Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

19 godzin temu, jankamałpa napisał:

To po co Sylwia wystawia te miski i wabi wszystkie stworzenia z okolicy? Przestanie wystawiać - przestaną przychodzić. Przecież ma swoich zwierząt ogrom do wykarmienia, a tu na dokładkę pół wsi żywi na własne życzenie. 

Wiesz ze Sylwia czyta ten wątek? Po co piszesz do niej,  o niej w trzeciej osobie????  wygląda na traktowanie mocno z góry...a dlaczego to robi? Bo jest bardzo wrażliwa osobą

  • Like 2
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, beka napisał:

Wiesz ze Sylwia czyta ten wątek? Po co piszesz do niej,  o niej w trzeciej osobie????  wygląda na traktowanie mocno z góry...a dlaczego to robi? Bo jest bardzo wrażliwa osobą

Janka cytowała mój post, zwracała się do mnie, to jak miała napisać...

Wczoraj wieczorem umarł ten nowy kotek.

Link to comment
Share on other sites

Rozliczyłam bazarek cegiełkowy (Cukierenka) bez ostatniej wpłaty bo szkoda mi czasu.

Przelałam kolejną ratę zadłużenia za gaz - 660 zł.

Dziękuję za Waszą pomoc i wsparcie.

Niedługo przygotuję kolejny bazarek tym razem fantowy - liczę na Was , kochani.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hej, "nowam" tu, ale sprawa Sylwi/Runy jest mi znana od kotki Zenobii. 

Powinna dostać w dziób kilka lat temu , że nie prosiła o pomoc wcześniej ale ona taka "zosia samosia". 

Jak nie jedna z nas z resztą.

Ja jej bić nie będę i ręki do hejtów i krytykowania nie dołożę. I jest mi bardzo przykro jak czytam wręcz podłe posty. 

Jestem z Sylwią w kontakcie na FB, choć jak wiecie sami, że czasem odpisze szybko czasem za tydzień. 

Widzę, że sporo tu informacji aktualnych i tylko dlatego się dopisuję by wiedzieć jak i gdzie pomóc.

Całusy Sylwio i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. 

Prezent urodzinowy dla dzieciaków jedzie a ja się odezwę koło pierwszego :-).

Beata J.

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Beata skce napisał:

Hej, "nowam" tu, ale sprawa Sylwi/Runy jest mi znana od kotki Zenobii. 

Powinna dostać w dziób kilka lat temu , że nie prosiła o pomoc wcześniej ale ona taka "zosia samosia". 

Jak nie jedna z nas z resztą.

Ja jej bić nie będę i ręki do hejtów i krytykowania nie dołożę. I jest mi bardzo przykro jak czytam wręcz podłe posty. 

Jestem z Sylwią w kontakcie na FB, choć jak wiecie sami, że czasem odpisze szybko czasem za tydzień. 

Widzę, że sporo tu informacji aktualnych i tylko dlatego się dopisuję by wiedzieć jak i gdzie pomóc.

Całusy Sylwio i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. 

Prezent urodzinowy dla dzieciaków jedzie a ja się odezwę koło pierwszego :-).

Beata J.

 

 

 

Ciekawi mnie zawsze, że wszyscy ludzie posiadający inne zdanie czy inny punkt wiedzenia od tego, które posiada autorka wątku są traktowani jak hejterzy.

Widzę duży kłopot w tym, że przez taką postawę i przyjęcie obronnej pozycji głosy rozsądku, naprawdę w tym wątku niezbędne, są ignorowane albo wręcz uznawane jako spam.

 

zapominamy trochę, że nie tylko chodzi tutaj o człowieka ale także i przede wszystkim co podkreśla sama Sylwia, o zwierzęta. A wybaczcie brak wiary, ale nie sądzę żeby którakolwiek z osób które poklepują Sylwię po plecach teraz, weźmie  odpowiedzialności za 60 zwierzaków za jakiś czas.

 

to oczywiście jedna z potencjalnych sytuacji, i nie musi wystąpić ale jest prawdopodobna. Na ryzyko trzeba się przygotować i nim zarządzać, udawanie że go nie ma nikomu nie pomoże. A dokładnie z taką sytuacja mamy tu do czynienia. 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zajebiscie. Jest koszmar wszyscy wiedza. Juz wiadomo kto jest winny. Bardzo mi smutno, ze jak ktos wpadnie w dol, gleboki, to obok stoi tabun ludzi co tylko czekaja by przyklepac szpadlem. Jest zle, bardzo zle. Najlepiej dolozyc jeszcze ze dwie tony zla. Wtedy bedzie lepiej.

Mam nadzieje, ze jak mi sie zycie zalamie. A nikt nie wie jak i kiedy. To spotkam na swojej drodze tą bardziej empatyczną cześć dogomani.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Beata skce napisał:

Zajebiscie. Jest koszmar wszyscy wiedza. Juz wiadomo kto jest winny. Bardzo mi smutno, ze jak ktos wpadnie w dol, gleboki, to obok stoi tabun ludzi co tylko czekaja by przyklepac szpadlem. Jest zle, bardzo zle. Najlepiej dolozyc jeszcze ze dwie tony zla. Wtedy bedzie lepiej.

Mam nadzieje, ze jak mi sie zycie zalamie. A nikt nie wie jak i kiedy. To spotkam na swojej drodze tą bardziej empatyczną cześć dogomani.

Beata, nikt nawet nie sugerował żadnej winy. Jest jak napisałaś źle, tylko trzeba coś z tym zrobić. Jakoś zadziałać. Nie można udawać ze tego nie ma, tak samo jak nie można postępować tak jak do tej pory oczekując innych rezultatów. 

