Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

tak niesamowite jest to, jak duzo osob pomaga, sa wplaty 1zl, sa 1000, ile, kto moze. bardzo to doceniam, Matyas z Wegier napisal, ze nie chce zeby zwierzaki stracily dom, wplacil na RUNE bezposrednio. duzo osob do mnie dzwoni, pisze, czesto tacy, ktorym kiedys pomoglam, albo komus z rodziny, ze znajomych. to duzo daje, jhest bardzo cenne

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Patmol napisał:

Moim zdaniem, te dane się wszędzie zgadzają -jest ok 70 zwierząt. 

Przy takiej ilości zwierząt i zmianach , bo są i nowe zwierzęta i adopcje, to bez sensu jest codziennie to przeliczać i te cyfry zmieniać. no chyba, ze zmiany byłyby jakieś wielkie, albo ktoś by wybitnie  lubił takie przeliczanki.

Pewnie by się dało napisać program, który by sam codziennie aktualizował na tych wszystkich stronach -wystarczyłoby tylko wpisać raz ile zwierząt doszło, ile poszło do adopcji, a on by to poprawiał na podpiętych stronach i wszystko by się wtedy zgadzało. Ale to trzeba by mieć do niego podpiętą  aplikacje na telefonie i od razu wpisywać w ta aplikacje zmiany -nie wiem czy to miałoby sens.

 

Kiedyś, kilka lat temu jak jeszcze pipi miała wątek na dogo próbowałam codziennie aktualizować ręcznie na tym wątku, na pierwszej stronie , ile ma zwierząt na stanie  -tylko liczbowo. I chociaż wchodziłam na jej watek kilka razy dziennie - to co weszłam, to coś się zmieniało - rano znalazła szczeniaki/ktos przyniósł -czyli np +6 psów na stanie, ale po 3 godzinach przejęła ja jakaś inna fundacja, a po 3 kolejnych okazywało się, że je przejmie, ale pojutrze. Czyli jaki stan był? ze szczeniakami czy bez szczeniaków? a w międzyczasie przyszedł nowy kot .

Nie miało to sensu -wystarczała ogólna liczby zwierząt -taka orientacyjna. 

 

 

Raczej nie. APi fb udostępnia ale tu potrzebny byłby web service a dogo to już inna bajka.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, uxmal napisał:

Raczej nie. APi fb udostępnia ale tu potrzebny byłby web service a dogo to już inna bajka.

Ale to nie o to w ogóle chodziło. Nie o aktualizacje co rusz, tylko żeby w tym momencie dane były zgodne, żeby ludzie zachęceni programem tv, czy jakimś innym, nie natknęli się na sprzeczne informacje. Ale czym ja się przejmuję, nie mój cyrk.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, rozi napisał:

Ale to nie o to w ogóle chodziło. Nie o aktualizacje co rusz, tylko żeby w tym momencie dane były zgodne, żeby ludzie zachęceni programem tv, czy jakimś innym, nie natknęli się na sprzeczne informacje. Ale czym ja się przejmuję, nie mój cyrk.

Z takiej usługi można korzystać z różną częstotliwością. Założenie jest takie żeby wprowadzić jedną cyfrę do aplikacji a apka  "wysyła  sygnał " do zapisu tej liczby do fb,insta,www,dogo. Tu nie chodzi o czas rzeczywisty bo to już inna bajka i nie ma raczej sensu.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, uxmal napisał:

Z takiej usługi można korzystać z różną częstotliwością. Założenie jest takie żeby wprowadzić jedną cyfrę do aplikacji a apka  "wysyła  sygnał " do zapisu tej liczby do fb,insta,www,dogo. Tu nie chodzi o czas rzeczywisty bo to już inna bajka i nie ma raczej sensu.

