u siebie ale tez postaram sie dorobic

Husky zrobie wiec naCiebie i podesle linki

Kotek na Sylwie bo ja tez nie mam pojecia o adopcjach kotow

 

Ps dzieki janeczko ze czuwasz :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, kiyoshi napisał:

Marysiu w razie czego ogloszenie Niki moze byc znow przekierowane do mnie. Ja mam 2 ogloszenia u siebie ale tez postaram sie dorobic

Husky zrobie wiec naCiebie i podesle linki

Kotek na Sylwie bo ja tez nie mam pojecia o adopcjach kotow

 

Ps dzieki janeczko ze czuwasz :)

W pracy jestem - to mam czas :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, kiyoshi napisał:

Marysiu w razie czego ogloszenie Niki moze byc znow przekierowane do mnie. Ja mam 2 ogloszenia u siebie ale tez postaram sie dorobic

Husky zrobie wiec naCiebie i podesle linki

Kotek na Sylwie bo ja tez nie mam pojecia o adopcjach kotow

 

Ps dzieki janeczko ze czuwasz :)

Ok, super to przekieruję Nikę na Ciebie :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kiedyś byłam aktywować na dogo ale teraz rzadko tu zagľadam. Sylwie znam wiele lat. Zabierała kociaki z naszej przechowalni by nie trafiły do schroniska i szukała im domów. Pomagała też zwierzakom pod opieką osób prywatnych i fundacji. Gdy mogła. Gdy była zdrowa. Gdy miała pracę. Ale teraz sytuacja jest inna i Sylwia potrzebuje pomocy. Jeśli ktoś chce to robić super jeśli nie to chociaż nie dołujcie jej. To że nie wszystkie zwierzęta są do adopcji nie znaczy że jest zbieraczka. Cześć jest chorych, część starych i takim trudno znaleźć dom. Skupmy się na tych które mogą i powinny znaleźć nowe domu. Łatwo się pisze nie znając realiòw. :(. A sugestie że źle się zajmuje 40 konto ( bo jak jedna osoba może to robić) są po prostu wstręt e.  Proponuję umówić się, i odwiedzić Sylwie i wtedy się udzielać.

 

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Olena84 napisał:

Ja mogę jakieś dwa koty wyróżnić

 

Olasku dziecko koane oglaszaj oglaszaj wyrozniaj serce

               Sylwio sciskamy stokrosci za Jamora cudnego

 i za wszystkie lapucienki przeciez

            Miej sile i pogode w sercu

                           moze sie wszytko ulozy

Podobny obraz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.10.2018 o 08:03, Madie napisał:

 

ostatnio Twoje posty schodzą poniżej pewnego poziomu i są po prostu chamskie. Nikomu nie pomożesz z zachowaniem poniżej krytyki.

 

Madie - czasami staram się po prostu dostosować do poziom 'konwersacji' jaki panuje na tym wątku w odniesieniu do mojej osoby

ciekawe, że coś Ci się nie podoba w moich postach, za to innych nie oceniasz, a od dawna są wprost wstrętne i podłe, i tylko i wyłącznie chamskie, obraźliwe, napastliwe.

poza tym, gdybym była chamska, to

- osobie, która pisze, że moje wypowiedzi są wypowiedziami typowej zbieraczki, odpowiedziałabym , ze jej wypowiedzi są wypowiedziami typowej? kretynki

- osobom, nie umiejącym czytać ze zrozumieniem, zadającym non-stop te same pytania, atakującym, obrażającym  wciąż.. dającym bezsensowne 'rady' itd itp - odpowiedziałabym, ze nie mam czasu na głupie pierdolenie

itd itp

i prawda jest taka, że nie mam czasu..

moi drodzy,

myślałam, czy nie zgłosić wątku do zamknięcia, bo to, co się dzieje tutaj jest po prostu żenujące i objawiły się tu osoby, które lubują się w aferach, burdach itp. ok - niektórzy mają taki pomysł na życie - niszczyć życie innym, obrażać, szargać opinię.. - w mojej ocenie to obrzydliwe, niemoralne wręcz. ale nie mnie oceniać :)

ale ..

na dogo poznałam osoby, które cenię i z których opiniami, radami się liczę,  z niektórymi poznaliśmy się osobiście,  niektóre znam tylko za pośrednictwem tego forum /nie bywam w ogóle na innych watkach poza moimi/, Sprawdziłam, że jest sposób na dogo, który mi oszczędzi czasu i niepotrzebnych nerwów - ignorowanie użytkowników i skorzystam z tej opcji. Po prostu.

