Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

12 minut temu, Aska7 napisał:

Jakie, co jest według Ciebie bzdurą. Transparentność finansowa jest bzdurą ?

Ja napisałam, że transparentność finansowa jest bzdurą? Jak Ty manipulujesz....

 

To jest bzdurą:

31 minut temu, bric-a-brac napisał:

Trzeba pilnować takich spraw, dla księgowej finansowe to pikuś, merytoryczne gorzej, ale fundację Ci mogą zamknąć za takie historie.

Plus parę innych:

  

5 godzin temu, Aska7 napisał:

Z kim na dogo konsultowała ?

 

5 godzin temu, Aska7 napisał:

Sylwia prędzej się rozpuknie niż posłucha rozi : ))))))

Ale jak sama pisała i patrząc na to jak zabałaganiła dom, to zmiana miejsca jest wskazana : /

 

5 godzin temu, Aska7 napisał:

Marysiu, czy Ty się słyszysz ?

 

4 godziny temu, Aska7 napisał:

To dlaczego Sylwia nie chciała kupić go wcześniej, jak nie było innych ofert ?

To przypadkowe spośród licznych głupot na ostatnich kilku stronach wątku.... 

Kobiety nie mające nawet pojęcia o podstawowych kwestiach dotyczących Runy, debatują na wątku niczym niewidomi znawcy kolorów tęczy.... 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, bric-a-brac napisał:

 To przypadkowe spośród licznych głupot na ostatnich kilku stronach wątku.... 

 

Lepsza głupota przypadkowa niż nieprzypadkowa

I w dalszym ciągu głupio uważam, że finanse powinny być transparentne, a sprawozdania zgodnie z ustawą o rachunkowości umieszczone na stronie (też).

Link to comment
Share on other sites

Szukam i czytam, ale nie znalazłam nigdzie informacji, że Fundacje mają ustawowy obowiązek upubliczniania swoich sprawozdań finansowych. Jak najbardziej mają obowiązek je sporządzać i przesyłać odpowiednim organom państwowym, ale nic o obowiązku upubliczniania nie widzę. Upubliczniane są sprawozdania OPP, w specjalnej bazie sprawozdań, ale w tym wypadku też nie znalazłam informacji o obowiązku upubliczniania nich na stronie internetowej fundacji. Czy ktoś się może lepiej orientuje jak to wygląda? Aska, wiesz może gdzie dokładnie w przepisach jest to zawarte?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, rozi napisał:

Ma.

Nie ma. 1% jest zbierany na konto Fundacji Mikropsy a nie na RUNY, podawany numer KRS też jest Mikropsów. Mikropsy przekazują RUNIE tylko te wpłaty, które maja podany cel szczegółowy RUNA. Nie wiem jak oni, ale inne fundacje trochę dla siebie z tej kwoty zabierają, jakiś niewielki procent.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Selenga napisał:

Nie ma. 1% jest zbierany na konto Fundacji Mikropsy a nie na RUNY, podawany numer KRS też jest Mikropsów. Mikropsy przekazują RUNIE tylko te wpłaty, które maja podany cel szczegółowy RUNA. Nie wiem jak oni, ale inne fundacje trochę dla siebie z tej kwoty zabierają, jakiś niewielki procent.

 

Dokładnie. I nie są to kwoty przekazywane w gotówce, tylko rozliczane na opłacenie konkretnych faktur związanych z wydatkami statutowymi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, bric-a-brac napisał:

Dokładnie. I nie są to kwoty przekazywane w gotówce, tylko rozliczane na opłacenie konkretnych faktur związanych z wydatkami statutowymi.

No ja myślę, że nie w gotówce. Ktoś jedzie do fundacji i wpłaca na KP (druk ścisłego zarachowania) ??? : ))))

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Marysia R. napisał:

Szukam i czytam, ale nie znalazłam nigdzie informacji, że Fundacje mają ustawowy obowiązek upubliczniania swoich sprawozdań finansowych. Jak najbardziej mają obowiązek je sporządzać i przesyłać odpowiednim organom państwowym, ale nic o obowiązku upubliczniania nie widzę. Upubliczniane są sprawozdania OPP, w specjalnej bazie sprawozdań, ale w tym wypadku też nie znalazłam informacji o obowiązku upubliczniania nich na stronie internetowej fundacji. Czy ktoś się może lepiej orientuje jak to wygląda? Aska, wiesz może gdzie dokładnie w przepisach jest to zawarte?

Napiszę, bo już wiem - fundacje nie posiadające statusu OPP nie mają obowiązku upubliczniania sprawozdań finansowych, muszą je tylko składać w ministerstwie. OPP mają faktycznie taki obowiązek, sprawozdania muszą być publicznie dostępne. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Aska7 napisał:

Ten śmieszek po informacji o śmierci Kuli to nie na miejscu.

Uśmiech był po informacji o tym, że nie jesteś ministrem, a oczekujesz sprawozdań finansowych fundacji...

Jeśli publicznie zarzucasz komuś niedopełnienie obowiązku sprawozdawczego, a nie jesteś co najmniej pracownikiem ministerstwa, któremu podlegają fundację, to zwyczajnie bijesz pianę, bo nie posiadasz żadnej wiedzy. Niezrozumiała chęć robienia zamieszania na wątku fundacji, której nie jesteś życzliwa nawet w kilku procentach. EOT

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...