Tak, ja wiem, chodziło mi na ten moment poprawić, żeby wszędzie było tak samo - na zbiórce, na fb i na oficjalnej stronie. Na użytek zbiórki.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, sylwija napisał:

tak niesamowite jest to, jak duzo osob pomaga, sa wplaty 1zl, sa 1000, ile, kto moze. bardzo to doceniam, Matyas z Wegier napisal, ze nie chce zeby zwierzaki stracily dom, wplacil na RUNE bezposrednio. duzo osob do mnie dzwoni, pisze, czesto tacy, ktorym kiedys pomoglam, albo komus z rodziny, ze znajomych. to duzo daje, jhest bardzo cenne

byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mi wytłumaczył, do czego w tej mojej  wypowiedzi, rozi się przypieprza, pisząc, co poniżej

bardzo proszę. tym bardziej mnie to interesuje, że dokładnie tak się wypowiedziałam w audycji

 

1 godzinę temu, rozi napisał:

Za kogo się uważasz, że tak potrafisz napisać? Do ludzi, którzy - być może - ostatnią kromką się dzielą.

 

za kogo Ty się rozi uważasz, pisząc o cyrku? dlaczego za wszelką cenę chcesz zaszkodzić moim podopiecznym. Może ty pomagasz zwierzętom, rób to tak, jak uważasz o najlepiej jak potrafisz.

Ja tak właśnie się staram

nie każdy musi pomagać w ten sam sposób. Nie jest tak, że jeden sposób jest gorszy pod drugiego. I wracając do kolejnego razu, kiedy mnie obrażasz - zajmij się może swoim 'cyrkiem'

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, sylwija napisał:

byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mi wytłumaczył, do czego w tej mojej  wypowiedzi, rozi się przypieprza, pisząc, co poniżej

bardzo proszę. tym bardziej mnie to interesuje, że dokładnie tak się wypowiedziałam w audycji

 

 

za kogo Ty się rozi uważasz, pisząc o cyrku? dlaczego za wszelką cenę chcesz zaszkodzić moim podopiecznym. Może ty pomagasz zwierzętom, rób to tak, jak uważasz o najlepiej jak potrafisz.

Ja tak właśnie się staram

nie każdy musi pomagać w ten sam sposób. Nie jest tak, że jeden sposób jest gorszy pod drugiego. I wracając do kolejnego razu, kiedy mnie obrażasz - zajmij się może swoim 'cyrkiem'

Sylwia, ja Ciebie traktuję jak bardzo inteligentną, wrażliwą osobę. Dlatego piszę normalnie, nie zastanawiając się dwie godziny, jak moja wypowiedź będzie odebrana. A że nie chcesz rozumieć, to już kwestia upartej megalomanii. Moim zdaniem. Zejdź z tonu, bo nie wygrasz tej walki o dom teraz.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, rozi napisał:

Sylwia, ja Ciebie traktuję jak bardzo inteligentną, wrażliwą osobę. Dlatego piszę normalnie, nie zastanawiając się dwie godziny, jak moja wypowiedź będzie odebrana. A że nie chcesz rozumieć, to już kwestia upartej megalomanii. Moim zdaniem. Zejdź z tonu, bo nie wygrasz tej walki o dom teraz.

 

to się może zacznij zastanawiać, bo znów mnie obrażasz. i Ty na pewno nie pomożesz moim podopiecznym w walce o ich dom

i w dalszym ciągu nie rozumiem:

>< byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mi wytłumaczył, do czego w tej mojej  wypowiedzi, rozi się przypieprza, pisząc, co poniżej

"Za kogo się uważasz, że tak potrafisz napisać? Do ludzi, którzy - być może - ostatnią kromką się dzielą. "

w odniesieniu do moich słów, które powtórzę

44 minuty temu, sylwija napisał:
3 godziny temu, sylwija napisał:

tak niesamowite jest to, jak duzo osob pomaga, sa wplaty 1zl, sa 1000, ile, kto moze. bardzo to doceniam, Matyas z Wegier napisal, ze nie chce zeby zwierzaki stracily dom, wplacil na RUNE bezposrednio. duzo osob do mnie dzwoni, pisze, czesto tacy, ktorym kiedys pomoglam, albo komus z rodziny, ze znajomych. to duzo daje, jhest bardzo cenne

?

