Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

Dnia 11.01.2022 o 08:24, Malgoska napisał:

Dlaczego nie ma uwzględnionych moich wpłat z bazarków:

22.03.2021 - 173 zł

27.04.2021 - 117 zł

18.10.2021 - 76 zł

 

wiem, że to nie są duże wpłaty ale jednak

Czekam również na potwierdzenie na bazarku ostatniej wpłaty na Runę. Prosiłam już wielokrotnie.

 

 

Dnia 11.01.2022 o 12:42, Malgoska napisał:

to jeśli masz z nią kontakt to przekaż proszę że od października czekam na potwierdzenie. Pisałam już do niej wszędzie.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.02.2022 o 07:41, kiyoshi napisał:

Selenga- a czy Sylwia przekroczyła swój życiowy konfort? i co całkiem serio pytanie.

Przecież te zwierzeta ja utrzymują, zwierzeta kupiły jej dom, samochód, opał, więc błagam.  Jaki komfort miałaby Sylwia bez zwierzat? np. zwykły samochód - bo na taki za kupe kasy o jakim zamarzyła nie byłoby jej staćI a najgorsze, że pokory przy tym zero !!! bo to się po prostu należało ! wiec chyba czas zakończyć ta farsę (czyli tą czczą dyskusje). Pewnie jesteś młoda, wrażliwą osoba i chcesz widzieć tylko dobre strony...

Ostatnio na fb widziałam ogłoszenie stowarzyszenia spod Warszawy- mają pod opieka 100 kotów w prywatnym domu jednej z wolontariuszek i wiesz o co prosili w ogłoszeniu? o wolontariuszy którzy pomogą sprzatać, osoby które zauważyły to ogłoszenie dopytywały czy nie potrzeba czegoś więcej - karmy czy innej pomocy finansowej (przy 100 kotach nie zbierali na dom, samochód, opał- szok co?) i takie działania SZANUJE.

Twierdzenie, że zwierzęta utrzymują kogoś kto od rana do nocy zasuwa przy opiece nad nimi to dość śmiałe twierdzenie... Ciekawe na co by jej był duży dom, kawał pola, siano, duży samochód gdyby nie było zwierząt. No ale pewnie byłoby w porządku gdyby kontenery ze zwierzakami woziła  do  weta takim na przykład cinquecento, prawda? Ile masz zwierzaków do wożenia do weta?

Fajnie tak pobłażliwie potraktować kogoś młodego, wrażliwego, bo co taka smarkula może wiedzieć, prawda?  No wiec PESEL mi się zaczyna na 53 i o życiu, bardzo trudnym życiu, wiem więcej niż ci się śniło. Już bardzo dawno przekonałam się, że ludzie oceniają innych na podstawie tego jacy sami są.

 Nie wiem ogłoszenie jakiego stowarzyszenia widziałaś na FB, ale podejrzewam że może chodzić o azyl dla kotów w Konstancinie, bo u nich jest tyle kotów - na dom nie zbierali, bo azyl jest w dużym domu prywatnym, dom był wcześniej niż azyl. Ale już na wolierę w ogrodzie i wyposażenie pieniądze były zbierane. Co więcej - cały czas na stronie internetowej jest informacja jak można wspomóc wpłacając pieniądze na konto, za pośrednictwem  FaniMani i UWAGA! przez zbiórki na SiePomaga... W Konstancinie jest też drugi azyl, też jest dużo kotów - ten azyl prowadzi sklep (działalność gospodarcza musi być wpisana w statut), ma konto charytatywne na allegro, zbiera 1% i od czasu do czasu ogłasza zbiórkę na coś na którymś portalu zbiórkowym. Tak więc żadne stowarzyszenie charytatywne nie utrzymuje się z prywatnych dochodów swoich założycieli. Łatwo to sprawdzić nie ograniczając się do FB, tylko zaglądając na strony internetowe. A wolontariusze potrzebni są wszędzie, u Sylwii też.      

Dnia 6.02.2022 o 12:01, Aska7 napisał:

Przypominam tylko, że Sylwia już raz zbankrutowała. Ma wprawę. I przypominam, że była wtedy wielka mobilizacja na dogo i ogromna chęć pomocy. Zbiórki, bazarki i szukanie miejsca dla jej zwierząt. Poker zebrała wtedy jakieś nieprawdopodobne kwoty i miejsce dla kóz. I jak to się skończyło ?

I wracając do twojego pytania, to nie, jestem pewna, że nikt nie chce, żeby Sylwia znowu zbankrutowała, a jeśli nawet, to i tak jest to teraz możliwe do bardzo małej kwoty, tylko żeby dała radę to ogarnąć.

