Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

32 minuty temu, Aska7 napisał:

To dlaczego Sylwia nie chciała kupić go wcześniej, jak nie było innych ofert ?

Z tego co mi tłumaczyła, cena była z każdym przetargiem niższa, a pieniędzy nie było więc czekała. Nie twierdzę, że to było to rozsądne działanie - to już jest kwestia dyskusyjna - ale przecież nie jest to żaden dowód, że chciała ten dom stracić... Równie dobrze można by zapytać dlaczego nie zrobiła wcześniej zbiórki na nowy dom i go nie kupiła, skoro takie to wszystko proste, przecież ten dom straciła już tak naprawdę dawno temu.

Mnie po prostu bardzo razi wyciąganie wniosków na podstawie jakichś niepełnych informacji, bez szerszej znajomości sytuacji, kontekstu itd. i traktowanie ich jako pewnik. I to się nie tyczy tylko sytuacji Runy, ale też wielu innych, z którymi spotykam się w życiu. Ja chociaż mam z Sylwią kontakt i pewnie siłą rzeczy znam ją lepiej niż którakolwiek z Was, nie wiem wielu z tych rzeczy, które Wy tutaj piszecie jako logiczne i prawie pewne. I do głowy by mi nie przyszło się w tych sprawach wypowiadać, a już na pewno nie z taką dozą pewności i przekonania.

Jeszcze odnośnie tego nieszczęsnego bałaganu na zdjęciach - nie wiem czy Sylwia ma w domu porządek czy bałagan, bo nie widziałam (tzn. widziałam, ale dawno temu), ale akurat na tym zdjęcie jest widoczne wnętrze pokoju w którym był zamknięty Morus. A Morus za każdym razem kiedy został tam sam ściągał i niszczył to co było w zasięgu jego zębów (a sięgał podobno nawet na wysokie półki...). Po powrocie Sylwia zastawała go na stosie wyciągniętych i pogryzionych przedmiotów, między innymi fantów na bazarek, które były w tym pokoju. Rozmawiałyśmy o tym jeszcze zanim Morusowi udało się po raz drugi uciec, rozważając kwestię szukania mu domu.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak kto, ale ja na przykład wyciągam (aktualne) wnioski na podstawie kilkuletnich doświadczeń, związanych poniekąd z handlem nieruchomościami. Byle jakie kumate biuro pośrednictwa, czy nawet bystry agent, powiedzieliby (może mówili?) Sylwii, co zrobić, żeby wygrać przetarg. Na oko.

Ze względu na te koty jestem wściekła z powodu zmiany miejsca.

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, rozi napisał:

Nie wiem jak kto, ale ja na przykład wyciągam (aktualne) wnioski na podstawie kilkuletnich doświadczeń, związanych poniekąd z handlem nieruchomościami. Byle jakie kumate biuro pośrednictwa, czy nawet bystry agent, powiedzieliby (może mówili?) Sylwii, co zrobić, żeby wygrać przetarg. Na oko.

Ze względu na te koty jestem wściekła z powodu zmiany miejsca.

Rozi, ale przecież na takiej podstawie można sobie wyciągnąć bardzo wiele różnych wniosków, nie tylko taki, że Sylwia celowo przegrała przetarg. Więc dlaczego wyciągnęłaś akurat taki? 

41 minut temu, Aska7 napisał:

Wydawało mi się, że można napisać coś konstruktywnego patrząc z boku, ale wygląda na to, że jest się potworem nękającym tego anioła. Jakby życie  było czarno białe.

Nie wiem skąd takie stwierdzenie, ale ja na pewno nic takiego nie napisałam Asko :) I uwierz, jestem ostatnią osobą, o której można powiedzieć, że widzi działania Sylwii jako czarno-białe.

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko, chyba, że organ zatwierdzający pozwolił na uproszczone prowadzenie ewidencji.

Eliku, Ty się tłumaczysz z 10 złotych od Radka i chwala Ci za to, bo to świadczy o szacunku dla darczyńców.

No chyba finanse Runy to nie tajemnica.

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Aska7 napisał:

To gdzie fundacja publikuje sprawozdania ? Przecież jest taki obowiązek ustawowy. 

Nie wiem.

17 minut temu, elik napisał:

Tylko wtedy, gdy organizacja ma status OPP. Czy Runa ma taki status?

Z tego co wiem to nie ma.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, rozi napisał:

Ma.

 

11 minut temu, Aska7 napisał:

Sylwia, czy Ty mało masz problemów ? Trzeba pilnować takich spraw, dla księgowej finansowe to pikuś, merytoryczne gorzej, ale fundację Ci mogą zamknąć za takie historie.

 

9 minut temu, Aska7 napisał:

Nie ma opp, to subkonto.

 

38 minut temu, Aska7 napisał:

To gdzie fundacja publikuje sprawozdania ? Przecież jest taki obowiązek ustawowy. 

 

 

Podczas pandemii korony niektórzy lekarze pacjentów leczyli tele-poradami.

Na dogo poszło to dalej, niektóre dogomaniaczki z nadmiaru czasu wzięły się za "dogo-orzecznictwo-sądowe" i "dogo-fachowe-opinie-online" na podstawie treści wyszukanych w sieci, na forum i fejsiku. Nie muszą znać sprawy, na oczy nie widziały nigdy swojej ofiary, ani jej podopiecznych, ale mają tupet wypisywać tu te wszystkie bzdury....

O zgrozo.. brak własnych problemów, czy chęć narobienia ich innym?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, bric-a-brac napisał:

Nie muszą znać sprawy, na oczy nie widziały nigdy swojej ofiary, ani jej podopiecznych, ale mają tupet wypisywać tu te wszystkie bzdury....

O zgrozo.. brak własnych problemów, czy chęć narobienia im innym?

A konkretnie ?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, bric-a-brac napisał:

 

 

 

 

 

Podczas pandemii korony niektórzy lekarze pacjentów leczyli tele-poradami.

Na dogo poszło to dalej, niektóre dogomaniaczki z nadmiaru czasu wzięły się za "dogo-orzecznictwo-sądowe" i "dogo-fachowe-opinie-online" na podstawie treści wyszukanych w sieci, na forum i fejsiku. Nie muszą znać sprawy, na oczy nie widziały nigdy swojej ofiary, ani jej podopiecznych, ale mają tupet wypisywać tu te wszystkie bzdury....

O zgrozo.. brak własnych problemów, czy chęć narobienia im innym?

Brak własnych.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Marysia R. napisał:

To jest subkonto innej Fundacji (Mikropsy). Inna Fundacja OPP użycza swojego konta takiej, która nie może samodzielnie zbierać 1%, to chyba dość powszechna praktyka.

A, no to może nie ma. Znam się na finansach, na zbieraniu darowizn nie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...