Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

Dnia 2.06.2022 o 19:39, Moli@ napisał:

Jeżeli zachowają 100% bezstronność, pełną anonimowość..., dużo pytań otwartych..., może być ciekawie

 

to jest jeszcze bardziej fajne 🙂 ale już nie piszę bo się rozmarzę na maxa 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.06.2022 o 20:44, uxmal napisał:

to jest jeszcze bardziej fajne 🙂 ale już nie piszę bo się rozmarzę na maxa 🙂

Od marzeń wszystko się zaczyna 🙂

Ciekawa jestem czy wezmą w tym udział psychiatrzy, psycholodzy już na  etapie tworzenia oprogramowania ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Aska7 nie będę odpisywać na wątku Nuuki, bo to nie jest miejsce na to, ale chciałaby wyjaśnić pewne kwestie, bo napisany przez Ciebie na tamtym wątku post sugeruje jakąś nieuczciwość finansową z mojej strony.
Napisz proszę tutaj co dokładnie masz na myśli, tak żeby miała szansę jasno się z tego wytłumaczyć. 

Zacytuję tutaj dla jasności swoją dzisiejszą wiadomość priv do Ciebie, chętnie zacytuje też jeśli wyrazisz zgodę,  przywołaną przez Ciebie rozmowę sprzed ponad roku, w której, jak to określiłaś, dostałaś ode mnie bęcki.

Dnia 1.09.2022 o 09:57, Marysia R. napisał:

Hej Asko. Widziałam, że napisałaś skierowany do mnie post na wątki Nuuki. Chyba go usunęłaś, ale ponieważ Agat21 go zacytowała widzę jego treść więc Ci odpiszę na priv, bo nie chce zaśmiecać wątku Nuuki. 
 

Nigdy nie zajmowałam się finansami Runy, nigdy też nie wspierałam Runy finansowo ani nikogo do tego nie namawiałam. Zajmowałam się adopcjami psów, które były w Runie, bo uważałam, że najważniejsze w sytuacji Sylwi jest zmniejszenie ilości zwierząt pod opieką i chciałam w tym pomoc. Od dawna już się się nimi nie zajmuję, ostatnia suczka z Runy którą ogłaszałam i której szukałam domu (dzika Niunia) już nie jest ogłaszana, bo Sylwia zdecydowała, że nie chce jej jednak szukać domu. Z tego co widziałam na Fb później  w Runie zaczęły się pojawiać szczeniaki w typie rasowych psów, które z tego co rozumiem domów nie szukają. Ja od dość dawna kontaktu z Sylwią nie mam, wiem tylko tyle co widzę na Fb. Od dawna nie podobało mi się dążenie Sylwi do zwiększania ilości zwierząt wbrew trudnej sytuacji o czym jej wprost mówiłam, w tej chwili przybrało to tak drastyczny obrót, że nie mam zamiaru się w to angażować.

Nie ukrywam, że przykro się czyta takie złośliwe przytyki, szczególnie, że zupełnie mnie nie znasz a moją działalność na dogo niesłusznie kojarzysz tylko z tematem Runy. Rozumem, że możesz mnie nie lubić i moja rada na wątku Nuuki mogła Ci się nie spodobać, ale wystarczy to wprost napisać, zamiast robić złośliwe uwagi, które nic nie wnoszą do sprawy i powodują tylko zament na wątku.

Pozdrawiam 

Marysia

 

 

Link to comment
Share on other sites

Marysię R., dawniej O., miałam ogromną przyjemność poznać osobiście i bardzo Ją cenię za lata działalności na dogo i za te wszystkie (bardzo liczne psy), którym dała dt, wyprowadziła na prostą i znalazła im wspaniałe domy. W dodatku, jest mądrą i przesympatyczną młodą dziewczyną ❤️

Co do oceny  ostatnich  lat działalności Runy/Sylwii, to w 100% zgadzam się z opinią Marysi. Kiedyś to inaczej wyglądało i ja również włączałam się w szukanie psom domów, wpłacałam dogomaniackie darowizny na ich utrzymanie, a kiedyś nawet pojechałam dosyć daleko  na wizytę pa. dla trójłapkiego Sheldona. 

