Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

z fb Runa

30.01

"DRAMAT 🆘🆘
KOCHANI POMÓŻCIE 🙏 RUNIE ABY MOGŁA DALEJ POMAGAĆ ZWIERZĘTOM
🆘 MUSIMY SPŁACIĆ DŁUG W
LECZNICACH
🆘 LECZNICE ODMAWIAJĄ
LECZENIA RUNOWYCH
ZWIERZĄT
🆘 FUNDACJI GROZI
EGZEKUCJA
🆘 BŁAGAMY RATUJCIE
ZWIERZĘTA I FUNDACJE
🆘 POMÓŻCIE NAM SPŁACIĆ
ZALEGŁE FAKTURY
Tu zbiórka na rachunki
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

01.02

"PIEGUSEK PO RAZ TRZECI CHORY NA FIP❗️😪😪
Czy jest taki drugi WALECZNY kot na świecie który trzeci raz w swoim życiu walczy z FIP ⁉️
PIEGUSEK dwa razy pokonał śmiertelną kocią chorobę - FIP. Jedną łapką był już za tęczowym mostem, ale jego wola życia była bardzo silna. On kocha, uwielbia być przy człowieku prosi o głaskanie, łasi się, ociera o nogi, zaczepia łapką prosząc o głaski. Drepcze przy nodze trzeba uważać, żeby go nie nadepnąć.
Piegusek, kochamy Cię tak bardzo. Bardzo pragniemy Cię uratować. Robimy co tylko można, ale sami nie damy rady. Dobrzy ludzie z wyjątkiem tych najwierniejszych gdzieś się pochowali. Zostali sami obojętni.
Za 3 dni nie będziemy mieć dla Ciebie leku.
Jeśli nie stanie się cud, będziemy musieli się z Tobą pożegnać...
PRZEPRASZAM kotku...
Piegusek jest w 15 dniu leczenia. Do końca zostało 69 dni. Do tej pory, na same leki wydaliśmy ponad 3 tyś zł nie wspomnę o diagnostyce, pobycie w szpitalu, badaniach kontrolnych a na zbiórce pusto poprostu pusto. Jesteśmy bez pieniędzy i z długiem. Nie wiem co dalej będzie.
KOCHANI SPRAWCIE NIECH STANIE SIĘ CUD ♥️
Zbiórka na Pieguska
♦️♦️♦️♦️♦️♦️♦️♦️♦️
Link to comment
Share on other sites

Z Facebooka Runy. Koszt kolejnej operacji 3500zł…
 

„Pilne bardzo Pilne
Dzisiaj Newa miała zaplanowane zdjęcie szwów chirurgicznych po operacji ropomacicza . Niestety do zdjęcia szwów nie doszło ! Dlaczego ? Informacja po badaniu zwaliła nas z nóg 🥲🥲🥲🥲
KONIECZNA JEST NATYCHMIASTOWA REOPERACJA NEWA MA PRZEPUKLINĘ POOPERACYJNĄ.🥲🥲🥲
Kochani  już raz URATOWALIŚCIE jej ŻYCIE  PROSIMY RATUJCIE 🙏
Jak do tego doszło jak to się mogło stać ?
Przypuszczamy, że musiała gdzieś wskoczyć, może na łóżko. 
Trudno to stwierdzić.
Teraz najważniejsze MUSIMY NEWE ❤️ RATOWAĆ 
POMOŻECIE NEWIE I NAM ?
Bardzo  Prosimy 🙏🙏 TYLKO DZIĘKI WASZEJ POMOCY możemy Ratować NEWE
Dlatego powiększamy i wznawiamy zbiórkę pieniędzy na natychmiastową  OPERACJĘ 

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/newaropomacicze „

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.02.2023 o 13:52, Marysia R. napisał:

