Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

2 godziny temu, kiyoshi napisał:

Czy Sylwia ma ogrzewanie na gaz? 

Ciekawe co z Nikusia czy dojdzie do adopcji? 

Tak, ogrzewanie domu jest gazowe. Do instalacji jest podłączone również podgrzewanie wody. Tej bieżącej, w kranie :) Na dole jest kominek, w którym Sylwia pali w miarę możliwości, bo jest to tańsze ogrzewanie, niż gaz. Ale kominek nie ogrzeje piętra, na którym urzędują koty i jest niewydolny przy niższych temperaturach na zewnątrz.

Domek dla Niki jest chętny i gotowy :) Pozostaje kwestia ustalenia daty przeprowadzki :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, christo_fair napisał:

Tak, ogrzewanie domu jest gazowe. Do instalacji jest podłączone również podgrzewanie wody. Tej bieżącej, w kranie :) Na dole jest kominek, w którym Sylwia pali w miarę możliwości, bo jest to tańsze ogrzewanie, niż gaz. Ale kominek nie ogrzeje piętra, na którym urzędują koty i jest niewydolny przy niższych temperaturach na zewnątrz.

Domek dla Niki jest chętny i gotowy :) Pozostaje kwestia ustalenia daty przeprowadzki :)

dzięki za odpowiedź:) teraz wreszcie jest jasne, skąd takie rachunki za gaz...mam nadzieje, że uda się dozbierać reszte bo zima idzie i grzac trzeba:(

Super, że Państwo zdecydowani na Nikusie, oby przeprowadzka była jak najszybciej:) Trzymam kciuki i czekamy na wieści

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Post z fb, sprzed pół godziny:

w imieniu moich podopiecznych kózek /bagatela -8 sztuk/ serdecznie dziękuję  Karolina Bojarska za zaopatrzenie na bieżąco w pyszne jabłuszka

dziękuję tez Łukasz Sobieraj i Danuta Przygucka za zbiórkę 'marketową' dla kotów i psów/ ok. 50 zwierzaków korzysta z darów./
dziękuję za dobroć i wrażliwość na potrzeby zwierzaków

jednocześnie chciałabym zapytać, czy ktoś mógłby wesprzeć moich podopiecznych w siano, słomę, warzywa/wszelakie - buraki, marchew,. kapusta, liście pozostałe.. itp../

44379863_2108718992481055_47825741041861

44336067_2108718469147774_10202761813137

 

Prośba o płody ziemi bierze się stąd, że okoliczni rolnicy owszem, sprzedadzą, ale nikt nie wystawi rachunku. W związku z tym nie można zapłacić za siano pieniędzmi z fundacyjnego subkonta. A tam, gdzie te rachunki wystawiają, ceny są o wiele wyższe i trzeba dopłacić za transport.

I dodam jeszcze :) Tablica ze zwierzakami nie jest aktualna i pewnie nie będzie aktualizowana, bo nie ma pod ręką nikogo, kto umiałby to zrobić. Ale jest ładna, więc na fb wciąż dostępna :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, że dom dla Niki już pewny :) Świetna wiadomość, trzymam kciuki za przeprowadzkę. Jeśli chodzi o jej wyróżnione przez kogoś w Was ogłoszenie, to podmieniłam na Ashera, żeby się nie zmarnowało: https://www.olx.pl/oferta/snieznobialy-pies-czeka-na-swoj-wlasny-dom-CID103-IDvmn4x.html :)

Szkoda natomiast tego domu dla husky, bo zapowiadał się naprawdę fajnie (rozmawiałam z Panem przez telefon zanim odesłałam go do Sylwii), ale myślę, że to jeszcze nie przesądzone, spotkanie to jedno a adopcja drugie, myślę, że trzeba poczekać i zobaczyć jak sytuacja się rozwinie :)

Bardzo dziękuję osobie, która wyróżniła ogłoszenie suczek husky :)) W ostatnich dniach miałam jeden dość hmm... specyficzny telefon (Pan miał już jednego psa husky i szukał drugiego, bo jak jeden ciągnie go na rowerze to ciągnie za słabo i Pan... czasem musi pedałować :D) i przeprowadziłam jedną rozmowę przez olx, ale z żadnego z tych domów nic nie będzie więc czekamy dalej. No i zainteresowanie jest tylko młodszą, o starszą nikt nie pyta...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kopiuję posty z fb.

