Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

Następne w kolejce trzy starsze suczki. Sonia, Piątka i Fiolka są u Sylwi od dawna, miały zostać do końca ale może i im warto byłoby spróbować poszukać domów? Znamy na dogo przykłady, że starsze psiaki znajdują naprawdę cudowne domy na ostatnie chwile swojego życia. Jak myślisz Sylwio?

Sonia to sunia po przejściach, znaleziona z drutem (sznurkiem? przepraszam nie pamiętam) wrośniętym w szyję. Bardzo głośno daje znać o swojej obecności szczekając na wszystko i wszystkich ;) Poza tym sympatyczna dziewczyna, przychodziła do nas i opierała się nam łapkami na kolanach prosząc o uwagę i pieszczoty :)

pvDTo1_bDV2wXw7zOkfnSxXv5SmD8oi0FbTWowgK

Qqv-Lc9XTu2VY984JQ554vo9lTxQ56uKhGz-ejgK1G8idcthBB1cWG6VAgF0sAfzLQTDiWIaSDX59rEoLfd01dVM7JaGnID7zApPglVFBGfo9XYUkPNQ3kIZLv9fxMk2SfqOw0v2-gvk-P-0VqDnmBkH9rY6aUJ7bOkgPL0xvJcPAWDo0pECsYTZQDyLNDZqlaCyPbKdlKQ5DF8ZUxvmwMn2zxCSGDR90BSh_ruiETKfoSmHVIuD6uK2X5jpjw4rKEfv54MjHkavu7Y6-7IF0T-swvEHkxuUd12N9li-mOO1dwP15NU-IGOfCMqVh-GGrkVU7PPWvAi_gNwwE0pSEciFBZrC9tafMJi__xB1OyYUEUd5SpBZbJLs5RpBgJAWN9OUUGzHcu89D5ZozD_h4YOLABXzVtK4V5X-8K0w8PaooGKotl_WgFuI54N4ES0ILCKpZqEyXizpONS2GdwojlZr9vd0F7aAqCueGPmRZNo9tgPaVrkMp-9GpfeoG45RTn2hg_cAS5js1XM4tErBeniVxk8wIoExfAR0wrS3zznBfeLI0aLGscr8Qbi8VsKoCfpT4uJZMd5saRlxBdTdHpr_180OaiSrpXrcYx8=w953-h633-no

xfBMdVVJWpvYbc5dLz2XqtvKSKUJaLHyk8FGt3QRXuaUKxVzzWuTxEHkycHaFaHneqOxIjTP430-9MoGkQo_HqZukzvnqwGUOCV4tgT4xkS_rIp1TptTJs0vskCXnq15UqzXOo1MJ_43Q0VLTydbgX27SUTnsoe5n-9NBR3OhCp_2h_GkG3djF7nWMfv7qjuTLSX42Y8PtHkfvsueErVpCJWGeQjtJGcEcznAPhEpeTKy41sdJqrzWf8SQLqtdfojyTbvvYVwo86rsETX0Ex5zhQ5ldMH8qtpKnBFQ2Xbmu8vuPFNlt4RWWQF9WN6YmBzrSGzgcUIH7h0Iw2paZMZ65_O6h4wHW57JrSDer22MwUE_Ewtz-eY31zikIe3rh1ovF-tX9HL8jPjkSBLY694aCP0BfL3P_7QrMb_fwV9hP52SyXsYvvv3wrdtmPfVD3SOJtGBd8Pwupjz_Sq6gbJXVklC6IXLcmCc6EJrLr9HbJLEahhtl5nosz4VppRXWMnLG4qKwOnPAnN4Qfgew5IWsT2eL59s9PdsErv4N2PuL2GRic7MPJ2jT3Lylh1JOOD-WEib9VfbqNAv2maoBntJZjKf3XOVOziZ42Yb4=w953-h633-no