Z Facebooka Runy. Koszt kolejnej operacji 3500zł…
 

„Pilne bardzo Pilne
Dzisiaj Newa miała zaplanowane zdjęcie szwów chirurgicznych po operacji ropomacicza . Niestety do zdjęcia szwów nie doszło ! Dlaczego ? Informacja po badaniu zwaliła nas z nóg 🥲🥲🥲🥲
KONIECZNA JEST NATYCHMIASTOWA REOPERACJA NEWA MA PRZEPUKLINĘ POOPERACYJNĄ.🥲🥲🥲
Kochani  już raz URATOWALIŚCIE jej ŻYCIE  PROSIMY RATUJCIE 🙏
Jak do tego doszło jak to się mogło stać ?
Przypuszczamy, że musiała gdzieś wskoczyć, może na łóżko. 
Trudno to stwierdzić.
Teraz najważniejsze MUSIMY NEWE ❤️ RATOWAĆ 
POMOŻECIE NEWIE I NAM ?
Bardzo  Prosimy 🙏🙏 TYLKO DZIĘKI WASZEJ POMOCY możemy Ratować NEWE
Dlatego powiększamy i wznawiamy zbiórkę pieniędzy na natychmiastową  OPERACJĘ 

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/newaropomacicze „

To już naprawdę groteskowe, biedne zwierzaki.

A wkleję link do filmiku o warunkach kotków

https://files.fm/u/ty8357jy9

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.02.2023 o 13:52, Marysia R. napisał:

Z Facebooka Runy. Koszt kolejnej operacji 3500zł…
 

„Pilne bardzo Pilne
Dzisiaj Newa miała zaplanowane zdjęcie szwów chirurgicznych po operacji ropomacicza . Niestety do zdjęcia szwów nie doszło ! Dlaczego ? Informacja po badaniu zwaliła nas z nóg 🥲🥲🥲🥲
KONIECZNA JEST NATYCHMIASTOWA REOPERACJA NEWA MA PRZEPUKLINĘ POOPERACYJNĄ.🥲🥲🥲
Kochani  już raz URATOWALIŚCIE jej ŻYCIE  PROSIMY RATUJCIE 🙏
Jak do tego doszło jak to się mogło stać ?
Przypuszczamy, że musiała gdzieś wskoczyć, może na łóżko. 
Trudno to stwierdzić.
Teraz najważniejsze MUSIMY NEWE ❤️ RATOWAĆ 
POMOŻECIE NEWIE I NAM ?
Bardzo  Prosimy 🙏🙏 TYLKO DZIĘKI WASZEJ POMOCY możemy Ratować NEWE
Dlatego powiększamy i wznawiamy zbiórkę pieniędzy na natychmiastową  OPERACJĘ 

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/newaropomacicze „

 

" (...)Przypuszczamy, że musiała gdzieś wskoczyć, może na łóżko. 
Trudno to stwierdzić. (...)"

zdjęcie wstawiono na fb Runa kilka/ kilkanaście godzin po zabiegu 😞🤬

327197188_1357859731730288_6081881667939

 

 

Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

02.02

"Co dzieje się w fundacji?
Ostatnio dzieje się dużo, nie zawsze mamy czas o tym napisać, a to bardzo ważne.
Zacznijmy od koteczki, która ma 19 lat, Niutka. Stało się z nią coś czego nikt z nas nigdy nie widział. Koteczka spuchła jak balon i to dosłownie. Jest drobna, a teraz wyglada jakby ktoś napompował ją powietrzem. Lekarze sami mieli problem co z nią jest i żeby móc ją zdiagnozować konieczne jest wykonanie endoskopii, która kosztuje conajmniej 1500 zł + koszty hospitalizacji i ewentualnej operacji. Po badaniu będzie można podjąć decyzje co robimy dalej. Poza tym koteczka czuje się dobrze, ma apetyt, poza spuchnięciem nie ma znaku, że coś złego się dzieje. To starsza koteczka, wiec bardzo się o nia martwimy.
Kolejna sprawa z Newą, która dopiero miała operację na ropomacicze, a teraz jest przygotowywana do operacji na przepuklinę. To suczka, która nie ma jeszcze roku, a to już jej druga operacja. Koszt takiej operacji to około 3500 zł.
Dziś Mini i Mateo pojechali do onkologa. Mini dodatkowo choruje na FIP i białaczkę.
Leczenie staje się dla nas coraz trudniejsze, mamy ogromne długi w lecznicach, niektóre nie chcą już nas przyjmować, odmawiają pomocy do czasu aż zapłacimy faktury. To sytuacja, której zawsze się obawialiśmy.
Koniecznie też musimy podać Virbagen kotom białaczkowym, na to też brakuje pieniędzy, mamy wybierać kogo ratować, a kogo nie? To są bardzo trudne decyzje, które trzeba podejmować.
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.02.2023 o 21:15, Jaaga napisał:

