Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

1 godzinę temu, b-b napisał:

Może dziewczyny coś z cenami doradzą.

 

Patrzyłam w necie  najtaniej ktoś bransoletkę wystawił za 45zł , widziałam też i za 79zł ale ma się sprzedać a nie leżeć.

Może od 40zł zacząć? Oczywiście razem z opakowaniem czyli tym pudełeczkiem. Jeśli ktoś będzie chciał bez pudełka to wtedy wysyłka 5,20zł

Koszt przesyłki z ozdobnym pudełkiem  to będzie  paczka 11,50zł

 

Z pudełkiem też może być list, gabaryt B i wtedy koszt dużo niższy w zależności od wagi.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Poker napisał:

Z pudełkiem też może być list, gabaryt B i wtedy koszt dużo niższy w zależności od wagi.

U nas jak wysyłam listem to pani uświadamia mnie,że nie będzie taka przesyłka w razie zaginięcia ubezpieczona - bo to nie są dokumenty.

List to 9,80zł a paczka o 0,70zł droższa jest :)

 

Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, Poker napisał:

Na mojej poczcie mówili ,że gdy zagnie list polecony, to odszkodowanie jest jakąś wielokrotnością opłaty za przesyłkę. Nie pamiętam jaką. Dopytam się. Na mojej poczcie pracują fajni, młodzi ludzie.

U mnie panie...no takie przed emeryturą niestety.

Wiem każdy musi gdzieś do niej pracować ale...jak wiele zależy od człowieka.

Proszę Poker dopytaj  jak to też jest jeśli list polecony do 2kg wysyłam w kartoniku czy może odmówić mi wysłania takiej przesyłki jako właśnie listu?

Po raz mi odmówiono.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-b napisał:

jeśli list polecony do 2kg wysyłam w kartoniku czy może odmówić mi wysłania takiej przesyłki jako właśnie listu?

Boguniu, o uznaniu przesyłki za list lub paczkę decyduje nie tylko waga, ale również wielkość. Jeśli waga przesyłki nie przekracza 2 kg, ale wymiary przekraczają (nie pamiętam ile), to taka przesyłka uznana jest za paczkę.

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, elik napisał:

Boguniu, o uznaniu przesyłki za list lub paczkę decyduje nie tylko waga, ale również wielkość. Jeśli waga przesyłki nie przekracza 2 kg, ale wymiary przekraczają (nie pamiętam ile), to taka przesyłka uznana jest za paczkę.

Wiem, wiem Elu . Wszystkie wymiary były ok ale list był w kartoniku i pani uznała, ze to nie list tylko paczka.

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Poker napisał:

Łączne wymiary szerokości , długości i wysokości przesyłki nie mogą przekraczać chyba 92 - 93  cm. Pani nie ma prawa odmówić przyjęcia kartonu jako listu. Niech Ci pokaże podstawę prawną.

ale odmówiła choć mój list w kartoniku był zgodny z wymiarami:

GABARYT B  to przesyłki o wymiarach:

  • maksimum – suma długości, szerokości i wysokości (grubości) 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm,
  • minimum  – jeśli choć jeden z wymiarów przekracza wysokość 20 mm lub długość 325 mm lub szerokość 230 mm.

Masa:

  • Do 2 kg

 

Aby taniej też wysyłać sprawdzam też PACZKA W RUCHU. Z tym ,że punkt, który mam od siebie 5 km tylko wydaje nie przyjmuje. Taki co przyjmuje mam 25km od domu ale w miejscowości gdzie pracuję z tym ,że na drugim końcu miasta. Nie zawsze pasuje żeby się tam udać :(

Muszę podpytać się jeszcze córki o wysyłkę paczkomatami . Boję się tylko ,że nie dam sobie z tym rady:( a jej nie mam na miejscu żeby mi z tym pomagała.

Niestety poczta od 1.08 podniosła opłaty za paczki. Już i tak bazarki ciężko idą a teraz jeszcze jak przesyłka poszła w górę to dopiero może być kcha

 

Bardzo przepraszam,że robię tu takie zaśmiecenie nie w temacie.