NaftFKDGNRAYX31_eBQ2OIjVp3Mtg73a6mDMB_2WivxRRQIuMlYJ_gQskEUY17rchUxolPABFdJb1bbpA8l2jNn0lq_XrB3qOIZGFgPo40J-YHIzJfQ-Xug2kYRNwxckeMSRPP9ig6ZbZJ83Z4bpa0ZMhgQjPQZPIELmNs8zZ-7LDHJk8c6XAlkHxruN6nhB6jqbr0X2e1uBA4uEFAivB5zd4-y1-m0rBTjvMeta6fssIc6gDE89nv2zc65nNIjfPo_OGsBBb9Fj1nGCzoVXCJDg9Ou8chCfsGir_gMtOFrC1CPF6ON8OmahGes65SrNnivFtw1jgHpsFOTJ70FHwu-W4mDU9ufya1qGC5ahKSoXi65ZaiZLgy61fChYtuHdcVPpOagUP5FuPC05J2JhVhfcyOrlWVuPe7ngq_JeoCn39M0VsPxH9O99570r2oTsxnHtao2EESkOgl0za0y7akTYleTFtUYTiM-8s26OQNXKrRy7VB3BEiWXJoq7p-HnqQM7z-ujWZlXwNvd4PlcfM1A3NrpNmULBjqGAH8g7eUw2s8eK96M6hdxtDFNqMH-GQ22gs1BwbX8QyKLOViLepkcsJ5v5WrUE6PmQHM=w953-h633-no

Piąteczka jest już mocno leciwą sunią, ma problemy z oczami, jest całkowicie niewidoma i musi przyjmować leki , sprawia wrażenie troszkę zagubionej. Ale jest też cudowną sunią, taką delikatną, tulącą się do człowieka, spragnioną dotyku. W pewnym momencie przyszła do mnie i w taki wzruszający sposób wtuliła mi główkę w kolana, była absolutnie rozczulająca.

9ZvuIWm0bd-gg70F2xGz68etWNNy_w2CxL6PelZV

Link to comment
Share on other sites

Poker - pięknie dziękuję, paczka już u mnie. kurier myślał, że to karma dla zwierzaków, więc przerzucił przez bramę, ale nie ma strat dużych ;) kozy dostały jedną kaszę w ramach atrakcji :D

gazet to nie mam żadnych, a szmatki, czy poptem komuś na dywan nie będą robić - dzisiaj musiałam wziac dla nich znów odrobaczenie, tym razem dostały po ćwiartce tabletki, bo nie można się uporać z robalami/ wspomnę, że całe topwarzystow mam do odrobacznie przy takiej akcji.. Kupiłam tez podkłady - ale to na chwilę doslownie, a maluszki dostały dzisiaj to, co kotki, czyli mięsko mielone i juz śpią syte :) tzn. na arzie spią, chyba zresztą w kanapie.. bo nie widac,c zasem tytlko ktoś sapnie przez sen

moim zdaniem  sunki nie do aodpcji. tzn. one może i by znalazly domy, ale wątpię, żeby się odnalazły w nich i dobrze sie czuły

piątka - chyba już całkiem nie widzi, od lat n a cyklosporynie i pod kontrola Garncarza, problemy z wątobą, Fiolka - problemy z wątrobą, nerkami, neurologiczne, może głucha - obie - 15-17 lat, jakoś tak i sa u mnie od lat

Sonia młodsza, ale problemy neurologiczne i behawioralne - obroza, szelki, smycz - nie, znalazłam z drutem wrośniętym w szyję,. długo dochodziła do siebie, przede wzytskim psychicznie./ moze miec 7-10 lat, z czego 5 albo 6 u mnie

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, kiyoshi napisał:

wstawie tutaj wszystkie ogłoszenia jakie im zrobiłam. Czekam jeszcze na nowe zdjęcia Lusi i Jamora to będe robić dalej. Wszystkie ogłoszenia sa na Warszawe, bo tam największa szansa na dom a musi być dużo ogłoszeń, bo za szybko bez wyróznień spadają:(

Jakby się dało wyróżnić po jednym Jamora, Lusi i szczeniakom to byłoby super

Np. te:

Jamor:

https://www.olx.pl/oferta/pilnie-potrzebny-dom-jamor-duzy-zrownowazony-pies-kocha-ludzi-koty-CID103-IDvb9u5.html

Lusia:

https://www.olx.pl/oferta/cudna-delikatna-nieduza-lusia-do-adopcji-CID103-IDwPssz.html