Tutaj wiele osób Sylwii bardzo pomagało i pomaga nadal. Ludzie składają się na raty kredytów, proponowali prace, pomoc prawników,  jeżdżą i robią zdjęcia stada, jeżdżą i robią ogłoszenia. Pomagają jak umieją i mogą.

 

ale Ci sami ludzie mają własne życia i rodziny, własne zwierzęta i te tymczasowe. Żadna pomoc nie może trwać wiecznie i żadna nie będzie. Ludziom zabraknie kiedyś pieniędzy, cAsu, cierpliwości. Jesteśmy tylko ludźmi. I co wtedy się stanie z Sylwią i zwierzętami. Czy nie lepiej teraz zacząć się martwić i podejmować kroki? Myśleć nad tym? 

 

Edit: jeszcze mam taka smutna dość refleksje ze pomoc powinna być mądra. Czy dotyczy zwierzęcia czy człowieka. Tak samo jak pozyczanie  uzależnionemu od hazardu na kolejne spłaty długów i nakręcanie spirali jest szkodliwe, tak i podtrzymywanie wrażenia ze wszystko jest ok i „jakoś będzie” jest szkodliwe w tej sytuacji. Dlaczego ludziom którzy to widza i próbują to opowiedzieć robi się wyrzuty? Wyśmiewa? Zarzuca brak empatii? Czy są gorsi w tym ze maja własne zdanie?

 

poczytak wątek. Jedyna agresja jaka turaj występuje zazwyczaj idzie od Sylwii. I można to tłumaczyć różnorako. Ze zmęczona, ze biedna, ze zestresowana, ze ma dość. Nie ironizuje to wszystko pewnie prawda i naprawdę współczuje. Ale to nie jest powód. Odpowiadamy zawsze za to kim jesteśmy i jak reagujemy i bicie na oślep w ludzi szczerze przejętych wszystkim co się ma jest złe. Po prostu. 

Kazdy widzi to co chce widzieć. Ludzie mogą chciec widzieć w Sylwii niezaradność zAmiast dobrego serca (nie żeby jedno wykluczało drugie) a ona w nich wrogów i prześmiewców zamiast tych którzy sa sCzerze przejęci losem jej zwierząt ale maja inna opinie. 

Uczucia postawić tutaj należy na bok. Rozsądek i fakty przede wszystkim. A niestety wszystko wskazuje ze jest zle i może być gorzej. I co można teraz z tym zrobić ?

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Madie, zgadzam się z Tobą w 1000 %.

Sensowna pomoc polega na dawaniu wędki , a nie ryby.

Beata, chcesz dawać rybę  , to dawaj ,ale nie opluwaj tych , którzy już nie chcą czy nie mogą.

Czy czytając posty przeoczyłaś te , które świadczą o znaczącej pomocy dla Sylwii czy tylko te , które Ci wygodnie było ?

I tyle ode mnie dzisiaj.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2018‎-‎11‎-‎21 o 12:06, Beata skce napisał:

ręki do hejtów i krytykowania nie dołożę

Jeszcze jedno, Beata skce.

Tu od dawna jest spokój. Pojawiają się informacje o zwierzętach, darach, zrzutkach. Ktoś robi bazarek, ktoś informuje o opłaceniu zaległości za gaz, czy coś innego. Czasem jakieś przemyślenie i to wszystko.

Tak więc Twoja rejestracja na Dogo, wpis nowy, prowokacyjny, jest hejtem i rozdmuchuje wyciszoną dawno dyskusję.

Link to comment
Share on other sites

           Sylwio
                 Najpiekniejszego Urodzinowego
 Spelnienia
         Spkojnosci
Serc Dobrych Przy Tobie Przy Was
             Jak Najwiecej
           Na Wiele Wiele Lat
Niechaj Gwiadzka Co Na Niebie
Odwroci Los
 Na Lepszy Coraz
              Zdrowka Zdrowka Zdrowka
Podobny obraz
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam tych co uraziłam i macie rację w wielu sprawach. Może te pojedyncze posty przesłoniły mi wielu innych. 

Powiem tak, dowiedziałam się dziś, że jest jeszcze gorzej niż myślałam.

Ze swej strony też coś pokombinuję w sprawie prawnej... ale też jestem daleko, znajomych prawników mam jeszcze dalej a tu trzeba być blisko i z ręka na pulsie. 

Dziękuję wam za pomoc dla Sylwi i zwierzaków, oby jak najwięcej znalazło domy ... bo z tym to nie wiadomo co będzie.

Jeszcze raz przepraszam za ciężkie słowa z mojej strony.

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Beata skce napisał:

Przepraszam tych co uraziłam i macie rację w wielu sprawach. Może te pojedyncze posty przesłoniły mi wielu innych. 

Powiem tak, dowiedziałam się dziś, że jest jeszcze gorzej niż myślałam.

Ze swej strony też coś pokombinuję w sprawie prawnej... ale też jestem daleko, znajomych prawników mam jeszcze dalej a tu trzeba być blisko i z ręka na pulsie. 

Dziękuję wam za pomoc dla Sylwi i zwierzaków, oby jak najwięcej znalazło domy ... bo z tym to nie wiadomo co będzie.

Jeszcze raz przepraszam za ciężkie słowa z mojej strony.

Sylwia bardzo potrzebuje pomocy prawnej aby ktoś pokierował jej długiem zaciągniętym w banku tak aby mogła go spłacać a także uzyskaniem renty aby miała na życie.W tym temacie bardzo jest potrzebna pomoc prawna aby z tego koszmaru jakoś wyszła i jej życie zostało ustabilizowane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...