Marysiu, ściskam, pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym i zawodowym - Krystyna 

 

  • Like 5
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Ponieważ Aska7 napisała mi na priv, że nie ma zamiaru nic pisać w tej sprawie tutaj na wątku, więc napiszę tylko krótko od siebie.
Nie jestem i nigdy nie byłam w żaden sposób odpowiedzialna za finanse Runy, nie miałam też do nich wglądu. Wszystkie informacje na ten temat które miałam i te które tutaj przekazywałam pochodziły od Sylwi.
W rozmowie na priv Aską z przed ponad roku,  napisałam, że nie rozumiem w jaki sposób chce pomoc zwierzętom Runy pisząc na wątku o tym, że Runa nie złożyła sprawozdania finansowego do Ministerstwa w sytuacji kiedy termin składania go jeszcze nie minął a Sylwia mówiła, że wie o tym obowiązku. Nie wiem, może Aska zrozumiała to jako chęć ukrycia przeze mnie jakiejś nieuczciwości. Dla mnie natomiast brzmiało to jak próba przypisania nieuczciwości osobie, która jeszcze jej nie popełniła.
Natomiast gdyby ktoś z Was miał jakieś wątpliwości co do mojej uczciwości tu na forum to proszę mówcie wprost, postaram się zawsze taką sytuację wyjaśnić.
 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.09.2022 o 14:17, konfirm31 napisał:

Marysię R., dawniej O., miałam ogromną przyjemność poznać osobiście i bardzo Ją cenię za lata działalności na dogo i za te wszystkie (bardzo liczne psy), którym dała dt, wyprowadziła na prostą i znalazła im wspaniałe domy. W dodatku, jest mądrą i przesympatyczną młodą dziewczyną ❤️

Co do oceny  ostatnich  lat działalności Runy/Sylwii, to w 100% zgadzam się z opinią Marysi. Kiedyś to inaczej wyglądało i ja również włączałam się w szukanie psom domów, wpłacałam dogomaniackie darowizny na ich utrzymanie, a kiedyś nawet pojechałam dosyć daleko  na wizytę pa. dla trójłapkiego Sheldona. 

Marysiu, ściskam, pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym i zawodowym - Krystyna 

 

Dziękuję Krysiu z całego serca, ten twój post wiele dla mnie znaczy❤️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Z fb fundacji.

Zaczyna się..., co było do przewidzenia 😒, jest filmik na którym widać że w złym stanie 😒

"Kajko od kilku dni źle się czuje. Został odrobaczony. Ale cały czas jest chory, w sumie jest coraz gorzej. Nie mogę wezwać weta bo jest nieopłacona faktura na ponad 4tys. Ale kogo obchodzi Kajko.. Jakiś koziolek 🙁"

Link to comment
Share on other sites

Na samym ratujemyzwierzaki jest 10 zbiórek, z których wynika, że brakuje prawie 70 tysięcy, a są jeszcze zbiórki na pomagam.pl i pewnie jeszcze gdzieś.

Pod koniec sierpnia taki wpis:

❗️BARDZO POTRZEBUJEMY POMOCY❗️
Nie mamy pieniędzy na leczenie kotów z FIP PIEGUSKA i KOKOSA, nie mamy na opłaty za wywóz śmieci, za wodę, nie mamy na karmę, siano dla osiołków, kózek. Nie zapłacona wiata, która jest zbawieniem dla naszych zwierząt podczas tych upałów. SAMOCHÓD FUNDACYJNY WYMAGA REMONTU.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Cel nowej zbiórki

"Runa to ponad setka zwierząt, takie sytuacje, w których istnieje zagrożenie życia jest codziennością. Nie możemy siedzieć bezczynnie, musimy stworzyć nasz mały, fundacyjny szpitalik. W domu runy nie ma na to miejsca, naszym pomysłem jest zakup kontenera/domku holenderskiego, gdzie mogłaby być udzielona im pierwsza pomoc. Pierwsza pomoc, która może uratować życie. Czeka na nas inkubator, który został nam podarowany, jednak do momentu aż nie będziemy mieć dla niego miejsca, ktoś inny może go przygarnąć. Bardzo ważny jest czas. Czy możemy liczyć na Waszą pomoc?"

przy cenach energii  hihihi ...., chłodno/mroźno - grzejniki elektryczne, ciepło/upały w lecie - klima i też prąd  🤣

aaa... panele zamontować 😉

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Matkoboska

z fb

musimy opłacić tę fakturę w terminie. to 'tylko' śmieci
Faktura jest za dwa odbiory. Umowę mamy podpisaną na zgłoszenie, firma po mailu ode mnie, tego samego albo następnego dnia odbiera śmieci. faktura jest wysoka, ale i tak mamy zniżkę
To jeden z wydatków Fundacji, o których się nie mówi. a koszty utrzymania związane z codziennością są duże.
Jeśli nie opłacimy Faktury w terminie, utoniemy w śmieciach, tak się stało w pewnym momencie w poprzedniej siedzibie. Musimy już zgłaszać potrzebę odbioru. Generujemy mnóstwo śmieci
Bardzo nam pomagacie, może i tym razem się uda?
====================================
"FUNDACJA RUNA - POMOC ZWIERZĘTOM"
74 1600 1462 1871 0612 5000 0001
 