co ciekawe " Użytkownicy nie są powiadamiani, że są ignorowani. " ale ja nie zamierzam robić z tego tajemnicy:

rozi, patmol, madie, kajtek - bawcie się dalej, ale beze mnie

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, sylwija napisał:

Madie - czasami staram się po prostu dostosować do poziom 'konwersacji' jaki panuje na tym wątku w odniesieniu do mojej osoby

ciekawe, że coś Ci się nie podoba w moich postach, za to innych nie oceniasz, a od dawna są wprost wstrętne i podłe, i tylko i wyłącznie chamskie, obraźliwe, napastliwe.

poza tym, gdybym była chamska, to

- osobie, która pisze, że moje wypowiedzi są wypowiedziami typowej zbieraczki, odpowiedziałabym , ze jej wypowiedzi są wypowiedziami typowej? kretynki

- osobom, nie umiejącym czytać ze zrozumieniem, zadającym non-stop te same pytania, atakującym, obrażającym  wciąż.. dającym bezsensowne 'rady' itd itp - odpowiedziałabym, ze nie mam czasu na głupie pierdolenie

itd itp

i prawda jest taka, że nie mam czasu..

moi drodzy,

myślałam, czy nie zgłosić wątku do zamknięcia, bo to, co się dzieje tutaj jest po prostu żenujące i objawiły się tu osoby, które lubują się w aferach, burdach itp. ok - niektórzy mają taki pomysł na życie - niszczyć życie innym, obrażać, szargać opinię.. - w mojej ocenie to obrzydliwe, niemoralne wręcz. ale nie mnie oceniać :)

ale ..

na dogo poznałam osoby, które cenię i z których opiniami, radami się liczę,  z niektórymi poznaliśmy się osobiście,  niektóre znam tylko za pośrednictwem tego forum /nie bywam w ogóle na innych watkach poza moimi/, Sprawdziłam, że jest sposób na dogo, który mi oszczędzi czasu i niepotrzebnych nerwów - ignorowanie użytkowników i skorzystam z tej opcji. Po prostu.

co ciekawe " Użytkownicy nie są powiadamiani, że są ignorowani. " ale ja nie zamierzam robić z tego tajemnicy:

rozi, patmol, madie, kajtek - bawcie się dalej, ale beze mnie

Sylwia to Twoja decyzja o ignrowaniu, ale jesteś bardzo niesprawiedliwa w swojej ocenie osób na wątku.  Nie wszyscy, którzy piszą "ciuciu, ciuciu" są Twoimi przyjaciółmi i nie wszyscy którzy walą prosto  z "grubej rury" są Twoimi wrogami. Życie nie jest czarno-białe. Nikt nie  wie wszystkiego i  nikt nie ma wyłączności na bycie najmądrzejszym. Z każdej wypowiedzi, każdego wpisu można zawsze coś dobergo dla siebie wybrać, zastanowić się,:"a moze ta osoba ma chociaż trochę racji", a nie obrażać się na wszystkich. A po drugie zawsze jest dobrze mieć "wroga" pod kontrolą niż nie wiedzieć co myśli/robi (to już trochę żart). Na pewno wszystkie z wymienionych, ignorowanych przez Ciebie osób bardzo Ci pomagają- możesz nawet o tym nie wiedzieć. Ja mam 100% pewność, że jedna z wymienionych osób z Twojej listy ignorowanych bardzo, ale to bardzo wspomogła Cię finansowo gdy zbieraliśmy na ratę kredytu. A Ty teraz ją ignorujesz. Sylwia POMYŚL jak to osoba się teraz czuje. 

I jeszcze taka smutna refleksja na koniec: Nie musisz zamykać wątku, on sam się zamknie, to tylko kwestia czasu, jeśli Twoje wpisy będą wyglądały tak jak powyżej.

  • Like 7
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, sylwija napisał:

odpowiedziałabym, ze nie mam czasu na głupie pierdolenie

O ile jeszcze widzisz mój wpis - nie zachęcę już nikogo ze znajomych, sama też nie wesprę żadnej zrzutki, zbiórki, jakie organizujesz na różne potrzeby, Runy również nie.

Do zbiórek na dogo nie dokładałam, żeby była jasność.

Edited by kajtek
literówka "Runy"
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, kajtek napisał:

O ile jeszcze widzisz mój wpis - nie zachęcę już nikogo ze znajomych, sama też nie wesprę żadnej zrzutki, zbiórki, jakie organizujesz na różne potrzeby, Runy również nie.

Do zbiórek na dogo nie dokładałam, żeby była jasność.

