Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

Dnia 3.02.2022 o 12:31, rozi napisał:
BARDZO WAS PROSIMY - POMÓŻCIE! 🙏💖🙏
Prosimy o pomoc w uregulowaniu długu w lecznicach weterynaryjnych za leczenie naszych podopiecznych. Faktury nie opłacone za grudzień, termin płatności upływa. Kwota do zapłaty to 30 000 zł. Przy narastającym długu opieka weterynaryjna stoi pod znakiem zapytania a przy 100-u zwierzętach jest konieczna. Bardzo Prosimy o Wsparcie. 💖
Z całego serca dziękujemy za pomoc.
 
 

O jacie 😞 do opłacenia wizyty w lecznicy ze stycznia 2021...., a niby zaległości  zostały opłacone z kasy na dom 😞

Szpitaliki kosztują krocie ale kto bogatemu zabroni...

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to wszystko razem to jest jakiś diaboliczny test na zasięg głupoty/naiwności ludzkiej.

ALARM, MOBILIZACJA, POMÓŻCIE!!! MAMY CZAS DO PONIEDZIAŁKU!!!💖🙏💖
Osiołek Skarbek nadal czeka na przyjaciół. Mamy transport dla wykupionej już klaczki, można by przywieźć oboje kłapouchów razem, bo to po drodze, ale...brakuje nam na wykup ogierka! 🙁 🙁 🙁 Jak możemy zabrać tylko dziewczynkę i zostawić chłopca? Jak możemy zostawić go na niepewny los, z tym wystrzępionym, niegdyś czerwonym kantarkiem, nie zdejmowanym tak długo, że nie ma pod nim sierści? 😢😢😢
Do zakończenia zbiórki brakuje jeszcze i aż 2700 zł. Czy to dużo jeżeli mamy przed sobą perspektywę szczęśliwego życia. POMOCY❗ PODARUJMY MU ŻYCIE ‼️❤️
Aleksandra
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.02.2022 o 14:40, rozi napisał:

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to wszystko razem to jest jakiś diaboliczny test na zasięg głupoty/naiwności ludzkiej.

ALARM, MOBILIZACJA, POMÓŻCIE!!! MAMY CZAS DO PONIEDZIAŁKU!!!💖🙏💖
Osiołek Skarbek nadal czeka na przyjaciół. Mamy transport dla wykupionej już klaczki, można by przywieźć oboje kłapouchów razem, bo to po drodze, ale...brakuje nam na wykup ogierka! 🙁 🙁 🙁 Jak możemy zabrać tylko dziewczynkę i zostawić chłopca? Jak możemy zostawić go na niepewny los, z tym wystrzępionym, niegdyś czerwonym kantarkiem, nie zdejmowanym tak długo, że nie ma pod nim sierści? 😢😢😢
Do zakończenia zbiórki brakuje jeszcze i aż 2700 zł. Czy to dużo jeżeli mamy przed sobą perspektywę szczęśliwego życia. POMOCY❗ PODARUJMY MU ŻYCIE ‼️❤️
Aleksandra

jeszcze lamy brakuje.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.02.2022 o 14:40, rozi napisał:

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to wszystko razem to jest jakiś diaboliczny test na zasięg głupoty/naiwności ludzkiej.

ALARM, MOBILIZACJA, POMÓŻCIE!!! MAMY CZAS DO PONIEDZIAŁKU!!!💖🙏💖
Osiołek Skarbek nadal czeka na przyjaciół. Mamy transport dla wykupionej już klaczki, można by przywieźć oboje kłapouchów razem, bo to po drodze, ale...brakuje nam na wykup ogierka! 🙁 🙁 🙁 Jak możemy zabrać tylko dziewczynkę i zostawić chłopca? Jak możemy zostawić go na niepewny los, z tym wystrzępionym, niegdyś czerwonym kantarkiem, nie zdejmowanym tak długo, że nie ma pod nim sierści? 😢😢😢
Do zakończenia zbiórki brakuje jeszcze i aż 2700 zł. Czy to dużo jeżeli mamy przed sobą perspektywę szczęśliwego życia. POMOCY❗ PODARUJMY MU ŻYCIE ‼️❤️
Aleksandra

Test na zasięg głupoty/naiwności ludzkiej -  tak.
Ale również test na potrzebę pomagania. Ktoś kto wpłacił jakąś kwotę czuje się lepiej - pomogłam 🙂 Ale nie zastanawia się, czy pomógł faktycznie zwierzętom, czy komuś w zaspokojeniu dziwnych 😞 ambicji.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.02.2022 o 13:15, Aska7 napisał:

Legwet 122/12/2021 z 30.12.2021

i Legwet 130/01/2021 z 31.12.2021

Cały Legwet to jakaś ściema 46/12/2021 - 47/12/2021 jedna na Runę druga na Sylwię

w ciągu 10 dni wystawili prawie 80 faktur ?