 

Na pewno wasze rozważania na tym wątku przyczynią się do oddalenia widma bankructwa, prawda?

 

Dnia 6.02.2022 o 12:05, Aska7 napisał:

Przypomnę.

Poker zrobiła co mogła, pomogła i podjęła decyzję o wycofaniu się z pomocy - ma do tego prawo tak jak każdy, nie musiała nawet tłumaczyć dlaczego. I co? Śledzi wpisy na FB? Komentuje tu na wątku każdy wpis? Sugeruje przekręty i fałszerstwa?  Nie odpowiada ci współpraca z Sylwią z jakiegoś powodu? OK, nie współpracuj, przecież nie ma przymusu. 

Dnia 6.02.2022 o 19:40, Aska7 napisał:

Ponieważ nie mam nic do roboty jak tylko dybać na nieszczęsną Runę, to polazłam na krs jw czyli Fundacja Sedeka i przeczytałam sobie statut, bilians i sprawozdania. Najlepsze jest merytoryczne za 2020. Od dawna twierdzę, że cześć fundacji to pralnie pieniędzy, dojenie kretynów i wygodne nicnierobienie. I można mnie pozwać. 

No proszę, czepiasz się nawet urzędowych formularzy... Wyobraź sobie, że każda fundacja, każde stowarzyszenie MUSI taki druk wypełnić co rok. Przez ten rok nic się nie zmienia ani w celach ani w formach działalności, bo to wszystko jest w statutach, ale wypełnić musi i tak. Poza częścią finansową jest jedno, tak JEDNO pole, które zawiera informację co w konkretnym roku zostało zrobione. Doczytałaś?

Dnia 6.02.2022 o 21:14, rozi napisał:

Co to jest "pokaźna dopłata"? Pogrubienie i powiększenie moje.

Ten ich azyl, ten DOM nie został jeszcze spłacony. Sprzedający przedłużył nam termin spłaty do końca maja, ale nie bezinteresownie lecz za pokaźną dopłatą.

 

Odsetki ustawowe za opóźnienie wpłaty w wysokości równej sumie stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych albo wyższej.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.02.2022 o 23:16, Selenga napisał:

Wyobraź sobie, że każda fundacja, każde stowarzyszenie MUSI taki druk wypełnić co rok. Przez ten rok nic się nie zmienia ani w celach ani w formach działalności, bo to wszystko jest w statutach, ale wypełnić musi i tak. Poza częścią finansową jest jedno, tak JEDNO pole, które zawiera informację co w konkretnym roku zostało zrobione. Doczytałaś?

 

"Mułka z rzędem" temu, kto mi pokaże sprawozdanie Runy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.02.2022 o 23:16, Selenga napisał:

Twierdzenie, że zwierzęta utrzymują kogoś kto od rana do nocy zasuwa przy opiece nad nimi to dość śmiałe twierdzenie... Ciekawe na co by jej był duży dom, kawał pola, siano, duży samochód gdyby nie było zwierząt. No ale pewnie byłoby w porządku gdyby kontenery ze zwierzakami woziła  do  weta takim na przykład cinquecento, prawda? Ile masz zwierzaków do wożenia do weta?

Fajnie tak pobłażliwie potraktować kogoś młodego, wrażliwego, bo co taka smarkula może wiedzieć, prawda?  No wiec PESEL mi się zaczyna na 53 i o życiu, bardzo trudnym życiu, wiem więcej niż ci się śniło. Już bardzo dawno przekonałam się, że ludzie oceniają innych na podstawie tego jacy sami są.

 Nie wiem ogłoszenie jakiego stowarzyszenia widziałaś na FB, ale podejrzewam że może chodzić o azyl dla kotów w Konstancinie, bo u nich jest tyle kotów - na dom nie zbierali, bo azyl jest w dużym domu prywatnym, dom był wcześniej niż azyl. Ale już na wolierę w ogrodzie i wyposażenie pieniądze były zbierane. Co więcej - cały czas na stronie internetowej jest informacja jak można wspomóc wpłacając pieniądze na konto, za pośrednictwem  FaniMani i UWAGA! przez zbiórki na SiePomaga... W Konstancinie jest też drugi azyl, też jest dużo kotów - ten azyl prowadzi sklep (działalność gospodarcza musi być wpisana w statut), ma konto charytatywne na allegro, zbiera 1% i od czasu do czasu ogłasza zbiórkę na coś na którymś portalu zbiórkowym. Tak więc żadne stowarzyszenie charytatywne nie utrzymuje się z prywatnych dochodów swoich założycieli. Łatwo to sprawdzić nie ograniczając się do FB, tylko zaglądając na strony internetowe. A wolontariusze potrzebni są wszędzie, u Sylwii też.      

