Jump to content
Dogomania

Co lepsze dla szczeniaka?


Jenn23

Recommended Posts

Witam. Mam 5,5 miesięczną sunie. Waży jakieś 7 kg i mierzy 40 cm. Jest to mieszaniec. Aktualnie wychodzę z nią na szelkach aby nie męczyć szyi. ale może to jest błąd? Strasznie ciągnie na spacerach. A najgorsze, że jest zainteresowana przechodnimi nawet jak ich zobaczy na końcu ulicy i do nich ciągnie chociaż mówię, że nie wolno. Jak znikają z pola widzenia jest spokój. Jak ją nauczyć i czym najlepiej, żeby tak się nie zachowywała? Dodam, że w domu jest strasznie żywa i wszędzie jej pełno. Po spacerze idzie prawie od razu spać.

Link to comment
Share on other sites

Dziwne, że w szelkach ciągnie. Ja jak zmieniłam swoim obroże na szelki to przestały ciągnąć.

Ale to jest szczeniak i musisz cierpliwie uczyć ją chodzenia na luźnej smyczy chwaląc za każde przerwanie ciągnięcia. Poza tym nie izoluj jej od otoczenia, ni  dziwnego, że ciągnie do przechodniow, jest po prostu ciekawa, ma prawo zobaczyć zbliska kto idzie tylko nie może na ludzi skakać. Z innymi psami, jeżeli są znajome i wiesz, że spokojne też pozwalaj się jej spotykać, wąchać i bawić bo jeżeli będziesz ją nerwowo odciągać od innych to sama wychowasz agresora. Bo pies widząc, że nerwowo reagujesz na wszystkich dookoła  zrozumie, że się boisz i że to zagrożenie a najlepszą obroną jest atak. I w ten sposób właściciele sami wychowują agresywne psy.

Ja mam pomad 35 lat rottweilery, szkolone policyjnie na obronne a mimo to wszystkie mogą chodzić bez smyczy i kagańca nie stanowiąc zagrożenia nawet jeśli są atakowane przez słabsze i małe psy. A dużych teżnie atakują, pacyfikują bez używania zębów.

Najwięcej jest agresywnych małych piesków wlaśnie dlatego, że właściciele nerwowo reagują na widok każdego innego psa.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Smycz ma luźną właśnie bo specjalnie taka kupiłam. I oczywiście, że pozwałam jej się bawić z innymi psami jeżeli właściciel powie, że nie ugryzie jego pies. Nie bronię jej tego w żadnym wypadku. Jeżeli chodzi o ludzi to właśnie ona chce na każdego skakać, a wiadomo, że nie może bo ludzie są różni. Może póki co kupić jej obroże. Sama nie wiem dlatego się doradzam.

Aha i ona jest w domu z innym psem, ale już starszym i niewidomym, więc nie może się bawić z nia. Drugi pies to też suczka.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.09.2017 o 19:48, Jenn23 napisał:

Smycz ma luźną właśnie bo specjalnie taka kupiłam. I oczywiście, że pozwałam jej się bawić z innymi psami jeżeli właściciel powie, że nie ugryzie jego pies. Nie bronię jej tego w żadnym wypadku. Jeżeli chodzi o ludzi to właśnie ona chce na każdego skakać, a wiadomo, że nie może bo ludzie są różni. Może póki co kupić jej obroże. Sama nie wiem dlatego się doradzam.

Aha i ona jest w domu z innym psem, ale już starszym i niewidomym, więc nie może się bawić z nia. Drugi pies to też suczka.

Jeżeli możesz zacznij chodzić z nią do psiego przedszkola. Przedszkole nauczy zarówno Ciebie jak i pieska jak się zachowywać w różnych sytuacjach. Jeżeli nie ma psiej szkoły w okolicy to jest dużo szkoleniowych filmików w necie i sama musisz ułożyć sobie plan codziennych treningów. Rozrabia jak każdy szczeniak, ale wysiłek umysłowy podczas treningu powinien ją zmęczyć i troszkę wyciszyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...