 

Link to comment
Share on other sites

Dobra, nie ma kontaktu.

Odezwę się, kiedy znów zobaczę coś, co może szkodzić, czyli - jak wcześniej - sprzeczne informacje.

Póki co widzę czynną zbiórkę na ratowanie Lolka, a on umarł parę dni temu. Trzeba zaktualizować.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, sylwija napisał:

Ty szkodzisz, z pełna świadomością i premedytacją.

Nie.

Wkurza mnie to, co robisz, to zbieranie zwierząt ponad miarę, to przekonanie o "jakoś będzie, ludzie dadzą", te sześćdziesiąt kotów, które nie wiem jak liczysz, że one są itd.

Teraz jest twarda jazda o dom i chciałabym, żebyś wygrała.

Sobie możesz wierzyć, albo nie.

Link to comment
Share on other sites

nie wierzę.

i jakim prawem mnie oceniasz? jakim prawem mówisz o zbieraniu?? Gdybym brała wszystkie zwierzęta, które  do mnie zgłaszają, miałabym ich 2x więcej. Gdybym je kolekcjonowała, to raczej  bym też nie kastrowała, bo maleństwa są takie słodkie przecież, nie zgadzałabym się na adopcję, nie zapraszała tu ludzi.

Nic nie rozumiesz i wkurza mnie to, co robisz, Nie masz pojęcia, jak to wszystko wygląda w takiej okolicy, jak ta. Nie masz pojęcia o moich podopiecznych

chcesz przyjechać zobaczyć, w jakich warunkach i w jakim stanie są zwierzaki? zapraszam, jak jakiś przypadek szczególnie Cię zainteresuje, podam kontakt do lekarza.do lecznicy, która go ogarnia

nic Cię tak naprawdę nie obchodzi, tylko musisz komuś zawsze dokopywać, prawda? teraz padło na mnie. łatwy cel.

Nie będę więcej do Ciebie nic mówić, nie będę odpowiadać ani komentować. Dzisiaj bym specyficzny dzień i mogłam sobie na to pozwolić, żeby tyle czasu poświęcić na dogo i też na wszelkie  maile, messengera, telefon

ale jeśli zechcesz jednak sama zobaczyć, jak jest, to zaproszenie podtrzymuję, odezwij się na pw

Życzę Ci tylko, rozi, żebyś starała się robić dobro, bo to ważne. a przynajmniej nie szkodzić.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, rozi napisał:

Nie.

Wkurza mnie to, co robisz, to zbieranie zwierząt ponad miarę, to przekonanie o "jakoś będzie, ludzie dadzą", te sześćdziesiąt kotów, które nie wiem jak liczysz, że one są itd.

Teraz jest twarda jazda o dom i chciałabym, żebyś wygrała.

Sobie możesz wierzyć, albo nie.

To musisz powkurzać się też na wszystkie pozostałe fundacje bo wszystkie mają zwierząt ponad miarę i liczą, że ludzie dadzą. Na razie w naszym kraju państwo nie daje dotacji chociaż powinno bo fundacje robią to co państwo powinno robić z zakresie ochrony i opieki nad zwierzętami.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, bakusiowa napisał:

To musisz powkurzać się też na pozostałe fundacje bo wszystkie mają zwierząt ponad miarę i liczą, że ludzie dadzą. J

bardzo trudno jest odmawiać, jeśli zwierzak potrzebuje tej pomocy i to pilnie. Ja zawsze staram się coś doradzić, pokierować. a sytuacje, gdzie już wszyscy odmówili, a jest zagrożenie życia?