Na pewno wasze rozważania na tym wątku przyczynią się do oddalenia widma bankructwa, prawda?

 

Poker zrobiła co mogła, pomogła i podjęła decyzję o wycofaniu się z pomocy - ma do tego prawo tak jak każdy, nie musiała nawet tłumaczyć dlaczego. I co? Śledzi wpisy na FB? Komentuje tu na wątku każdy wpis? Sugeruje przekręty i fałszerstwa?  Nie odpowiada ci współpraca z Sylwią z jakiegoś powodu? OK, nie współpracuj, przecież nie ma przymusu. 

No proszę, czepiasz się nawet urzędowych formularzy... Wyobraź sobie, że każda fundacja, każde stowarzyszenie MUSI taki druk wypełnić co rok. Przez ten rok nic się nie zmienia ani w celach ani w formach działalności, bo to wszystko jest w statutach, ale wypełnić musi i tak. Poza częścią finansową jest jedno, tak JEDNO pole, które zawiera informację co w konkretnym roku zostało zrobione. Doczytałaś?

Odsetki ustawowe za opóźnienie wpłaty w wysokości równej sumie stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych albo wyższej.

"Twierdzenie, że zwierzęta utrzymują kogoś kto od rana do nocy zasuwa przy opiece nad nimi to dość śmiałe twierdzenie"

W imieniu tych którzy naginają od świtu do nocy opiekując się uratowanymi, porzuconymi, chorymi, bezdomnymi zwierzakami w swoich domach -  jedynie za ich uśmiechnięte mordki i wesoło merdające ogonki - dziękuję, za tych kilka słów 🙂

 

 "Odsetki ustawowe za opóźnienie wpłaty w wysokości równej sumie stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych albo wyższej."

Darczyńcy wiedzą że muszą zebrać kasę  na ustawowe odsetki?

A te odsetki to od kiedy są naliczane, od pierwszej wpłaty czy dopiero od drugiej?

Pamiętając, że przy pierwszej wpłacie na koncie RUNY było ponad dwieście tysięcy złoty zebranych na nowy dom...a Sylwia wpłaciła chyba 20 (dwadzieścia) czy  25 (dwadzieścia pięć) tysięcy  - (pierwsza wpłata) to .... 😞

Link to comment
Share on other sites

Moli, a dlaczego Ty nie zbierasz na zrzutce na Pikusię, takie nieszczęście porusza 😉. Może poszukaj jeszcze jakiegoś pieska ze złamanym kręgosłupem, bo Pikusi będzie raźniej, jak będzie miała towarzysza też na wózku. I wszyscy będą zachwyceni,  że jest taka osoba, która zbiera takie nieszczęśliwe pieski i kasę na to będziesz miała. I poklask 😏.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.02.2022 o 09:01, Aska7 napisał:

Moli, a dlaczego Ty nie zbierasz na zrzutce na Pikusię, takie nieszczęście porusza 😉. Może poszukaj jeszcze jakiegoś pieska ze złamanym kręgosłupem, bo Pikusi będzie raźniej, jak będzie miała towarzysza też na wózku. I wszyscy będą zachwyceni,  że jest taka osoba, która zbiera takie nieszczęśliwe pieski i kasę na to będziesz miała. I poklask 😏.

🙂

Miałam pytanie czy możemy zabrać do nas Deyzi - to sunia z połamanym kręgosłupem, na wózeczku - mieszka w lecznicy Boliłapka w Białym. Weci z tej lecznicy prowadzą Pikunię. Niestety nie mogłybyśmy zapewnić dobrych warunków (mamy za dużo zwierzaków) dla dwóch niepełnosprawnych piesków i musiałyśmy odmówić

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.02.2022 o 09:01, Aska7 napisał:

Moli, a dlaczego Ty nie zbierasz na zrzutce na Pikusię, takie nieszczęście porusza 😉. Może poszukaj jeszcze jakiegoś pieska ze złamanym kręgosłupem, bo Pikusi będzie raźniej, jak będzie miała towarzysza też na wózku. I wszyscy będą zachwyceni,  że jest taka osoba, która zbiera takie nieszczęśliwe pieski i kasę na to będziesz miała. I poklask 😏.

