Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

Dnia 14.10.2022 o 00:25, rozi napisał:

Przypomnę, albo powiem tym, którzy nie wiedzą - nie było zgody Sylwii na adopcję zwierząt, nieliczne tylko. Kozy nie, koty nie. Od tamtej pory wiele przybyło.

Teraz już nawet psy nie są do adopcji… Pomimo, że to szczeniaki w typie rasy - nowofundlandy, podchalan (sadząc po zdjęciach). Nie wiem skąd pochodzą, ale domów ewidentnie nie szukają… 

O osłach i mułach nie wspominając…

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2022 o 08:29, Marysia R. napisał:

Teraz już nawet psy nie są do adopcji… Pomimo, że to szczeniaki w typie rasy - nowofundlandy, podchalan (sadząc po zdjęciach). Nie wiem skąd pochodzą, ale domów ewidentnie nie szukają… 

O osłach i mułach nie wspominając…

😢

Myślę, że to nie jest już tamta dogomaniacka  Sylwija , która przygarniała z ulicy chore i bezdomne psy i szukała dla nich domów. 

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.10.2022 o 11:28, Moli@ napisał:

Tragedia..., może ktoś oświeci Panią prezes jak prowadzi się szczeniaki dużych/olbrzymich ras... wyżywienie / suplementacja / ruch..., że kopytne nie są towarzyszami  zabaw dla psów

 

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/kareniechodzi

ale jak zbiórka idzie na takie słodkie szczeniątko- JAK ZŁOTO. nie ważne jakie schorzenie, jaka operacja (nie wiem co to by mogło kosztować 20 000) ważne by ZBIERAĆ 😄 super- kolejna fundacja na kształt i modłe idola- ADY przemyskiej

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.10.2022 o 14:14, rozi napisał:

Ale to od bardzo dawna szło w wątpliwym kierunku. Za bydlę ostatnie robiłam, że się świętej kobiety czepiam.

Ten piesek teraz, on coś genetycznie może mieć, z pseudo jest chyba wykupiony.

Rozi, szczeniaki tej rasy wymagają odpowiedniej opieki, odpowiedniej karmy i dużej ilości preparatu z wapnem.

Problemy z łapami/stawami nie pojawiły się nagle... 😞. Szczeniaków nie widział wet, nie było zaleceń?

 

Na Podlasiu zlikwidowano pseudo hodowlę nowofundlandów i znajoma kocio/psiara adoptowała dwa śliczne szczeniaczki. Po miesiącu już ręce załamywała, bo utrzymanie - karma + witaminy/wapno kosztują krocie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.10.2022 o 15:38, Moli@ napisał:

Rozi, szczeniaki tej rasy wymagają odpowiedniej opieki, odpowiedniej karmy i dużej ilości preparatu z wapnem.

Problemy z łapami/stawami nie pojawiły się nagle... 😞. Szczeniaków nie widział wet, nie było zaleceń?

 

Na Podlasiu zlikwidowano pseudo hodowlę nowofundlandów i znajoma kocio/psiara adoptowała dwa śliczne szczeniaczki. Po miesiącu już ręce załamywała, bo utrzymanie - karma + witaminy/wapno kosztują krocie.

Ja to wiem. Moja suka niewiele mniejsza. Ale ten może być trafiony dodatkowo. Trzeba być debilem, żeby takiego psa wziąć, mając problemy finansowe.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.10.2022 o 15:51, rozi napisał:

Ja to wiem. Moja suka niewiele mniejsza. Ale ten może być trafiony dodatkowo. Trzeba być debilem, żeby takiego psa wziąć, mając problemy finansowe.

Są duże psy i nie mają takich problemów..., ale są rasy których szczeniaki są masywne i rosną szybko ale kości / stawy nie nadążają i potrzebują suplementacji, kontroli wagi i ograniczenia wysiłku / ruchu. Ten problem jest też w przypadku bassetów. Pamiętam że dla szczeniaka kupowałyśmy wapno w kilogramowych opakowaniach. Mówimy o takich ilościach.