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „PODATNIK: NOVAGOS zo.0. 06-500Mława 69-000-16-97 ORYGINAL Nrrejestrowy BDO: 000013934 Mlawa,2022-09-30 Mława, Dogia: Konto: BANK KONTA INDWIDUALNE 0000 658 FAKTURA VAT 5202/N/2022 4173/U/2022, (22658) 4174/U/2022 RUNA POMOC ZWIERZĘTOM" 8121910821 KOWALEWO Mercedes SPJ86 PAPIER 38.11.11.0 38.11.19.0 38.11.11.0 NETTO NETTO Wartość GROMADZONYCHW 400,00 Wartość BRUTTO 2,000 200,00 260,00 32,00 432,00 20,00 8% 32,00 41,60 61,60 podatku Stawka VAT 1320.00 Poz.) OGÓLEM Brutto Słownie: jeden tysiąc czterysta dwadzieścia pięć złotych, sześćdziesiąt groszy Formapłatności 1425,60 1425.60 Termin płatnoś›ci 2022-10-14(14 dni) Zakażdy opóźnienia zapłacie faktury naliczane powgÅmionsi Faktary gatawiajacego KRAJOWY www.krd.pl”
Link to comment
Share on other sites

Smutne to wszystko ☹️. Teraz ludzie mają znacznie mniej pieniędzy niż jeszcze niedawno i tych pieniędzy na szeroko rozumianą dobroczynność, będzie gwałtownie ubywać. Nie ma też chętnych na adopcje psów i kotów. Problemy mają nawet duże i sprawnie zarządzane fundacje. Co się stanie z Runą, a dokładniej, z setką zwierząt, które tam mieszkają. Strach pomyśleć.... 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Smutne, prawdziwe i strach pomyśleć - niestety.
Ale o tym należy pomyśleć, gdy bierze się następne zwierzę i jeszcze następne .....
Inaczej nie jest to pomoc dla zwierząt, tylko krzywdzenie zwierząt.
Bo później czytamy: kózka (kot, pies itd) umiera a ja nie mam pieniędzy na weta 😞
Mam tylko nadzieję, że to nie jest prawda, że zwierzak nie umiera a jest to tylko chwyt marketingowy (czytaj: sposób na wyłudzenie pieniędzy).

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.10.2022 o 00:25, rozi napisał:

Przypomnę, albo powiem tym, którzy nie wiedzą - nie było zgody Sylwii na adopcję zwierząt, nieliczne tylko. Kozy nie, koty nie. Od tamtej pory wiele przybyło.

Też o tym myślałam, pisząc post powyżej.
Ale ograniczanie liczby zwierząt, to jest ograniczanie źródeł dochodów. Nie obcina się gałęzi, na której się siedzi.
30 kotów robi wrażenie, kilkanaście zdecydowanie mniejsze.

Link to comment
Share on other sites

cytat z fb Runa

"miałam takie marzenie - własny szpitalik, sprzęt 'pierwszej pomocy'. Juz inkubator na nas czekał, fajny taki, profesjonalny. Ale nie mamy dla niego miejsca, wiec nie możemy zabrać inkubatora, a on nie może dłużej na nas czekać 🙁 wielka strata 🙁"

Link to comment
Share on other sites

cytat z fb Runa

"Kochani, może ktoś z Was może pomóc?
RUNA może dostać inkubator, który zwiększyłby szansę przeżycia naszych chorych podopiecznych.
Niestety, zbieramy dopiero pieniądze na szpitalik i nie mamy miejsca na przechowanie inkubatora. Nasz dom to tylko 75m2, a w nim kilkadziesiąt kotów i kilkanaście psów.
CZY KTOŚ MÓGŁBY PRZECHOWAĆ DLA NAS INKUBATOR?
CZY KTOŚ MA TROSZKĘ MIEJSCA W OGRZEWANYM GARAŻU, NIEUŻYWANYM POKOJU, WARSZTACIE... ?
Pomóżcie, jeśli możecie. 💖
Inaczej stracimy szansę na uzyskanie inkubatora, a niektóre z naszych zwierząt - szansę na przeżycie."
Może być zdjęciem przedstawiającym w budynku
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...