Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

20 minut temu, Livka napisał:

Może jest na dogo jakiś prawnik ?

Może jest ktoś kto zna jakiegoś prawnika ?

Dogomanio !

Człowiek i jego zwierzęta w potrzebie !

Kredytu nie da przeliczyć się na złotówki ? Chyba istnieje taka możliwość.

Jeśli chodzi o odwołanie od decyzji o odmowie renty to warto by może pójść z tym pismem do Powiatowego Rzecznika Obrony Praw Konsumentów - w każdym powiecie taki jest i poprosić o napisanie odwołania. Robią to za darmo. Ale jeśli chodzi o kredyt i bank to już musi być  dobry specjalista i co  najważniejsze trzeb od razu zapłacić zaległe raty - bo banki to raczej  tylko na to czekają  aby zabrać nieruchomość niestety.

Link to comment
Share on other sites

Walcz o rentę. Ale niezależnie od tego może dasz radę założyć hotelik dla zwierzaków jako działalność zarobkową?

Podaj nr konta Twojego prywatnego. Wpłacę jakiś grosik. Na potrzeby zwierzaków zrobię bazarek.

I podaj koniecznie ile wynosi  miesięczna rata kredytu w PLN. Mam nadzieję,że wspólnymi siłami coś zdziałamy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

Walcz o rentę. Ale niezależnie od tego może dasz radę założyć hotelik dla zwierzaków jako działalność zarobkową?

Podaj nr konta Twojego prywatnego. Wpłacę jakiś grosik. Na potrzeby zwierzaków zrobię bazarek.

I podaj koniecznie ile wynosi  miesięczna rata kredytu w PLN. Mam nadzieję,że wspólnymi siłami coś zdziałamy.

Mam takie samo pytanie co Poker. Jeśli dobrze zrozumiałam to masz ratę 100 franków szwajcarskich ? Dobrze mowie ? 

Co do pracy, jakim rodzajem informatyka jesteś ? Możesz pracować z domu na pół etatu? Masz dobre łącze internetowe ? Bo ja teraz rekrutuje do siebie do firmy.

 

edit: myśle ze koniecznie powinnaś zapłacić zaległe raty. Tylko z takiej pozycji jesteś w stanie negocjować z bankiem. Podaj proszę numer konta i ile to pieniędzy w PLN

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

oczywiście się machnęłam, rata to 1000 franków, nie 100 i to jest ponad 4 tys zł. to są naprawdę koszmarne pieniądze - jeszcze jak pracowałam, to była masakra, rata w złotówkach wzrosła mi ponad 2krotnie

mam teraz pod opieką około 40 kotów, 9 psów, 8 kóz - bez szans na jeszcze hotel jako zarobkowa działalność. bo i tak jestem wykończona fizycznie, emocjonalnie. sama się porzezciez wszytskim zajmuje

jestem administratorem baz danych, ale ponad rok nie pracuje i nie jestem w stanie pracowac, np. przy kompie moge posiedziec moze godzine, moze dwie. internet tez sredni, czasem gortszy, bo to wiocha i z t-mobile korzystam. Mam obie ręce do operacji, ktora nie daje mi pewności, że nie będzie jeszcze gorzej, ale w kolejkę nfz jestem wpisana

generalnie kwalifikuje sie do upadlosci, ale .. ja- olac, ale co ze zwierzakami, lęk i panika. pwoiem szczerze, szcz. zed wiekszosc naparwdę nieadopcyjna, większośc zycia tyutaj, albo specjalnej troski, albo z problkamami wszelkiej maści.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Weszłam przypadkowo i z zainteresowaniem czytam. Uważam, że o rentę trzeba walczyć, szczególnie, że Sylwija pisze o problemach zdrowotnych i chorych rękach. A skoro już ją miała to i podstawy do przyznania były. 

Czy ta renta to z ZUS ?

Pytam, bo w zeszłym roku sama składałam do ZUS o rentę. Po sprzeciwie z mojej strony, a następnie ze strony ZUS udalo się.  Czasami może się udać, albo po prostu trafić na lekarzy, którzy widzą poważny problem w podjęciu czy kontynuacji pracy zawodowej z uwagi na stan zdrowia. 

Sylwija - z czego teraz żyjesz ? Czy masz jakieś wsparcie od rodziny lub przyjaciół. 

Poproszę na pw o nr konta. 

 

Link to comment
Share on other sites

Sytuacja niedobra, ale na pewno coś da się zrobić. Banki chyba tak chętnie nie zabierają już nieruchomości, zwłaszcza jeśli ich wartość jest niższa od niezapłaconej części kredytu. To dla nich też kłopot, spróbuj negocjacji z bankiem, jakiejś karencji w spłacie rat dopóki sytuacja z rentą się nie wyklaruje,

Z drugiej strony patrząc , to przy takiej racie to i tak chyba trudno będzie spłacać... Zapytam wprost: nie myślałaś o zamianie na jakiś inny dom, mniejszy, mniej kosztowny? Nie znam Twojej sytuacji, przepraszam, że tak sugeruję, być może to głupi pomysł, ale zastanawiam się jak ja próbowałabym się ratować w takiej sytuacji..