Więcej nie będę. .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, b-b napisał:

ale odmówiła choć mój list w kartoniku był zgodny z wymiarami:

GABARYT B  to przesyłki o wymiarach:

  • maksimum – suma długości, szerokości i wysokości (grubości) 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm,
  • minimum  – jeśli choć jeden z wymiarów przekracza wysokość 20 mm lub długość 325 mm lub szerokość 230 mm.

Masa:

  • Do 2 kg

 

Aby taniej też wysyłać sprawdzam też PACZKA W RUCHU. Z tym ,że punkt, który mam od siebie 5 km tylko wydaje nie przyjmuje. Taki co przyjmuje mam 25km od domu ale w miejscowości gdzie pracuję z tym ,że na drugim końcu miasta. Nie zawsze pasuje żeby się tam udać :(

Muszę podpytać się jeszcze córki o wysyłkę paczkomatami . Boję się tylko ,że nie dam sobie z tym rady:( a jej nie mam na miejscu żeby mi z tym pomagała.

Niestety poczta od 1.08 podniosła opłaty za paczki. Już i tak bazarki ciężko idą a teraz jeszcze jak przesyłka poszła w górę to dopiero może być kcha

 

Bardzo przepraszam,że robię tu takie zaśmiecenie nie w temacie.

Więcej nie będę. .

Jakie tam zasmiecanie...to ważne informacje, raczej wiele osob chetnie je czyta i skorzysta :)

Link to comment
Share on other sites

Jejku Sylwijo, nie wiedziałam że sytuacja jest aż tak trudna, bardzo współczuję :(

Wiem, że ten wątek był wątkiem Dallasa i Ashera, ale w obecnej sytuacji może warto byłoby zmienić jego tytuł, np. na "SYTUACJA KRYZYSOWA, potrzebna pomoc dla Sylwiji i jej zwierzaków!" albo coś podobnego. Jak sądzicie? Może taki tytuł przyciągnie na wątek więcej osób.

Dnia 10.08.2018 o 11:57, Tyś(ka) napisał:

Sylwija, ja kiedyś ogłaszałam Twoje kotki, mogę znowu to robić, ale potrzebuję zawsze informacji jak jakiś już pójdzie do adopcji. Da radę? ;) 

I na początek opisy, zdjęcia. Psiaki mogę też poogłaszać - ale imię, wiek, podstawowe dane. 
Ojej, już masz 8kózek? zatrzymałam się na 4... A nie myślałam, aby kilku znaleźć tak samo dobry, jak Twój domek? Chyba, że to nie kozy generują spore koszty... a koty i psy i lepiej się skupiać na znalezieniu domów mruczkom i psom - to tak zrobimy.

Też pomyślałam o tym, że może warto byłoby poszukać domów chociaż dla części Twoich zwierzaków. Pisałaś, że większość z nich została u Ciebie bo jest nieadopcyjna, ale może chociaż część ma szansę na domy? Byłoby Ci jednak zawsze łatwiej, gdyby zwierzaków było trochę mniej.

Mogłabym zaoferować pomoc przy zrobieniu dobrych zdjęć i napisaniu tekstów dla tych zwierzaków, które uznałabyś że można ogłosić. Gdybyś uznała, że ma to sens, mogłybyśmy się umówić, przyjechałabym do Ciebie na jakieś popołudnie albo w weekend, ode mnie do Ciebie nie jest znowu tak bardzo daleko. A potem dziewczyny pomogłyby z ogłoszeniami. Co o tym myślisz?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, jankamałpa napisał:

Sylwia się nie odzywa,czy ktoś się z nią kntaktował? Trzeba opłacić faktury jak najszybciej bo prąd to szybko odłączają. A może już wyłączyli ? Poprosze na prv nr konta wpłacę coś na poczet faktur.

Zapraszam Cię na mój bazar z podpisu. Tam zbieramy na potrzeby BDT Sylwii. Łatwiej będzie się rozliczyć :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...