Ech, przykra sytuacja... :( Uważam, że Janka mądrze to skomentowała. Ale nie mamy wpływu na decyzję Sylwii...

 

BARDZO DZIĘKUJĘ osobie, która wyróżniła na miesiąc moje ogłoszenia Niki.

Nie wiem kto to taki, ale naprawdę pięknie dziękuję :))

dbg9_SOGOnng7yagMbJUoqzqaKWbjy3dqr5v13nvNIkX_faXlc5DtMwWRcoEq0a0zHjwpAg1xh657xaMQCkSS9_C6mT8lLNxqE6RIGCQZe47FlQcWhEGWEcf0bHhiFQcwHkeK8Vz45DYU2wQ2pNkujlJKelcuE5s35tV9KWrq9kq-YQ8OEAa__YfdNEP2QOkjWTRTc-LiGoMt4_S-d0M-iKnNPLc0ZcHpJoJeQbXo098PgtfSo1ju60syQ5VR7ZXqVW2Omdv9c2h7R_7yji1qbC2HxQrtqttPEqqz72ql-jJkwZRovjhLzH47aKZeJ7jdZdVsV90mkwkCVoq3k9IoJUzghpGa_IDtgn35n-kCiO3K0wqyRosYa7Y31eDGg32UWtLZ0X4TGc5mPcfqic8YhhUv_BB1gWYR1I-IIB8P42hHoVgbJpe5zzLnAmkGcwXR4by9NSQMMV-sKRpUpeINU-yWi4gW1ABltT6QC_WmophSi4RXTemDLm0Bae6LJ4EhiMrIzdE4DcyDvdjJcT9JYmsl1_dJmALL-1zp8HwH1z53_gH8_Wzzg4CGReh-vNmlK_sIm01U0Wyly7CTQ660_oOhZ_bvzuoEeW0mQGZ8AszZ1xb0L-GdEGir-EMVW4=w931-h526-no

Link to comment
Share on other sites

Przestałam się odzywać , bo niestety Sylwija okopała się na swojej pozycji i nie dopuszcza do siebie innego zdania niż jej.  Nie zauważyłam chamskich wpisów tylko w dużym stopniu zawierające prawdę. Może i Sylwija nie jest zbieraczka ,ale pewne zachowania ma . Sztuką jest spojrzeć na siebie samokrytycznie.

Sylwija nie może zrozumieć ,że osoby z tego wątku nie są jej wrogami. Widzą problemy realnie i chcą udzielić pomocy sensownej ,a nie klepać wirtualnie po ramieniu i pocieszać ,że będzie dobrze. Kilka osób dało jej szansę wpłacając duże kwoty na ratę kredytu i nie tylko .A teraz dostają w dupę.

Na pewno Sylwija zajmuje się zwierzakami najlepiej jak może i potrafi ,ale nikt nie zaprzeczy ,że opieka nad tyloma zwierzętami jest trudna. Na pewno lepiej można się zająć kilkoma zwierzakami niż sześćdziesiątką. Wiele psów i kotów  , wydawałoby się nieadopcyjnych, znajdowało wspaniałe domy. Jednak Sylwija nie chce swoim dać  szansy.

I tak jak jankamałpa napisała, wątek zamknie się sam.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sylwuniu

Niechaj sie z ieni

 na lepsze na dzis na jutro

 na wiele lat

 lada dzioneczek posle polecon z drugiego kramiku dla was kochane serduszka

 

 jak cale zycie tiutiam  i nie mam zamiaru przestac

 tiutiu do skarbenkow dzieciaczkow

i do wszytkich zwierzunkow

 w zyciu piecdziesiecioletniem tiuutiam

 i jest mi z tym dobrze

lepiej

 wole grzecznosci i staram unikac

 jak najdalej  mozna

 wszelkiego gburowatego i kosmatego

 podlego

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, jankamałpa napisał:

POMYŚL jak to osoba się teraz czuje. 

 

14 godzin temu, sylwija napisał:

 […] madie […]  - bawcie się dalej, ale beze mnie

Doczytałam posty. Jasne, wytrzepać z kasy i wywalić za drzwi. Sylwia, Ty masz pojęcie, co robisz? Jeśli Madie Ci nie odpowiada, jako osoba niewygodna na wątku, to trzeba było nie przyjmować od Niej pieniędzy, wtedy mogłabyś sobie pisać o ignorowaniu, czy w inny sposób Ją postponować.

To nie były pieniądze dla zwierząt, tylko dla Ciebie, na ratę kredytu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...