Unikanie schodów, długich spacerów + kontrolne wizyty u weta

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
 
"Uwaga! Potrzebuję pilnie pomocy. Kolejny raz zostaliśmy wystawieni. kolejny raz byliśmy umówieni na posprzątanie przed oborami i kolejny raz kolejna osoba nie przyjechała. Nie wiem, o co chodzi. Nie prosiłam o pomoc charytatywną.
Problem jest duży, jest coraz zimniej, dziś w ogóle pada i wieje wiatr, a ja nie mogę zamknąć drzwi od budynku. Zamówione siano kozy zaraz wywalają na zewnątrz, deszcz pada, robi się gnój, który blokuje drzwi. Dramat.
Gwoli wyjaśnienia jeden z panów przywożących siano drzwi uszkodził i dlatego nie można ich było zamknąć. Szukałam kogoś do naprawy, ale historia jak teraz z uprzątnięciem gnoju
nie wiem, nie rozumiem za głupia jestem, żeby pojąć, że ktoś się podejmuje wykonania konkretnej pracy za konkretne pieniądze, a potem ma wywalone.
czas mija i teraz to już naprawdę dramat
dlatego jeśli znacie kogoś, kto mógłby wykonać prace polegającą na uprzątnięciu przed oborami, dajcie znać. To jest naprawdę bardzo pilne, na wczoraj, a nawet na przedwczoraj
Z solidną osobą chętnie nawiązałabym dłuższą współpracę odnośnie także innych czynności/zadań"
Link to comment
Share on other sites

"W Runie znajduje się 76 kotów, a także 8 psów, wszystkie są zagrożone - mamy epidemię giardii. To pasożytniczy pierwotniak, który kolonizuje jelito cienkie. Może nie brzmi to groźnie, ale takie właśnie jest. Giardie mogą doprowadzić do śmierci, najbardziej zagrożone są nasze najmłodsze i najstarsze koty. Każdy ze zwierzaków musi przejść leczenie - zarówno psy, jak i koty.
Dlaczego jest to takie niebezpieczne?
Jednego zwierzaka w domu jest łatwo wyleczyć, ale prawie setka zwierzaków w jednym miejscu? To jest największy problem, każdy z nich musi mieć podany metronidazol, dodatkowo konieczna jest codzienna dezynfekcja całej siedziby fundacji.
To koszmarnie trudna sytuacja, ponieważ pozbycie się pasożyta będzie bardzo trudne, a im dłużej będzie to trwało tym bardziej zagrożone jest zdrowie najmłodszych i najstarszych. W tej chwili kilka kotów jest już w stanie krytycznym, kilka musi być pod stała opieką w szpitalu - doba kosztuje około 400 zł, leki dla kilku z nich 400 zł. To potworne koszty i potwornie długa walka. Może się wydawać, że to tylko pasożyt, ale jest on w stanie zabić wielu z naszych podpiecznych. Musimy walczyć o ich życia!"
Link to comment
Share on other sites

z fb
"❗️Kola z FIP❗️
Kola, kochany tak bardzo pragniemy Cię uratować. Robimy co tylko można, ale sami nie damy rady. Dobrzy ludzie z wyjątkiem tych najwierniejszych gdzieś się pochowali. Zostali sami obojętni.
Za 5 dni nie będziemy mieć dla Ciebie leku.
Jeśli nie stanie się cud, będziemy musieli się z Tobą pożegnać...
PRZEPRASZAM kotku...
Kola jest w 15 dniu leczenia. Do końca zostało 69 dni. Do tej pory, na same leki wydaliśmy ponad 3 tyś zł nie wspomnę o diagnostyce, badaniach kontrolnych. Jesteśmy bez pieniędzy i nie wiem co dalej będzie.
KOCHANI SPRAWCIE NIECH STANIE SIĘ CUD ♥️
Zbiórka dla Koli➡️ https://pomagam.pl/kolaumiera"
Link to comment
Share on other sites

KOCHANI PRZYJACIELE RUNY.❤️❤️
Wiecie jak bardzo chorują nasi podopieczni. OBECNIE RUNA PO CZĘŚCI SPEŁNIA ROLĘ HOSPICJUM DLA CIĘŻKO CHORYCH ZWIERZĄT. Dlatego koniecznością jest odizolowanie chorych zwierząt od zdrowych.
Potrzebne jest nam bardzo wydzielenie miejsca na szpitalik, gdzie chore zwierzęta miałyby ZAPEWNIONY SPOKÓJ i nie KONTAKTOWAŁY SIĘ ZE ZWIERZĘTAMI ZDROWYMI. Szpitalik, a w nim miejsce na profesjonalny sprzęt medyczny: inkubator, (a jest on duży gabarytowo i miejsca na jego przechowywanie potrzeba sporo). Niezbędna jest też lampa bakteriobójcza przepływowa A w naszym 70 metrowym domu przy 80 kotach i 10 psach nie ma miejsca na wydzielenie dodatkowego pomieszczenia. 🙁
Dlatego myślimy o zakupie kontenera mieszkalnego całorocznego lub domku holenderskiego, całorocznego o pow. około 30 - 40 m2.
Poradźcie proszę co według Was byłoby lepsze na szpitalik dla naszych choróbek. Wypowiedzcie się w komentarzach, to dla nas bardzo ważne. Orientacyjny koszt tej inwestycji to około 50 tyś zł. Już dzisiaj zakładamy zbiórkę na zakup i zrealizowanie naszych celów.
PROSIMY BARDZO O WASZE WSPARCIE.❤️🙏
"