Link to comment
Share on other sites

renta z ZUS, ale nie miałam przedtem. tylko zasiłek rehabilitacyjny z ZUS właśnie - 2 ray i wiecej juz nie mozna

zlozylam sprzeciw i czekam na termin Komisji. Jesli Komisja nie przyna, to wtedy zostaje sad i odwolanie :(

mialam karencje w banku odnosnie kred.hipot. przez pol roku, sytuyacja sie tylko jeszcze bardziej pop..yla

mylalam, ale jak? jesli ten dom jest maly - 75 m, a nie sprzedam go za wartosc kredytu na teraz absolutnie, a nawet nie jest wart tyle, co byl 10 lat temu. poprzedni wlascicile korzystal jak z dzialki rekreacyjnej

to jest okolica pola sady, wszedzie daleko, za to wisla zbyt blisko..

no i nie ukrywamy, teraz dom jest juz do remontu, przeciez ja mam podlogi zdarte przez pazury, futryny dziuraw - od pazurów itd itp

dom drewniany, a nie byl maowany, zabezpieczany, bo  nie ma kasy.. kolko zamkniete

jego plus to, ze jest na uboczu i dostawane dla zwierzaków wszystko, one nie przeszkadzają sąsiadom, i one są bezpieczne. dlatego ja sie wtedy na niego zdecydowalam i wzielam kredyt, wiecie -nie mialam zdolnosci w zlotowkach, to mi wcisneli we frankach

bylam dzisiaj w MOPSie, strasznie to upokarzające :( przeprowadzą wywiad,, zobaczę, czy pomoga cokolwiek

 

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, sylwija napisał:

renta z ZUS, ale nie miałam przedtem. tylko zasiłek rehabilitacyjny z ZUS właśnie - 2 ray i wiecej juz nie mozna

zlozylam sprzeciw i czekam na termin Komisji. Jesli Komisja nie przyna, to wtedy zostaje sad i odwolanie :(

mialam karencje w banku odnosnie kred.hipot. przez pol roku, sytuyacja sie tylko jeszcze bardziej pop..yla

mylalam, ale jak? jesli ten dom jest maly - 75 m, a nie sprzedam go za wartosc kredytu na teraz absolutnie, a nawet nie jest wart tyle, co byl 10 lat temu. poprzedni wlascicile korzystal jak z dzialki rekreacyjnej

to jest okolica pola sady, wszedzie daleko, za to wisla zbyt blisko..

no i nie ukrywamy, teraz dom jest juz do remontu, przeciez ja mam podlogi zdarte przez pazury, futryny dziuraw - od pazurów itd itp

dom drewniany, a nie byl maowany, zabezpieczany, bo  nie ma kasy.. kolko zamkniete

jego plus to, ze jest na uboczu i dostawane dla zwierzaków wszystko, one nie przeszkadzają sąsiadom, i one są bezpieczne. dlatego ja sie wtedy na niego zdecydowalam i wzielam kredyt, wiecie -nie mialam zdolnosci w zlotowkach, to mi wcisneli we frankach

bylam dzisiaj w MOPSie, strasznie to upokarzające :( przeprowadzą wywiad,, zobaczę, czy pomoga cokolwiek

 

w którym Banku wzięłaś kredyt ? na ile lat ? Może jest możliwość wydłużenia i tym sposobem zmniejszenia wysokości raty. Jeżeli Ci ściągają w PLN to taniej by było założyć konto w CHF i kupować walutę w kantorze internetowym. Ja tak robię.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, sylwija napisał:

deutsche, na dłużej już się nie da, może o rok czy 2 lata moglabym wydłużyc, a za ankes zaplacic dodatkowo

juz jak o karencje wystapialm, to musialam  prawie 1000zl zostawic u notariusza, zeby aneks byl zatwierdzoiny

 

to jakiś absurd. Mają jakieś dziwne przepisy . W moim banku podpisuje się aneksy bez notariusza . 

Ile jeszcze  rat Ci zostało ?

Link to comment
Share on other sites

Jezu :(

taki wysoki kredyt...nie wiem jak Ci pomóc kochana....Jedyne co mi przychodzi do głowy jak juz dziewczyny pisały, to żebys otworzyła hotelik albo chociaz PDT. Pieski Ci dostarczymy w potrzebie i utrzymasz się może jakos z tego...ale gorzej jesli nie dajesz rady się zajmować...to błędne koło, ale błagam nie załamuj się. Z każdej sytuacji jest wyjście. Tylko musimy je znaleść.

Przepraszam że tak bezpośrednio pytam, ale mieszkasz całkiem sama?

Link to comment
Share on other sites

Popieram kiyoshi, pdt mógłby Ci pomóc się utrzymać. Psiaków szukających cała masa. Mogłabyś brać starsze, spokojne, nie wymagające długich spacerów czy socjalizacji. 

Swoją drogą straszne były praktyki bankowe, żeby tak ludzi naciągać na kredyty w tych cholernych frankach..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze może tak jak zrobiła Mortes z Białogonkami...

Masz kilkadziesiąt zwierząt - może więc takie "wirtualne" adopcje? Ja wiem, ze to trochę roboty bo np. foty na początek trzeba by zrobić ale wtedy piszesz kot A - wirtualna adopcja XXX np. 10, 20 czy 30 zł. Na jednego zwierzaka może się składać kilka osób. Napisz ile orientacyjnie wydajesz na jednego psa czy kota... Jeśli z tych wirtualnych adopcji udałoby się utrzymać choć połowę zwierzaków to zawsze byłoby lżej...

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Nadziejka napisał:

Ciocia Usiata nie odbiera

 poslalam kilka smskow i zaproszenie

Ma wazne psima teraz sorawy

 i jutro sie odezwie ku mnie nasza Usiateczka

 ja wszytsko przekaze

co na wateczku

 a jak tylko bedzie mogla

 to zajrzy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...