I od razu zbiórka na auto - specjalne dostawcze, koniecznie z salonu żeby komfort był dla tych niepełnosprawnych piesków w czasu przejazdów do lecznicy. W sumie i dom można by dla nich dokupić. Bez progów z pojazdami żeby się nie męczył. Przecież to dla piesków!! 

Moli - działaj. Zaraz poszukamy specjalistów od chwytów marketingowych co Ci dobrze biznes plan wypromuja

 

A tak serio. Moli Ty wiesz ze jesteś Aniołem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.06.2021 o 10:45, sylwija napisał:

(...)

Swoją drogą, nie wiem, czy ktoś kiedykolwiek spojrzał na to z innej strony.

Chyba odkąd pamiętam pomagałam jakiś zwierzakom, jako dzieciak, nastolatka, dorosła - wiadomo kwestia skali - jako dziecko mogłam tylko dokarmiać jakiegoś psiaka czy kota. Ale taki był przymus od zawsze. - nie wybór, przymus. Odkąd poszłam do pracy, a poszłam bardzo szybko - (...)

 

Nie chciałam tego pisać wcześniej obawiając się, że zostanę pomówiona o niecne sugestie, dlatego teraz tylko zacytuję (pogrubienia moje)
Ciężka sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.02.2022 o 09:27, kiyoshi napisał:

I od razu zbiórka na auto - specjalne dostawcze, koniecznie z salonu żeby komfort był dla tych niepełnosprawnych piesków w czasu przejazdów do lecznicy. W sumie i dom można by dla nich dokupić. Bez progów z pojazdami żeby się nie męczył. Przecież to dla piesków!! 

Moli - działaj. Zaraz poszukamy specjalistów od chwytów marketingowych co Ci dobrze biznes plan wypromuja

 

A tak serio. Moli Ty wiesz ze jesteś Aniołem

Dziękuję 🙂

Bez przesady..., na dogo prawie same Anioły :), bez których to miejsce już dawno przestałoby istnieć. Wszyscy pomagamy zwierzakom..., to miejsce żyje dzięki "naczyniom połączonym"

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.02.2022 o 23:16, Selenga napisał:

No wiec PESEL mi się zaczyna na 53 i o życiu, bardzo trudnym życiu, wiem więcej niż ci się śniło. Już bardzo dawno przekonałam się, że ludzie oceniają innych na podstawie tego jacy sami są.

To dlatego tak źle o nas myślisz ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.02.2022 o 06:16, Aska7 napisał:

"Mułka z rzędem" temu, kto mi pokaże sprawozdanie Runy.

Dopóki nie jest organizacją OPP (a nie jest), to nie musi składać sprawozdań do ministerstwa, więc w rządowych wykazach ich nie znajdziesz

Dnia 7.02.2022 o 09:01, Aska7 napisał:

Moli, a dlaczego Ty nie zbierasz na zrzutce na Pikusię, takie nieszczęście porusza 😉. Może poszukaj jeszcze jakiegoś pieska ze złamanym kręgosłupem, bo Pikusi będzie raźniej, jak będzie miała towarzysza też na wózku. I wszyscy będą zachwyceni,  że jest taka osoba, która zbiera takie nieszczęśliwe pieski i kasę na to będziesz miała. I poklask 😏.

No właśnie, dlaczego nie zbieracie kasy na portalach zrzutkowych? Na zrzutka.pl jest już chyba kilka tysięcy zrzutek na zwierzaki - zbierają fundacje (nawet te ponoć zamożne), schroniska, osoby indywidualne, na bezdomniaki i na zwierzaki właścicielskie. Na ratujemyzwierzaki.pl też zbiórek jest kilka tysięcy chociaż tam tylko organizacje i schroniska mogą zbierać kasę. Jest jeszcze siepomaga.pl, pomagam.pl, wspieram.to i polakpotrafi.pl.  Crowdfunding czyli finansowanie społecznościowe jest w tej chwili popularne na całym świecie i bardzo dobrze się sprawdza. Co was przed korzystaniem z takiej drogi powstrzymuje???? Przecież zamiast wypruwać sobie żyły można zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym przy pomocy wielu ludzi. 

 

Dnia 7.02.2022 o 09:27, kiyoshi napisał:

Moli - działaj. Zaraz poszukamy specjalistów od chwytów marketingowych co Ci dobrze biznes plan wypromuja

Chwila, to ma być biznes czy pomoc dla zwierzaków? Czyżbym miała rację "tak źle o was myśląc"? Tak bardzo zazdrościcie Sylwii pieniędzy z tych zbiórek, że nie potraficie policzyć ile ich potrzeba na ogarnięcie tego stada? No nieźle, aż tak źle jednak o was nie myślałam...

