Jump to content
Dogomania

Co sądzicie o Basenji?


Ninna

Recommended Posts

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

hey @ll, do autora tematu:

Oglądałam ostatnio program o Basenji na Animal Planet. Po obejrzeniu go dowiedziałam się dużo więcej niz z książek lub gazet.Hmmmm od czego by tu zacząć, więc tak są to psy- indywidualiści, bardzo niezależne, w ich szkolenie trzeba włożyć wiele pracy, czasu a przede wszystkim CIERPLIWOŚCI. Na pewno Basenji nie jest psem la każdego, potrzbuje odpowiediej dawki ruchu oraz pewnego "doświadczenia" ze strony właściciela...Są to psy afryki, mają wrozony instynkt łowiecki, ponieważ tam na rodzimym kontynencie pożywienie musiały i pewnie niektóre muszą do dziś zdobywać same...Nie szczekają tylko wydają całą masę innych dźwięków, jodłowanie, "ksztuszenie się" itp. To tyle co pamiętam, ale wiem że nie zdecydowałabym się na psiaka tej rasy, jest psem który potrzebuje odpowiedzialnego i "ułożonego" (hihihi)WŁAŚCICIELA, a nie kanapowca z piwkiem w ręku

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Foxie tak wabi się nasz Basenij jest najmilszym psem na świecie , i chociaż trzeba się z nim obchodzić bardzo szczególnie trudno byłoby wyobrazić sobie brak jego obecności. Faktycznie nie może zostawać sam w domu gdyż niszczy wszystko z rozpaczy samotności jest wspanialym towarzyszem oglądania telewizji lub pracy przy klawiaturze kładzie się obok nas i napewno nie da się oszukać gdybyśmy "ukratkiem " chcieli zostawić go samego. Ale mówię Wam że można się do tej "niewoli " przyzwyczaić on jest jak marzenie, które nigdy nas nie opuszcza. Żeby nie zrobił sobie krzywdy pod nieobecność wszystkich czlonków rodziny pozostawiamy go w klatce . Nie jest to dla niego zbyt uciążliwe . Lubi spacery na których napewno się nie nudzi bawi się np. z leżącym liś ciem ....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
8) Jedyna ich wada to to, że potrafią zdemolować mieszkanko zostawione same. Dlatego należy zaopatrzyć się w klatkę.

zdrówko

Moja znajoma miała psiaka tej rasy.

pojechała na zakupy do centrum handlowego a jak wróciła zastała ją bardzo "miła"niespodzianka.

Dom był tak zniszczony że dziewczyna oddała Liba(tak się wabił)

więc lepiej zastanowic się dwa razy(a czemu nawet nie 3?)gdy długo nie ma cię w domu gdy chcesz kupić psa rasy Basenji!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

"przewodnik po rasach psów" na AP nie jest dobrym źródłem wiedzy o jakiejś rasie... sporo tam przekrętów.

Ja osobiście bardzo lubie banseji... jak dla mnie super charakterek. Ale jednak te demolki... nie dla mnie :) . Najlepszym źródłem wiedy o tej rasie wydaje mi sie p.Wiszniwska (hod.Ypsylon).

Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

A własnie ile w Polsce jest hodowli Basenji?

Ja naliczyłam 3 (mówie o hodowlach, a o "przypadkowym" jednorazowym miocie).

Kiedys chciałam miec Basenji i przez pewnien czas korespondowałam z hodowcami tej rasy w Niemczech, Czechach i Francji.

Piękne pieski, wymagające dużo miłości i zaangażowania właściciela!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:lol: No i pierwszy sukces.

Na klubówce w Legionowie było chyba 16 basków we wszystkich odmianach kolorystycznych.

A piechu zdobył najlepszego psa, jak powiedział sędzia tylko przez zestresowanie przegrał całą rasę z suką. Ale jak na pierwszą wystawę to sukces.

Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

:lol: No i pierwszy sukces.

Na klubówce w Legionowie było chyba 16 basków we wszystkich odmianach kolorystycznych.

A piechu zdobył najlepszego psa, jak powiedział sędzia tylko przez zestresowanie przegrał całą rasę z suką. Ale jak na pierwszą wystawę to sukces.

Zdrówko

No to gratulacje

Za przyszłe sukcesy :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...
To gratuluj nam także Kwidzyna. Ponownie to samo. :D

Zostaje nam tylko Legionowo 3 października i kończymy z wystawami.

Zdrówko

Oczywiście GRATULUJĘ Kwidzyna. :laola:

Wszak na gratulacje nigdy nie jest za późno.

Czy nadal podtrzymujesz decyzję o zakończeniu kariery piecha? :-?

A co On na to? :wink:

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

:) ...może jakąś w pobliżu Elbląga, ale to jeszcze nic pewnego.

Może Sopot?

Zdrówko :-?

Cieszy mnie, że już nie Jesteś kategorycznie na "NIE wystawom"? :D

Takiego ładnego piecha Trzeba pokazywać. Ludzie przychodzą na wystawy aby oglądać takie ładne zwierzątka. Ostatnio widziałem go w kwietniu na Wystawie w Kwidzyniu. Jest Extra Piechem!

Pozdrawiam.

:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Basenji dopiero teraz przeczytałam o sukcesie w Legionowie :oops:

Gratuluję (szczególnie wygranej z Easym ;))

Myślę, że od ok. 1-1,5 Easy nie ma szczęścia wogóle. Nie jest w kondycji wystawowej (bardzo szczupły, jakis matowy włos...). Ja bym psa w takiej kondycji nie pokazywała na wystawach. Przeciez nazwa hodowli i moje nazwisko zobowiązują.

EASY generalnie ostatnio częściej przegrywa, niz wygrywa. A to przeciez był "topowy" pies! BYŁ! Przegrał nie tylko z Fingalem, ale równiez z miotowym bratem Fingala - FARIQUE'iem i to już 2-krotnie.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...