Szczeniaki:

https://www.olx.pl/oferta/malenkie-ok-6-tygodniowe-szczeniaczki-szukaja-kochajacych-domow-CID103-IDvgLNq.html

a tu reszta:

https://www.olx.pl/oferta/pomocy-jamor-bardzo-prosi-o-dom-duzy-zrownowazony-kocha-ludzi-koty-CID103-IDvd4Z2.html

https://www.olx.pl/oferta/jamor-piekny-owczarkowaty-duzy-pies-ulozony-zrownowazony-adopcja-CID103-IDwzSBf.html

https://www.olx.pl/oferta/duzy-owczarkowaty-aktywny-proludzki-pies-jamor-szuka-domu-CID103-IDv8T5d.html

https://www.olx.pl/oferta/delikatna-nieduza-lusia-szuka-spokojnego-domu-CID103-IDwNQgR.html

https://www.olx.pl/oferta/pokochaj-lusie-delikatna-wrazliwa-nieduza-sunie-CID103-IDv80UD.html

https://www.olx.pl/oferta/6-tygodniowe-szczeniaczki-szukaja-kochajacych-domow-CID103-IDvesgl.html

https://www.olx.pl/oferta/4-ok-6-tygodniowe-szczeniaczki-pilnie-szukaja-domow-CID103-IDvf35l.html

https://www.olx.pl/oferta/szczeniaczki-zdrowe-radosne-ok-6-tygodniowe-znalezione-w-rowie-CID103-IDvhFKp.html

zgadzam się w pełni. A czy możesz podaj orintacyjnie ile kosztuje utrzymanie 1 kozy na miesiąc? i ile one mniej więcej zyją (to z mojej ciekowości- nie zycze im źle, żeby była jasność:))

 

5 godzin temu, uxmal napisał:

wyróżniłam w/w ogłoszenia. Pakiet maxi.

 

2 godziny temu, kiyoshi napisał:

Sylwija zamowie Ci podklady jak wroce do domu to do konca tygodnia dojda. Ale nie bedzie tego duzo:( tyle zeby wysylka byla darmowa czyli jak pamietam 3 opakowania

Zachwycam sie zdjeciami od Marysi. Naprawde cudowne!! Juz bym chciala nowe ogloszenia robic :) wieczorkiem zaczne. 

Miejsce u sylwija magiczne. Zeby cud sie stal - wierze mocno

 

W tych okolicznościach, jak Kiyoshi zrobisz nowe ogłoszenia, z tymi nowymi fotami, to wrzuć linki, to ja wyróżnię te nowe, skoro uxmal wyróżniła tamte :)

A swoją drogą, nie kasują Ci ogłoszeń na te same psiaki? Mi kiedyś kasowali na olx.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, sylwija napisał:

jak wyskoczylam po to odrobaczenie i podklady, to Jamor mi cala kuchnie pieknie zalal. juz blat i tak powinine byc dawno wymieniony, ale on cala - szafki w srodku, podloga cala.., kurek odkrecil..

 

Może to głupie co napiszę, ale czy nie masz drzwi żeby pod Twoją nieobecność zamknąć kuchnie żeby nie było zniszczeń?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, bric-a-brac napisał:

 

 

W tych okolicznościach, jak Kiyoshi zrobisz nowe ogłoszenia, z tymi nowymi fotami, to wrzuć linki, to ja wyróżnię te nowe, skoro uxmal wyróżniła tamte :)

A swoją drogą, nie kasują Ci ogłoszeń na te same psiaki? Mi kiedyś kasowali na olx.

nie kasują mi ogłoszeń...lata wprawy..;)

Zrobie kolejne z nowymi zdjęciami ale coraz bardziej się zastanawiam, czy Jamor faktycznie jest psem bezproblemowym? przeskakuje ogrodzenie, wskakuje na stół, kredens...on wymaga opiekuna non stop w domu:( oj cięzko może być:(

Nie wiem czy dziś uda mi się zrobić jakies ogłoszenie, bo dopiero weszłam do domu i padam:(

Zamówiłam Ci sylwija 35 podkładów. Powinny dojść na 22go- tak było napisane, może się uda:)

Masakra z tą kuchnią:( oj Jamor...

Co do ogłoszeń tej starutkiej suni Piąteczki to zgadzam się, że nie ma sensu. Ona wygląda na bardzo wiekową, i tak tez ją opisujesz. Szanse na dom małe..a trauma związana z przeprowadzką mogłaby ją wykończyć.

Sonia wygląda za to na młodą sunie....nie wiem, próbowac można, ale to zalezy od Ciebie sylwija.

