Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
"Prawdopodobnie 1 czerwca przestanie istnieć Runa.
Dlaczego?
Być może niektórzy z Was pamiętają co spotkało nas rok temu. Syndyk sprzedał nasz dom, przegraliśmy przetarg i dotychczasową siedzibę fundacji pod Warką.
Dzięki Waszej pomocy zebraliśmy 180 000 zł. Do nas chyba nadal to nie dotarło, nie możemy uwierzyć, że jest tylu ludzi, którym istnienie naszej fundacji nie jest obojętne. Tym bardziej jest nam trudno prosić Was znowu o pomoc. Wszystkie pieniądze, które zebraliśmy do tej pory wpłaciliśmy już właścicielowi nowego domu pod Mławą. Siedlisko natomiast kosztuje 280 000 zł… Właściciel poszedł nam na rękę i zgodził się rozłożyć całą należność na raty. W tej chwili mamy do zebrania 150 000 zł, a na zbiórce zebraliśmy do tej pory 95 000 zł, brakuje około 55 000 zł. Skoro tyle miesięcy zajęło nam zebranie takiej kwoty, to jak mamy zebrać prawie tyle samo w 2 dni?
Co stanie się z naszymi podopiecznymi - kotami, psami, kozami, mułami i osiołkami? Część wyląduje w rzeźni? Reszta na ulicy? Czy w schroniskach? Nie możemy pozwolić, by te 10 lat poszło na marne, by ta walka o niektóre ze zwierząt nie miała sensu, remont nowej siedziby i cały ogrom pracy.
Dlatego prosimy Was o pomoc, mamy jeszcze resztki nadziei. Udostępniajcie ten post, zbiórkę, oznaczajcie osoby, które mogłyby nam jakoś pomóc. Dla Was to 2 minuty, a dla tych zwierząt całe życie. Zostało tak niewiele czasu, dlatego tym bardziej, nie mamy nic do stracenia, błagamy Was wszystkich z całego serca.
Link to comment
Share on other sites

No ale co z tego, nawet jeśli się uda, skoro nie ma za co karmić zwierząt, lecznice odmawiają świadczenia usług, bo totalne długi (na zbiórce brakuje ponad 30 tys.) itd.

Znów kasa zebrana na dom pójdzie zapychać te inne dziury?

I co dalej?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.05.2022 o 09:22, rozi napisał:

No ale co z tego, nawet jeśli się uda, skoro nie ma za co karmić zwierząt, lecznice odmawiają świadczenia usług, bo totalne długi (na zbiórce brakuje ponad 30 tys.) itd.

Znów kasa zebrana na dom pójdzie zapychać te inne dziury?

I co dalej?

Może po prostu powinna Runa przyjąć kolejne zwierzęta?? Jeszcze jakieś osiolki i trochę z Ukrainy... Tak jak ostatnio. Wszak to już 10 zamykanie fundacji chyba... I w wielu przypadkach kończyło się przyjęciem nowych zwierząt. 

A życie na PANDE trwa. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.05.2022 o 09:22, rozi napisał:

No ale co z tego, nawet jeśli się uda, skoro nie ma za co karmić zwierząt, lecznice odmawiają świadczenia usług, bo totalne długi (na zbiórce brakuje ponad 30 tys.) itd.

Znów kasa zebrana na dom pójdzie zapychać te inne dziury?

I co dalej?

Ty się nie martw, Ty widzisz tylko zbiórki, a nie wpłaty bezpośrednio na konto. Sylwia daje radę. Nie ma wyjścia, bo za 650.00 renty trudno przeżyć.

I cierpliwości. Już po 30 czerwca będzie można wystąpić do organu nadzorującego fundacje o sprawozdanie finansowe Runy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.05.2022 o 15:40, Aska7 napisał:

Ty się nie martw, Ty widzisz tylko zbiórki, a nie wpłaty bezpośrednio na konto. Sylwia daje radę. Nie ma wyjścia, bo za 650.00 renty trudno przeżyć.

I cierpliwości. Już po 30 czerwca będzie można wystąpić do organu nadzorującego fundacje o sprawozdanie finansowe Runy.

Chyba MLF po raz drugi pomaga, bo idą wpłaty jedna po drugiej.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.05.2022 o 07:19, Moli@ napisał:
"Prawdopodobnie 1 czerwca przestanie istnieć Runa.
Co stanie się z naszymi podopiecznymi - kotami, psami, kozami, mułami i osiołkami? Część wyląduje w rzeźni? Reszta na ulicy? Czy w schroniskach? 

Dla mnie jest okropna ta jazda na emocjach i szantaż emocjonalny. Fundacji nie zamyka się z dnia na dzień, bo trzeba dopełnić odpowiednich formalności.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.05.2022 o 18:35, rozi napisał:

Nie wiem, czy jest sens, bo wszystko z gruntu. Samosiejki z zeszłego roku malutkie. No oprócz jagód.

Sałata, koper, natka pietruszki, szczypior, młodziutki czosnek, jagoda kamczacka. Sól, oliwa z oliwek.

Mniam mniam 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.05.2022 o 18:35, rozi napisał:

Nie wiem, czy jest sens, bo wszystko z gruntu. Samosiejki z zeszłego roku malutkie. No oprócz jagód.

Sałata, koper, natka pietruszki, szczypior, młodziutki czosnek, jagoda kamczacka. Sól, oliwa z oliwek.

Pychotka 🙂 jagody kamczackie są zieloniutkie, dzis juz z tęsknoty za ich smakiem zrobiłam kontrolę krzaczkow i długo jeszcze przyjdzie czekać. za to zjadłam pierwszą własną rzodkiewkę 😀  Takie wlasne zieleninki najbardziej smakują. 

Dzis się śmiałam, bo znajomy wraca do Krasnegostawu i wziął naszych 50 jajek dla rodziny na wieś. Jak drewno do lasu, pomyslalam 😉Powiedzial, ze chce im pokazać smak prawdziwego jajka. Bo nasze kury są nadrzewne, wolnościowe i jedza mieszankę ziarna dla golebi, a nie kurzy sojowy granulat. No i chyba to ma sens.  Wszystko się różni. wlasny ogórek w zeszłym roku trzymałam 2 miesiące i nie zepsuł się.  Byłam w szoku, bo sklepowe pleśnieją i robi się z nich błoto po dwóch dniach.  Mojemu tylko dojrzały nasionka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.05.2022 o 13:51, rozi napisał:

Prawie 35 tysięcy w dwie doby z groszkiem. Już mało brakuje, chyba nazbiera te 55, co ich brakowało dwa dni temu.

Na ratujemyzwierzaki tylko.

Chyba dziś musi wpłacić ostatnią ratę i chyba w godzinach pracy notariusza?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.05.2022 o 15:40, Aska7 napisał:

Ty się nie martw, Ty widzisz tylko zbiórki, a nie wpłaty bezpośrednio na konto. Sylwia daje radę. 

Powtórzę, nie martw się. Ty mieszkanie sprzedałaś, żeby wyjść na prostą finansowo i sukę z papierami wzięłaś, żeby w razie czego miała opiekę, a trzeba było kupić z 5 osłow i zgarnąć 10 kotów i rozpaczać. Swoją drogą to odkąd mieszkam na wsi  to nie wiem skąd te 60 kotów, bo nawet na zadupiu ciężko uzbierać.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...