Wczoraj wieczorem:

Cytat

Mam nadzieję, że skorzystaliście z pięknej niedzieli
W Runie niestety ciężko, dzisiaj w M-Wet Warka Gabinet Weterynaryjny z Valerie
temperatura bardzo bardzo niska, tkliwość żołądka i bolesność, ucisk/cos zalega?/ - w jelitach.
W buzi z jednej strony paskudna nadżerka, w badaniach - ostry stan zapalny..
Velarie dostała antybiotyk, lek przeciwwstrząsowy, przeciwbólowy, przeciwzapalny, płyny..
Teraz w 'izolatce', dogrzewana farelką i kocami, z zestawem jedzonka: convalescence, intenstinal, troszkę suchego - może coś skubnie..
pomóżcie nam - dobrą energią, myślą, słowem..
wpłaćcie choć złotówkę, dwie..
naprawdę jest trudno i z dnia na dzień coraz trudniej
Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych
subkonto RUNA: 78249000050000460036017547
PayPal: [email protected]

44464620_2111265442226410_4440476179488571392_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=3740d1819e302d0e18080eda88ef082d&oe=5C3E68E1

44452133_2111265452226409_3050939725339688960_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=250875fb3d58f022780544f50a897460&oe=5C548A9B

44495305_2111265518893069_1683607728125116416_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=331c3141ac8706d4603330a7e3e83f9e&oe=5C3F3E3B

44488029_2111267588892862_4715722555971862528_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=a448d1968c4acc38770698eae06f0f73&oe=5C528977

I dzisiaj rano:

Cytat

w niedzielę, późnym wieczorem, mała Niki wyruszyła w nowe życie
Powodzenia, Maleńka
dla Ciebie i Twojej nowej rodziny
Będę tęsknić, ja i całe Runowe towarzystwo

44716201_2111418178877803_2372724544889683968_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=193daba728e3e21a99a7b3e82149d881&oe=5C867212

(Drugi post z pominięciem emotikon bo nie chcę przejść na dogo).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

przepraszam, że się nie odzywałam. postaram się nadrobić w najbliższym czasie i odpowiedzieć, jeśli mam na co :) Musiałam się chwile skupić - odwołanie do sądu w sprawie renty, wniosek i komisja - powiatowy zespół ds orzekania o niepełnosprawności

poza tym, dla mnie śmierć Mai, historia cała z pseudohaszczakami - to tak naprawdę wydarzenia traumatyczne bardzo

Teraz mam jeszcze poważny problem z kotka Valerie - czuje się dobrze, sytuacja wydaje się  być opanowana, ale było naprawdę źle.

Niespecjalnie sobie radze z emocjami. Brak mi dystansu, szcz. jeśli chodzi o zwierzaki.

ale może nie od jutra, może od po-jutra, postaram się być na bieżąco

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.10.2018 o 12:52, Marysia O. napisał:

Bardzo się cieszę, że dom dla Niki już pewny :) Świetna wiadomość, trzymam kciuki za przeprowadzkę. Jeśli chodzi o jej wyróżnione przez kogoś w Was ogłoszenie, to podmieniłam na Ashera, żeby się nie zmarnowało: https://www.olx.pl/oferta/snieznobialy-pies-czeka-na-swoj-wlasny-dom-CID103-IDvmn4x.html :)

Szkoda natomiast tego domu dla husky, bo zapowiadał się naprawdę fajnie (rozmawiałam z Panem przez telefon zanim odesłałam go do Sylwii), ale myślę, że to jeszcze nie przesądzone, spotkanie to jedno a adopcja drugie, myślę, że trzeba poczekać i zobaczyć jak sytuacja się rozwinie :)

Bardzo dziękuję osobie, która wyróżniła ogłoszenie suczek husky :)) W ostatnich dniach miałam jeden dość hmm... specyficzny telefon (Pan miał już jednego psa husky i szukał drugiego, bo jak jeden ciągnie go na rowerze to ciągnie za słabo i Pan... czasem musi pedałować :D) i przeprowadziłam jedną rozmowę przez olx, ale z żadnego z tych domów nic nie będzie więc czekamy dalej. No i zainteresowanie jest tylko młodszą, o starszą nikt nie pyta...

pan sie nie odezwal - tam inny pies byl na horyzoncie..,

 

ostatanie zdjecia z hotelu. no i typowo - nieusłuchane, na maxa energiczne

Cziny /starszej/ wyniki krwi - ok, wiec jeszcze szczepienia zaktualizowac

Namawiam Monike z Warki, żeby wybrac się na spacer - zabrać na spacer, zobaczyc, jak sie zachowuja - miasto/las. smycz//. Sama dwoch obych, szcz. husky nie wezme, a czasu za malo na dwa wypady

szczylki coraz bardziej szczeniakowe, ostatnie odrobaczenie jutro+ hurt dla calego towarzystwa i mozna mysle o szczepieniu, wetka byla - zadziwila sie, ze tak wyszly, zupełnie inaczej niz w momencie przywózki były prognozy. Niedlugo do aodpcji - strach sie bac, bo sliczne, a charakterki 'okropne' - kocie...i psie.. w jednym..

