Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

Dnia 31.05.2022 o 17:45, Aska7 napisał:

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/runadom?fbclid=IwAR0t67MKzrlqV6c6XcSGWyrq_imBWHWYwgdCR-BILFty0poGBCa5BfQaxL8

A nie mówiłam. Tylko Wy głupie zbieracie po te paręset złotych i jeszcze się rozliczacie na bieżąco. 😂😂😂

 

Dla mnie jest to bardzo ciekawe zjawisko. Nurtuje mnie myśl na czym ten ewenement polega? Czy to cecha narodowa, świetnie sprzedaje się cwaniactwo, arogancja, tzw. przebojowość i bezczelność? Głupie zbieranie, rozliczanie się co do grosika, praca i uczciwość jest uważane za frajerskie i niegodne zainteresowania?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, warto być przyzwoitym, nie ma się sobie nic do zarzucenia i można w lustro patrzeć. To bardzo cenne. Może i najbardziej. Dopóki ktoś nie żeruje na tym bezkarnie.

I to jest najgorsze, że przyzwoity człowiek zmienia się, bo dostał w kość i nie chciałby więcej.

Trudne tematy.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że przyzwoitym człowiekiem po prostu się jest. Zostaje się nim nadal nawet jak dostaje się w d... Niby władza i możliwości tez przewracają w głowie,  ale wydaje mi się, że do takiego "przewrotu " trzeba jednak mieć predyspozycje.  Sama po nacięciu się kilka razy na organizacje powiedziałam sobie, że dość; to co zrobie sama, będzie zrobione i tyle,  ile mogę. I juz nie będę naiwną frajerką. Tym bardziej ze nie chodze do fryzjera czy kosmetyczki, ubieram się w sklepach z używana odzieżą lub na wyprzedażach. Każda złotówka wydana na adopciaki nie jest wolna dodatkowa, tylko zaoszczędzona. Niekiedy okupiona wielogodzinnym szukaniem okazji, negocjacjami. 

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.05.2022 o 19:12, Jaaga napisał:

Myślę, że przyzwoitym człowiekiem po prostu się jest. Zostaje się nim nadal nawet jak dostaje się w d... Niby władza i możliwości tez przewracają w głowie,  ale wydaje mi się, że do takiego "przewrotu " trzeba jednak mieć predyspozycje.  Sama po nacięciu się kilka razy na organizacje powiedziałam sobie, że dość; to co zrobie sama, będzie zrobione i tyle,  ile mogę. I juz nie będę naiwną frajerką. Tym bardziej ze nie chodze do fryzjera czy kosmetyczki, ubieram się w sklepach z używana odzieżą lub na wyprzedażach. Każda złotówka wydana na adopciaki nie jest wolna dodatkowa, tylko zaoszczędzona. Niekiedy okupiona wielogodzinnym szukaniem okazji, negocjacjami. 

Oj głupia Ty, głupia Ty.

Przy tej ilości tej biedy, którą bierzesz to i dom i samochód i leczenie i karma by była. 

Tylko trzeba PR-owca. I oprawę dobrą zrobić, to i jelenie się znajdą. Pytanie tylko czy to przyzwoite. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.05.2022 o 21:58, Aska7 napisał:

Tak z drugiej strony to jest walka o przetrwanie. Masz 650.00 zeta z zusu i jak żyć ? 

Zacząć pić. Kolega szkolny męża ma 1400 zł  renty na alkoholizm. Nie chciałam wierzyć, ale czytałam potem o tym i to prawda. W końcu alkoholizm to choroba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2022 o 09:02, Jaaga napisał:

Zacząć pić. Kolega szkolny męża ma 1400 zł  renty na alkoholizm. Nie chciałam wierzyć, ale czytałam potem o tym i to prawda. W końcu alkoholizm to choroba.

Ale za 650.00 zeta trudno popaść w alkoholizm 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2022 o 09:02, Jaaga napisał:

Zacząć pić. Kolega szkolny męża ma 1400 zł  renty na alkoholizm. Nie chciałam wierzyć, ale czytałam potem o tym i to prawda. W końcu alkoholizm to choroba.

Jak wyzdrowieje to mu rentę zabiorą ?

Link to comment
Share on other sites

"'❤️U D A Ł O S I Ę!❤️
Runa istnieje, mamy dom!
Możemy dalej pomagać, ratować i nie bać się o naszą przyszłość!
Zwierzaki kopytne nie trafią dla rzeźni - będą wygrzewać się w słońcu i hasać. Koty z ulicy, skrzywdzone, chore mają swój azyl. Psy mogą żyć bez strachu, z pełnymi brzuszkami! To wszystko dzięki Wam! Nie zliczymy ile osób nam pomogło, ale jest Was mnóstwo i mamy nadzieje, że zostaniecie z nami na dłużej, że będziecie uczestniczyć w naszym fundacyjnym życiu!
Chcielibyśmy każdego z Was z osobna przytulić. Zwykłe dziękuje wydaje się tu za małe, względem tego co zrobiliście!
Bardzo dziękujemy RatujemyZwierzaki Wasza pomoc jest nieoceniona! Dziękujemy też Nasi Bracia Moja Miłość za ogromną pomoc, całkowicie bezinteresowną, a to nasze serca rozgrzewa jeszcze bardziej! ❤️
Zbiórka osiągnęła cel, ale na Waszą prośbę jeszcze jej nie zamykamy. Nadal możecie wpłacać, wiemy, że jest jeszcze trochę osób, które chciały coś wpłacić, ale nie zdążyły. Dlatego macie zielone światło! Pomagając zwierzakom trzeba liczyć się z ogromnymi kosztami.
Jesteśmy w szoku, nadal mamy wrażenie, że to sen!
Dziękujemy, po prostu, z całego serca!❤️
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2022 o 14:23, Moli@ napisał:
 
Zbiórka osiągnęła cel, ale na Waszą prośbę jeszcze jej nie zamykamy. Nadal możecie wpłacać, wiemy, że jest jeszcze trochę osób, które chciały coś wpłacić, ale nie zdążyły. Dlatego macie zielone światło! 

O, jak uroczo, no wzruszyłam się 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...