Runa powinna zastanowić się nad zmianą weta 😉 Podawane za wszystko ceny powalają.  Wczoraj moja suka miała robione RTG, sterylizację i usuwanie guza- całość kosztowała 400 zł. 

Pytałam o to ostatnio na Fb, bo mi włosy dęba stanęły na widok tych cen. To całodobowa lecznica ze szpitalikiem w Legionowie pod Warszawą, znana z zaporowych cen. Zaproponowałam nawet inną, bardzo dobrą lecznicę w tamtej okolicy, ale nie całodobową. Podobno Fundacja wozi tam zwierzęta tylko w razie potrzeby hospitalizacji/poza standardowymi godzinami a w „normalnych” sytuacjach do tańszych lecznic bliżej siedziby, więc moja propozycja okazała się mało przydatna…

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.02.2023 o 21:25, JOLY napisał:

Nie mogę wrzucić bo mi komputer wyrzuca. Ale coś jest nie tak z fakturami. Na zrzutce jest 3500 dla psa z przepukliną  proszę zwrócić uwagę na zalacznik faktury na tejze zbiórce. tam jest 300 zł Usłaga wet  pies Newa

To jest chyba faktura za jakieś badania przed pierwszą operacją. Faktury za tą pierwszą operację tam nie ma i nie widziałam jej nigdzie na Fb, a faktury za operację przepukliny jeszcze nie może być bo ona się jeszcze nie odbyła - dopiero zbierają na nią pieniądze…

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.02.2023 o 21:25, JOLY napisał:

Nie mogę wrzucić bo mi komputer wyrzuca. Ale coś jest nie tak z fakturami. Na zrzutce jest 3500 dla psa z przepukliną  proszę zwrócić uwagę na zalacznik faktury na tejze zbiórce. tam jest 300 zł Usłaga wet  pies Newa

Bo to jest tylko pierwsza faktura, sprzed operacji - może za badania? Trudno powiedzieć, bo w sumie u weta wszystko można nazwać usługą weterynaryjną 😉  Dalszych faktur jakoś nie mają czasu lub ochoty wstawić.

Biedne, biedne te zwierzaki. Ale jeśli siedzą w takim syfie, jak widać na filmiku, to nic dziwnego, że chorują.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.02.2023 o 21:42, sunnynight napisał:

Bo to jest tylko pierwsza faktura, sprzed operacji - może za badania? Trudno powiedzieć, bo w sumie u weta wszystko można nazwać usługą weterynaryjną 😉  Dalszych faktur jakoś nie mają czasu lub ochoty wstawić.

Biedne, biedne te zwierzaki. Ale jeśli siedzą w takim syfie, jak widać na filmiku, to nic dziwnego, że chorują.

Bardzo biedne te zwierzęta. trudno to nazwać pomocą. Chciałam edytować i dopisać do wcześniejszego postu a on zniknął'. 

Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

03.02

Prawie noc godzina 23
SZOK
Nie wiemy co się dzieje. Nasza Niutka cała opuchnięta, z niewielkiej drobnej koteczki zrobił sie w ciągu kilku godzin Olbrzymi Kot.
PRZERAŻENIE, STRACH, PANIKA.
Gnamy z Niutką 120 km prawie na sygnale do kliniki całodobowej w W-wie.
Niutka wygląda jak balon dosłownie. To powietrze, lekarze nie widzieli jeszcze takiego przypadku. Biegiem na SOR
Lekarze Ratują Niutke. Podają antybiotyk. Poprzez ciągłe masowanie i podłączone wenflony próbują jakby spuszczenia nagromadzonego powietrza - ciut pomaga ale powietrze ponownie nawraca. Tragedia. Podłączają kroplówki. Niutka zostaje w szpitalu.
Miejmy nadzieję, że podczas dalszej diagnostyki okaże się co może być przyczyną i jak jej pomóc
KONIECZNA potrzeba wykonania drogiej endoskopi, decyzja będzie należała do lekarzy.
TRAGEDIA Jesteśmy Przerażeni. Do tej pory lekarze, którzy opiekują się NIUTKĄ nie spotkali się z takim przypadkiem, bardzo chcą Niutce pomóc.
NIUTKA to starsza kotka do tej pory żadnych chorób, żadnych urazów mechanicznych spokojnie żyła w RUNA.
Jesteśmy Zszokowani Przerażeni.
Po raz pierwszy widzimy taką sytuację.
Błagamy 🙏 Pomóżcie Ratować Niutke
Tak trudne przypadki chorobowe zdarzają się chyba tylko RUNIE.
Bardzo nam ciężko finansowo walczyć z tymi trudnymi przypadkami. Nie mamy pieniędzy na leczenie tak trudnych medycznych przypadków. Prosimy pomóżcie naszym zwierzętom.
Zbiórka na Niutke
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

03.02

"NEWA nie ma czasu czekać❗
PROSIMY BARDZO 🙏 Operacja jest konieczna na CITO Ona nie MA CZASU a my nie mamy pieniędzy, żeby jej POMÓC.
REOPERACJA Musi Odbyć się NATYCHMIAST❗ Przepuklina pooperacyjna zagraża jej ŻYCIU 😪
KOCHANI POMOGLIŚCIE JUŻ RAZ ♥️ URATOWALIŚCIE JEJ ŻYCIE
TERAZ ZNÓW POTRZEBUJE WASZEJ ♥️ POMOCY POMÓŻCIE
P R O S I M Y 🙏
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.02.2023 o 20:12, jola&tina napisał:

Operacja przepukliny kosztuje teraz 3 500 zł? Tak ceny poszły w górę? Nie jestem na bieżąco (na szczęście), niech mnie ktoś oświeci.

To nie jest pytanie z serii złośliwych. Pytam, bo nie wiem.

Przepuklina nie wiem, ale za kastrację Perełki zapłaciłam 600zł razem z antybiotykami, wprawdzie u moich wetów mam lekkie ulgi, i czysty zabieg, bez ropomacicza, niemniej daleko do tych dwóch tysięcy, które podobno kosztowała operacja Newy.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.02.2023 o 09:21, rozi napisał:

Przepuklina nie wiem, ale za kastrację Perełki zapłaciłam 600zł razem z antybiotykami, wprawdzie u moich wetów mam lekkie ulgi, i czysty zabieg, bez ropomacicza, niemniej daleko do tych dwóch tysięcy, które podobno kosztowała operacja Newy.

 

Karty informacyjnej, faktury za zabieg sterylizacji z ropomaciczem brak 😉

Kiedy ten zabieg wykonano?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.02.2023 o 09:45, sunnynight napisał:

Moli@ chyba pytała o Newę, nie o Perełkę... 😉

Rozi załapała 😉

Przy ropomaciczu zabieg wykonuje się natychmiast... każda godzina jest ważna szczególnie jeżeli wydzielina nie ma ujścia drogami rodnymi na zewnątrz

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.02.2023 o 09:47, Moli@ napisał:

Rozi załapała 😉

Rozi zawsze łapie, to ja jestem niekumata 😄 

Wiem, że czas się liczy. Tak się tylko martwię, skąd wzięli forsę na ten zabieg, skoro zbiórka wciąż trwa, nie tylko ta jedna zresztą... No, ale najważniejsze, że się udało 😄

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...