Wszystkie zwierzaczki takie śliczne, uśmiechnięte:) też uwielbiam Ashera - tak jak Poker. Zjawiskowy. MOże własnie ta uroda pomoże mu mimo chorób znaleśc dom:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, kiyoshi napisał:

Sylwija proszę w wolnej chwili napisz jeszcze o ASHERKU dokładnie, opis wraz ze sprawami zdrowotnymi. Musze pomysleć nad tekstem do ogłoszeń (nie dziś;))

 

2 godziny temu, jankamałpa napisał:

Może to głupie co napiszę, ale czy nie masz drzwi żeby pod Twoją nieobecność zamknąć kuchnie żeby nie było zniszczeń?

nie mam.. jedyny pokój jest zamkniety, w którym jkest Asher - razem nie zaryzykuję, to mały pokoik.

no i pokoj koci, z dziura na kora porzechodzenie

Jamor jest bezproblemowy do człowieka, totalne zaufanie i posłuszny, kto wie, może jak husky, jakby go zmęczyć umęczyć, to by nie próbował wyostac, może jakby został z innym psem na podwórku..

Jeszzzcze a Asherze dszisiaj sie postaram

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Olena84 napisał:

A może nagłośnić tą sytuację np komuś kto kocha zwierzęta a może więcej niż my, np jakaś gwiazda, celebryta, wiem, że to głupie, ale różnie bywa

Ja bym była z tym bardzo ostrożna, a jak jakieś "nawiedzonej" osobie nie spodobają się warunki u Sylwii dla zwierzaków i będzie chciała je zabrać? Nie koniecznie do siebie.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, jankamałpa napisał:

Ja bym była z tym bardzo ostrożna, a jak jakieś "nawiedzonej" osobie nie spodobają się warunki u Sylwii dla zwierzaków i będzie chciała je zabrać? Nie koniecznie do siebie.

o tym nie pomyślałam, liczyłam na (niestety raczej jednorazową) ale dużą konkretną pomoc

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Olena84 napisał:

A może nagłośnić tą sytuację np komuś kto kocha zwierzęta a może więcej niż my, np jakaś gwiazda, celebryta, wiem, że to głupie, ale różnie bywa

 

1 minutę temu, Olena84 napisał:

o tym nie pomyślałam, liczyłam na (niestety raczej jednorazową) ale dużą konkretną pomoc

 

Różnie może   być z tym nagłaśnianiem. Trafi Sylwija na kogoś, kto będzie chciał kosztem zwierząt się lansować i co wtedy ?

Szkoda zwierzaków i Sylwiji.....

Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, MALWA napisał:

Psiaki prześliczne, szczególnie Lusia, i szczeniaki oczywiście.

wszystkie u mnie zwierzaki cudne, bo trafiaja mi sie wyjatkowe egzemplarze same :)podoba mi sie Tinek i Nika dla czarnych podpalanych, dla puchatej panienki Gabi, ale łaciatek? bo Misza i Gucio juz był u mnie..

Link to comment
Share on other sites

Asher - wiek 5 lat. albinos - brak pigmentu. zaszczepiony, wykastrowany, zachipowany

problemy neurologiczne - oczopląs, rezonans z kontrastem wykazał bliznę - może być pourazową, zwiększone ryzyko wystąpienia padaczki. Dostawał steryd, brak efektów, powinien mieć zmienione leczenie - konieczna konsultacja neurologiczna

przed narkoza w badaniu osłuchowym, wyszły szmery - konieczna konsultacja kardiologiczna

chronić przed słońcem całego, a oczy szczególnie - we okularach powinien chodzić. miał silny stan zapalny, dostawał antybiotyk

alergia pokarmowa - bezzbożowe, szampon tez dla alergików

wesoły energiczny, miziasty

potrafi szczekać, dogaduje się z psami, kotami. ale pioertwsze kontakty mogą być różne, glutków się boi

kontaktowy, słucha się

trochę akitowy

na początku szczekał na żaby kumkające, teraz ma zapędy stróżujące, szczeka na kozy, ale nie gania ich

wydaje mi się, że nie widzi idealnie. był u okulisty - on skierował do neurologa z powodu oczopląsu

co najmniej 2 lata się błakał po Warce, jedni dokarmiali, inni przeganiali, inni się bali??!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

wszystko było pod nie, miejsce wybierałam tak, żeby nie było sąsiadów bezpośrednio, żeby nie przeszkadzały im zwierzaki a sąsiedzi

nam. żeby było bezpiecznie. żeby każdy zwierzak żył tak, jak lubi. jak mu się podoba. poprzedni właściciele traktowali to jak działkę rekreacyjna, stąd mam te rzeczy z boiska do siatkówki/koszykówki. Na resztkach boiska stoi szopa kozia

tak, dobrze się tu czują zwierzaki.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...