Link to comment
Share on other sites

                    pozdrawiam sciskuniam

Podobny obraz

                        

                                      Zapraszam sercem

na nowy Nadziejkowy kramik roznosci

                  wyczarowlalam na wielie biedunieczek

 w tym dla Sylwuniowych lapeczek

 

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, sylwija napisał:

bardzo na szybko, może ktoś ma odpowiedniego psiaka?, cytuję:

"

Szymon Marut Poszukuje psa dla dziecka autystycznego

Pan uwierzyl w opowiesci o psach samych z siebie pomocnych dla chorych dzieci. Absolutnie nie polecam tego domu dla jakiegokolwiek psa. W podobnej sytuacji pies zostal szybko oddany, bo "nie dzialal"'. Pies-terapeuta sklada sie z doswiadczonego trenera, z terapeuty-czlowieka odpowiedniej specjalnosci (psychologa/psychiatry/pedagoga) i psa wlasciwego. Tylko wspolpraca  dwoch pierwszych moze ustalic odpowiedni program dzialania, wtedy pies pod kierunkiem trenera moze realizowac wyznaczone zadania.

Przepraszam za brak polskich fontow, ale nie mam mozliwosci innego ustawienia jedynej dostepnej klawiatury.

  • Like 4
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2018‎-‎10‎-‎13 o 20:14, Tyś(ka) napisał:

Powoli wyrabiam się ze swoimi zwierzakami do adopcji.

Zrobiłam więc zgodnie z obietnicą ogłoszenie Valerie: https://www.olx.pl/oferta/och-a-coz-to-za-sliczna-spokojna-kocia-dama-valerie-CID103-IDx30mi.html

Na FB jest informacja, że "z Valerie jest bardzo źle"

Może podmienić ogłoszenie Valerie na inne zwierzątko, trzeba zapytać Sylwię, w tej chwili kotka chyba nie do adopcji?

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, rozi napisał:

Na FB jest informacja, że "z Valerie jest bardzo źle"

Może podmienić ogłoszenie Valerie na inne zwierzątko, trzeba zapytać Sylwię, w tej chwili kotka chyba nie do adopcji?

Dziękuję za sugestię :) To czekam na propozycję , krótkie info i zdjęcia innego kota do ogłaszania, podmienię...

Mam nadzieję, że Valerie się wykaraska.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.08.2018 o 19:01, Usiata napisał:

Jestem, po sms'ach Nadziejki. Przepraszam z góry, że nie wcześniej, ale dopiero co godzinę temu wróciłam z pracy, a i tez muszę dalej  pracować wieczorem. Od półtora roku uczestniczę w dużym międzynarodowym projekcie i dlatego nie mam czasu na nic, poza 6 godzinami snu na dobę, z czego 2 zarywam uczestnicząc na bieżąco w życiowych sprawach 4 dogomaniaków.  Piszę o tym, tylko dlatego, żebyście mieli świadomość, że fizycznie  nie jestem w stanie zaangażować się w jakąkolwiek nową pomoc. Tak, po prostu, jestem tylko człowiekiem.

Ale ad rem. Poczytałam na wątku. Sylwija, jutro wieczorem do Ciebie zadzwonię, żeby poznać szczegóły, aczkolwiek już teraz wiem, że sytuacja jest na tyle skomplikowana, że wymaga przynajmniej mocnych negocjacji z bankiem. To, o co proszę, już teraz Sylwijo, to żebyś opisała na piśmie (ale nie na wątku), step by step, całą historię kredytu z Deutsche Bankiem, niczego nie ukrywając. Jutro pogadamy, choć już teraz uważam, że jedyną dobrą perspektywą dla Ciebie będzie zainteresowanie Twoją sytuacją człowieka znanego w naszym kraju z działań pro bono na rzecz ludzi w podobnej sytuacji.  
Jutro porozmawiamy o szczegółach, Sylwijo, bo dziś muszę już zmykać do dalszej pracy. Trzymaj się, kobieto.  

Dzieje się coś w tej sprawie czy nie ? Bo tu większość obserwujących (w tym ja) miała nadzieję na jakąś pomoc po takim "wejściu smoka" z  hm... międzynarodowymi kontaktami !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...