Link to comment
Share on other sites

Selenga. Możesz sobie naprawdę myśleć co chcesz. Wyrażam swoje zdanie i mam do niego prawo. Za dużo lat z manupulatorami bym dawała sobie wciskać ślepo kit. 

A co do tej teorii o przerzucaniu uczuć np mówię że Sylwia jest zła a tak naprawdę to ja jestem zła tylko przerzucam to na nią. Cóż, radzę Ci zapoznać się z książkami np. Christel Pettitcollin (np o manipulacjach) . Teoria o której piszesz ma mnóstwo dziur i nie jest zbyt obecnie aktualna bo np. Gdy powiem że premier Morawiecki jest kłamca odnośnie polskiego ładu (miał to być american dream) to uważasz że przerzucam na niego swoje klamliwe tendencje a on jest czysty jak anioł???? 

Pomysł. I nie bądź naiwna

Ja jestem przeciwna każdej formie wzbogacania się na krzywdzi zwierząt. Czy to Wojtyszki czy wspaniała przemyska Ada. Czy inne. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2022 o 00:53, Selenga napisał:

Dopóki nie jest organizacją OPP (a nie jest), to nie musi składać sprawozdań do ministerstwa, więc w rządowych wykazach ich nie znajdziesz

No właśnie, dlaczego nie zbieracie kasy na portalach zrzutkowych? Na zrzutka.pl jest już chyba kilka tysięcy zrzutek na zwierzaki - zbierają fundacje (nawet te ponoć zamożne), schroniska, osoby indywidualne, na bezdomniaki i na zwierzaki właścicielskie. Na ratujemyzwierzaki.pl też zbiórek jest kilka tysięcy chociaż tam tylko organizacje i schroniska mogą zbierać kasę. Jest jeszcze siepomaga.pl, pomagam.pl, wspieram.to i polakpotrafi.pl.  Crowdfunding czyli finansowanie społecznościowe jest w tej chwili popularne na całym świecie i bardzo dobrze się sprawdza. Co was przed korzystaniem z takiej drogi powstrzymuje???? Przecież zamiast wypruwać sobie żyły można zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym przy pomocy wielu ludzi. 

 

Chwila, to ma być biznes czy pomoc dla zwierzaków? Czyżbym miała rację "tak źle o was myśląc"? Tak bardzo zazdrościcie Sylwii pieniędzy z tych zbiórek, że nie potraficie policzyć ile ich potrzeba na ogarnięcie tego stada? No nieźle, aż tak źle jednak o was nie myślałam...

 

Chwila, to ma być biznes czy pomoc dla zwierzaków?

Dobre pytanie..., wypadałoby skierować do adresatki..., na dogo nie bywa to może na fb

Tak bardzo zazdrościcie Sylwii pieniędzy z tych zbiórek (...)

Sama pisałaś, że każdy - nie tylko wybrani mogą założyć zbiórkę na np na zrzutce - nie mamy więc czego zazdrościć

że nie potraficie policzyć ile ich potrzeba na ogarnięcie tego stada?

Sęk w tym, że potrafimy, nawet wiem, z doświadczenia, ile kosztuje utrzymanie kóz ,) mniej niż psów

 

 

No nieźle, aż tak źle jednak o was nie myślałam.

Nie mamy na to wpływu

 

ps:

Darczyńcy..., ludzie wspierający RUNE wiedzą o odsetkach?

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.02.2022 o 23:16, Selenga napisał:

No proszę, czepiasz się nawet urzędowych formularzy... Wyobraź sobie, że każda fundacja, każde stowarzyszenie MUSI taki druk wypełnić co rok. Przez ten rok nic się nie zmienia ani w celach ani w formach działalności, bo to wszystko jest w statutach, ale wypełnić musi i tak. Poza częścią finansową jest jedno, tak JEDNO pole, które zawiera informację co w konkretnym roku zostało zrobione. Doczytałaś?

 

Dnia 8.02.2022 o 00:53, Selenga napisał:

Dopóki nie jest organizacją OPP (a nie jest), to nie musi składać sprawozdań do ministerstwa, więc w rządowych wykazach ich nie znajdziesz

To chyba moja wyobraźnia jest bardzo ograniczona, do wielkości kalkulatora , który mi jako księgowej towarzyszy co dzień.

To jak już przestaniesz się miotać czy musi czy nie musi😂, to ci powiem, że za 2021 już musi nawet nie będąc opp. Nie doczytałaś ? 😜

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...