Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

Dnia 1.06.2022 o 13:28, Aska7 napisał:

Jak wyzdrowieje to mu rentę zabiorą ?

Jak każda inną  przyznawaną na określony czas. Ma biedak zniszczoną wątrobę no i na razie nie zapowiada się,  żeby wyszedl z nałogu. Byłam kiedyś odnośnie pisanej pracy w ośrodku leczenia uzależnień.  Oni nie mówili o niczym, tylko o tym, że napiliby się i o tym, jak się upiją, kiedy wyjdą. Widac, nie musisz martwic się o skuteczność kuracji 😉

Dnia 1.06.2022 o 14:43, Aska7 napisał:

O, jak uroczo, no wzruszyłam się 🙂

I nam nie pozostaje nic innego, jak opić się -sukcesem. Fajnie, że daje się ludziom szanse bycia frajerami. Mogli dotąd, a teraz jeszcze mogą nadal.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2022 o 19:05, rozi napisał:

Dodałam jeszcze miętę cytrynową i trochę oregano.

Gdyby kto był ciekaw.

Uwielbiam miętę cytrynową. Szukałam w tym roku i nigdzie nie było. Zwykla smakuje mi jak pasta do zębów, cytrynową jest rewelacyjna.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2022 o 19:55, Jaaga napisał:

Uwielbiam miętę cytrynową. Szukałam w tym roku i nigdzie nie było. Zwykla smakuje mi jak pasta do zębów, cytrynową jest rewelacyjna.

Wyślę Ci trochę, o ile się otrząsnę z depresji. To może potrwać  😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2022 o 19:55, Jaaga napisał:

Uwielbiam miętę cytrynową. Szukałam w tym roku i nigdzie nie było. Zwykla smakuje mi jak pasta do zębów, cytrynową jest rewelacyjna.

Mam.ona dobrze choduje  się w domu,do rozmnozenia też mam.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2022 o 21:21, guccio napisał:

Mam.ona dobrze choruje się w domu,do rozmnozenia też mam.

Ale dlaczego choruje? Miało być hoduje czy coś innego?
Z sadzonek od Ciebie mam już cztery roślinki. Super rosną a używam je do wszystkiego 🙂 Pyszota 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.05.2022 o 18:06, joim napisał:

Dla mnie jest to bardzo ciekawe zjawisko. Nurtuje mnie myśl na czym ten ewenement polega? Czy to cecha narodowa, świetnie sprzedaje się cwaniactwo, arogancja, tzw. przebojowość i bezczelność? Głupie zbieranie, rozliczanie się co do grosika, praca i uczciwość jest uważane za frajerskie i niegodne zainteresowania?

kombinowanie mamy od zaborów a może i wcześniej. Jest przepis to od razu instynktownie szukamy przecinków i wyjątków.

Mamy też bardzo słaby wskaźnik rozumienia treści. To to już wogóle drama. 70% polaków ( mała litera zamierzona) nie rozumie co czyta albo w bardzo niewielkim stopniu. Więc Runa może kilka razy wrzucać to samo prawdopodobnie nikt tego i tak do końca nie czyta i nie pamięta ;/

Za to dosyć dużo polaków uważa, że żyliśmy razem z dinozaurami ( aż 28%)- co w sumie zgadza się z tym co aktualny min "edukacji" prezentuje twierdząc że ludzie są od miliardów lat 😜

😕 Być może dlatego kombinujemy bo nie rozumiemy 😄 o co kaman.

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2022 o 23:18, uxmal napisał:

Jest przepis to od razu instynktownie szukamy przecinków i wyjątków.

Choćby celowo nie respektując zasad pisania "Polacy" dużą literą.

Wydawało mi się, że na Dogo zwierzęta ratują Polacy, a nie przybysze z innych krajów czy innych galaktyk - i rozliczają się co do grosza - jeśli jestem w błędzie, wskaż konkretny przykład. Nie ogólny, a z Dogo; takie ostrzeżenie na pewno da skutek. Jeśli masz pewność, że jakaś organizacja czy fundacja jest nieuczciwa, zawiadom organizatorów zbiórek. Moim zdaniem, cwaniactwo i oszustwo świetnie sprzedaje się na całym świecie; nie jesteśmy wyjątkowi pod tym względem, to po prostu cecha ogólnoludzka, inaczej w przykazaniach adresowanych nie tylko do nas nie byłoby "nie kradnij, nie podawaj fałszywego świadectwa", itp.  A słaby wskaźnik rozumienia treści też jest zjawiskiem ogólnoludzkim. I brak ogólnej wiedzy także. Nie jesteśmy wyjątkowi pod tym względem.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.06.2022 o 12:11, Aska7 napisał:

Polecam książkę Adama Leszczyńskiego "Ludowa historia Polski". Jesteśmy inni. Lata niewoli chłopa pańszczyźnianego i komunizmu zrobiły swoje.

No proszę jaki inspirujący wątek się zrobił, dzięki, lecę szukać książkę 

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/mateuszgrzesiak/posts/4684740198262756/

 

"(...)