To się nadaje do zgłoszenia do US.

 

Taka drobna uwaga:  faktura 122/12/2021 jest wystawiona przez Legwet (Legionowo), a faktura 130/01/2021 przez Centaur (Mława)
Którą lecznicę chcesz zgłosić do US?
 

Dnia 3.02.2022 o 13:35, Aska7 napisał:

A z historii wizyt ( dwa ostatnie pdf-y) wynika, że pies postarzał się o miesiąc w ciągu tej samej wizyty o tej samej godzinie .

Kolejna drobna uwaga: ostatni pdf czyli opis leczenia dotyczy samca (Aron), a przedostatni samicy (Runa) więc który z tych psów się postarzał według ciebie?

Jak już się tak strasznie nudzisz, że nie możesz sobie darować śledzenia działań Sylwii, to chociaż czytaj dokumenty dokładnie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.02.2022 o 00:59, Selenga napisał:

Taka drobna uwaga:  faktura 122/12/2021 jest wystawiona przez Legwet (Legionowo), a faktura 130/01/2021 przez Centaur (Mława)
Którą lecznicę chcesz zgłosić do US?
 

Kolejna drobna uwaga: ostatni pdf czyli opis leczenia dotyczy samca (Aron), a przedostatni samicy (Runa) więc który z tych psów się postarzał według ciebie?

Jak już się tak strasznie nudzisz, że nie możesz sobie darować śledzenia działań Sylwii, to chociaż czytaj dokumenty dokładnie.

To nie jest kwestia nudzenia się, tylko kwestia odpowiedzialności.
Mało było na dogo tragedii, bo wszyscy bili brawo i nikt niczego nie sprawdzał? Tylko, że na tym ucierpiały zwierzęta, bo "opiekunowie" wymiksowałi się od odpowiedzialności i kary, nawet jeżeli sprawa trafiła do sądu. Zresztą o jakiej tu karze mówić, skoro zwierzęta już nie żyły. A jak umierały, lepiej nie przypominać.
Mamy dalej pędzić na oślep ku następnej tragedii?

PS  Piszę o tej porze nie dlatego, że się nudzę, tylko opiekuję się chorym psem.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.02.2022 o 00:59, Selenga napisał:

Taka drobna uwaga:  faktura 122/12/2021 jest wystawiona przez Legwet (Legionowo), a faktura 130/01/2021 przez Centaur (Mława)
Którą lecznicę chcesz zgłosić do US?
 

Tu masz rację, moja pomyłka.

Kolejna drobna uwaga: ostatni pdf czyli opis leczenia dotyczy samca (Aron), a przedostatni samicy (Runa) więc który z tych psów się postarzał według ciebie?

Tu nie masz racji.

Jak już się tak strasznie nudzisz, że nie możesz sobie darować śledzenia działań Sylwii, to chociaż czytaj dokumenty dokładnie.

Lepiej się poczułaś ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja nie otwierałam tych faktur, teraz dopiero zajrzałam i jest np. pierwsza, czyli 73/01/2021, wystawiona przed wykonaniem usługi?

Data wystawienia: 30.11.2021

Data wyk. usługi: 01.12.2021

W dodatku usługa z Góry Kalwarii, kiedy zwierzaki były już pod Mławą. Nic z tego nie rozumiem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.02.2022 o 14:47, rozi napisał:

Ja nie otwierałam tych faktur, teraz dopiero zajrzałam i jest np. pierwsza, czyli 73/01/2021, wystawiona przed wykonaniem usługi?

Data wystawienia: 30.11.2021

Data wyk. usługi: 01.12.2021

W dodatku usługa z Góry Kalwarii, kiedy zwierzaki były już pod Mławą. Nic z tego nie rozumiem.

RUNA chyba nie musi się rozliczać w skarbówce ale wystawiająca fakturę lecznica już może mieć kłopoty...,  nie ma podpisu, pieczątki lecznicy/weta to nie wiem jak to traktować

Sylwia miała ogromne zadłużenie w lecznicach, weci byli wyrozumiali.  Od wystawionej faktury płaci się podatek  nie ważne czy opłacona czy nie ..., ktoś się pogubił ;(

Link to comment
Share on other sites

Podatnicy mogą wystawić faktury, ale nie wcześniej niż 30 dni przed dokonaniem dostawy, wykonaniem usługi lub otrzymaniem zaliczki (art. 106i ust. 7 ustawy o VAT). Oznacza to zatem, że podatnik nie ma prawa wystawienia faktury, jeśli sprzedaż planuje w dłuższym terminie niż 30 dni od dnia jej sporządzenia. Jeżeli jednak planowana sprzedaż (otrzymanie zaliczki) ma nastąpić w ciągu najbliższych 30 dni, licząc od dnia wystawienia faktury, podatnik ma pełne prawo do wystawienia faktury. Nie powinno to wiązać się z negatywnymi konsekwencjami.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...