W domu runy nie ma na to miejsca, naszym pomysłem jest zakup kontenera/domku holenderskiego, gdzie mogłaby być udzielona im pierwsza pomoc. Pierwsza pomoc, która może uratować życie. 

Musimy wydzielić osobne pomieszczenie na izolatkę - choroby zakaźne oraz pomieszczenie na kwaratannę.

Szpitalik musimy wyposażyć w niezbędny sprzęt: inkubator, pompę infuzyjną do dokładnego dawkowania leków, statywy do kroplówek i inne urządzenia potrzebne do ratowania życia! Bardzo ważny jest czas."

 

Sugeruję założyć kolejne zbiórki ..., na ustawienie,  przyłącza (woda, odpływ ścieków - zabezpieczone przed mrozem, prąd - podlicznik itp) może 50/100tysięcy

Trzecia zbiórka - na prace remontowo wykończeniowe..., może 50 tysięcy

Czwarta zbiórka na urządzenia ratujące życie i wyposażenie pomieszczeń...+ klimatyzację

Żeby darczyńcy wiedzieli, że koszt zakupu kontenera to najmniejszy wydatek a "orientacyjny koszt inwestycji 50tyś" można między bajki włożyć

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.11.2022 o 09:56, Moli@ napisał:
 
"Uwaga! Potrzebuję pilnie pomocy. Kolejny raz zostaliśmy wystawieni. kolejny raz byliśmy umówieni na posprzątanie przed oborami i kolejny raz kolejna osoba nie przyjechała. Nie wiem, o co chodzi. Nie prosiłam o pomoc charytatywną.
 
 
 

Bogata fundacja🤔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na wsi trudno o pracownika, każdy ma od metra roboty u siebie, pójdzie pomóc znajomemu, do obcego niechętnie. Nie lubi też, żeby się nim wysługiwać - do konkretnych, zwykłych prac pójdzie za dobrą kasę, a nie tak, że ktoś sobie bajzla narobił, zaniedbał, i nie chce mu się sprzątnąć. Jakaś naprawa drzwi ciężki temat, jeśli się nie ma zaprzyjaźnionego faceta. A spoza wsi to już trzeba dojechać, nieopłacalne przy niewielkich pracach.

Link to comment
Share on other sites

z fb RUNA

"Szybka pożyczka gotówkowa może zaprowadzić Cię tam, gdzie trzeba być w tym miesiącu. Uzyskaj pożyczkę do 500 000 zł już teraz na sfinansowanie działalności, opłacenie rachunków, remont domu itp. Oprocentowanie 4%, elastyczne formy płatności, dostępne warunki kredytowania.
Aplikuj teraz przez WhatsApp
+1 778-807-9794
Lub wyślij e-mail na adres [email protected]
Akceptacja regulaminu i warunków"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 30.11.2022 o 21:08, rozi napisał:

Nie sposób patrzeć na to wszystko.

Na te bidne, pojedyncze, bezbronne stworzenia, wystawiane do zrzutek. Dręczone bezdusznym "ratowaniem". Wizytówki trudnych przypadków.

O kotki mi chodzi.

Niech szlag trafi wszystkie fundacje.

 

Nie wrzucaj wszystkich fundacji do jednego worka... to krzywdząca opinia dla wielu Fundacji prowadzonych przez uczciwych, odpowiedzialnych ludzi... z szacunkiem do zwierząt

Cwaniactwo kwitnie bo są ludzie którzy łykną największą ściemę..., czy - mnie nie dotyczy. Może warto pamiętać - "nie znacie dnia ani godziny" 😉

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...