6 Stopa w drzwiach - by odbiorca spełnił dużą prośbę, najpierw przedstawia się małą, na którą ten się szybciej zgodzi. Takich "próśb" może być wiele i mogą być rozłożone na dłuższy czas, doprowadzając do dalszego poddawania się manipulatorowi.

7 Selektywna uwaga - by przekonać odbiorcę do jakiejś racji, należy skupić jego uwagę tylko na jednej jego stronie - np. telewizja za komuny nie pokazywała strajków faktycznie mających miejsce, by stwarzać iluzję, że ludzie nie protestują.

8 Ad personam - każda manipulacja jest widoczna dla świadomych ludzi, więc należy ich dewaluować za pomocą taktyki ad personam - nazwać ich buntownikami, nie-patriotami, debilami, itd.

9 Zmieniać temat - gdy wprowadza się jakąś ważną zmianę, należy stworzyć jakąś kontrowersyjną, emocjonalną otoczkę jako temat wiodący, tak by manipulacja przeszła niezauważona. Ludzie skupią się wtedy nie na tym, co trzeba (...)"

" (...) Zajmuję się zawodowo komunikacją blisko 20 lat i gdybym miał podsumować wiedzę ludzi na temat manipulacji, powiedziałbym, że:
- są na nią podatni, choć błędnie sądzą, że jest inaczej
- myślą, że mają pełen wpływ na swoje decyzje, a tak nie jest
- nie mają wiedzy na temat technik psychologicznych, którymi są manipulowani (...)"

Link to comment
Share on other sites

Nie po to wyżynali w pień inteligencję, żeby mieć problem z manipulowaniem.

U mnie warzywnik zrobiony, posiane, posadzone. Znaczy było, bo może Pomiot wpadła i powyciągała te pory i selery i pomidorki i papryczki i przekopała grządki.

Nie idę patrzeć, szkoda psa.

Link to comment
Share on other sites

Hm. Problemy z manipulowaniem - nie pamiętam (wybaczcie, skleroza w moim wieku nie dziwi) w jakim to kraju nie tylko potomkowie pańszczyźnianych chłopów uwierzyli w telewizyjny przekaz wybuchu wojny czy najazdu kosmitów... a tak przy okazji, kto z nas wie (ja nie wiem) gdzie są najliczniej reprezentowani płaskoziemcy?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.06.2022 o 13:41, Sowa napisał:

Hm. Problemy z manipulowaniem - nie pamiętam (wybaczcie, skleroza w moim wieku nie dziwi) w jakim to kraju nie tylko potomkowie pańszczyźnianych chłopów uwierzyli w telewizyjny przekaz wybuchu wojny czy najazdu kosmitów... a tak przy okazji, kto z nas wie (ja nie wiem) gdzie są najliczniej reprezentowani płaskoziemcy?

Ech ta Ameryka 🙂

"W 2018 Steven Novella przeanalizował wierzenia współczesnych płaskoziemców i wygłosił następującą opinię[18]:

Jest to całkowite populistyczne odrzucenie wszelkich przesłanek naukowych. Teorie płaskoziemców przedstawiają przerażająco uproszczony obraz świata, który (częściowo z ignorancji, a częściowo z rozmysłu) ignoruje złożoność naszej rzeczywistości. Obraz ten jest tak leniwy, dziecinny i pobłażliwy, że powoduje zakorzenienie się ignorancji w ludzkich umysłach.'

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.06.2022 o 15:34, Moli@ napisał:

Ech ta Ameryka 🙂

"W 2018 Steven Novella przeanalizował wierzenia współczesnych płaskoziemców i wygłosił następującą opinię[18]:

Jest to całkowite populistyczne odrzucenie wszelkich przesłanek naukowych. Teorie płaskoziemców przedstawiają przerażająco uproszczony obraz świata, który (częściowo z ignorancji, a częściowo z rozmysłu) ignoruje złożoność naszej rzeczywistości. Obraz ten jest tak leniwy, dziecinny i pobłażliwy, że powoduje zakorzenienie się ignorancji w ludzkich umysłach.'

Czekam na wyniki tego projektu : https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C84929%2Csuperkomputer-pomoze-poznac-mechanizmy-sekularyzacji-w-polsce-i-na-swiecie

Jeśli model będzie dobrej jakości to może i można będzie pozostałe wierzenia analizować. Reptilian, płaskoziemców itp.

Taki komputer jak u Asimova w Fundacji Hariego Seldona do psychohistorii.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.06.2022 o 18:42, uxmal napisał:

Czekam na wyniki tego projektu : https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C84929%2Csuperkomputer-pomoze-poznac-mechanizmy-sekularyzacji-w-polsce-i-na-swiecie

Jeśli model będzie dobrej jakości to może i można będzie pozostałe wierzenia analizować. Reptilian, płaskoziemców itp.

Taki komputer jak u Asimova w Fundacji Hariego Seldona do psychohistorii.

Jeżeli zachowają 100% bezstronność, pełną anonimowość..., dużo pytań otwartych..., może być ciekawie

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...