jest tez tak, ze ludzie maja bardzo duże oczekiwania od organizacji, wyobrażają sobie, że każda to jak np. Viva

ja wiem, ze mam problem i dlatego tego unikam - przetrzymania kota po kastracji, jeśli on okazuje się dzikusem - spoko, wraca w miejsce bytowania, ale jeśli okazuje się miły i domowy, to jak ma wrócić na ulice. w tej chwili mam 3 takie koty i to są najpilniejsze adopcje. I chyba już nigdy się nie zgodzę na takie przetrzymywanie

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, bakusiowa napisał:

To musisz powkurzać się też na pozostałe fundacje bo wszystkie mają zwierząt ponad miarę i liczą, że ludzie dadzą. J

Trzeba byłoby poczytać ten wątek w całości, żeby zrozumieć w czym rzecz. Zbieranie zwierząt zaczęło się na długo przed założeniem fundacji.

Ale już się wyłączam z tematu. Szkoda tego domu. Może jakoś się uratuje.

Link to comment
Share on other sites

 

1 godzinę temu, sylwija napisał:

byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mi wytłumaczył, do czego w tej mojej  wypowiedzi, rozi się przypieprza, pisząc, co poniżej

"Za kogo się uważasz, że tak potrafisz napisać? Do ludzi, którzy - być może - ostatnią kromką się dzielą. "

Biorąc pod uwagę kto wypowiedział te słowa, nie da się tego  wytłumaczyć. Gdyby te słowa  wypowiedział ktoś inny, do ich autora, wtedy byłoby zrozumiałe.

sylwia, szkoda Twojego czasu i nerwów. Nie daj się prowokować.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, rozi napisał:

Trzeba byłoby poczytać ten wątek w całości, żeby zrozumieć w czym rzecz. Zbieranie zwierząt zaczęło się na długo przed założeniem fundacji.

Ale już się wyłączam z tematu. Szkoda tego domu. Może jakoś się uratuje.

o czym Ty w ogóle mówisz?? Czy Ty wiesz, co piszesz?? czy Ty wiesz, co jest zbieraniem?

odróżniasz pomoc od zbierania?

miałam już nie czytać Ciebie, ale muszę wrócić do opcji ignorowania, bo inaczej się nie da. Ty śmiesz mówisz, ze rozumiesz w czym rzecz? nawet się nie pochylisz, żeby spróbować zrozumieć, tylko jątrzysz. to niegodziwe.

przykro mi, przepraszam Was, ale muszę rozi wrzuci na ignorowanie, więc nie będę już widziała jej postów.

 

Link to comment
Share on other sites

A ja też mam takie może głupie pytanko :)  Jak można dodać post - licytować na bazarku na fb. Nie widzę takiej możliwości tam, gdzie jeszcze nikt nic nie pisał, a chcę zalicytować fant, którego nikt jeszcze nie licytował.

Link to comment
Share on other sites

kozy są bardzo delikatne i kiepsko znoszą narkozę. w RUNIE wszystkie kozły są wykastrowane. Nikodem tak źle zniósł narkozę, że musiał być reanimowany

dlatego u mnie nie zalecali kastracji kóz, bo to dłuższa narkoza, większe ryzyko. a jak kozły wykastrowane, to małych nie będzie

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, elik napisał:

A ja też mam takie może głupie pytanko 🙂 Jak można dodać post - licytować na bazarku na fb. Nie widzę takiej możliwości tam, gdzie jeszcze nikt nic nie pisał, a chcę zalicytować fant, którego nikt jeszcze nie licytował.

dodając komentarz

postem się wstawia fanty, a pod postem w komentarzach odbywa się licytacja 🙂

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, sylwija napisał:

dodając komentarz

postem się wstawia fanty, a pod postem w komentarzach odbywa się licytacja 🙂

Tak, to widzę, ale nie widzę możliwości wstawienia komentarza  :(   Ślepugam, co?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...