Jump to content
Dogomania

Jaka karma dla labradora z młodzieńczym zapaleniem kości?


tastas

Recommended Posts

Witam, jak w temacie chce mam problemy z 8 miesięcznym labkiem.. od 5 miesiące często kuleje, ma problemy ze stawami.. robiliśmy mu prześwietlenie i nie ma dysplazji. Diagnoza weta to młodzieńcze zapalenie kości.
Obecnie podaje mu Purina Dog Chow[I] +[/I] Arhoflex + chrząstki wołowe - zalecenie weta. Jednak obecne kuracja jest za słaba.. Tito ma nawroty zapalenia i pomaga wtedy czas [ pare dni bez ruchu i przechodzi ] albo tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne nazwy teraz nie powiem..
No i planuje zmienic mu karme na coś lepszego.. ktoś coś poleci?
Zastanawiam sie Royal Canin : Giant Junior [ to zalecenie weta ], albo labrador junior, patrzylem sklady i sa podobne.. i mysle ze karma robiona specjalnie dla labradorow bedzie lepsza?
Ew nad czym pomyslec? Bo wczesniej planowałem purine pro plan puppy athletic, ale wet mi odradzil.. stwierdzil ze purina nie ma w skladzie chondroityny i jeszcze tam czegos.. prosze o porade.. pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Obejrzyj sobie skład np. Acana Puppy Large Breed - więcej glukozaminy i chondroityny na stawy niż podany przez Ciebie Royal, a do tego moim zdaniem lepszy skład. Jest jeszcze wiele innych ciekawszych od Royala i Puriny karm, podałam pierwszą, która mi przyszła do głowy.
Ale sama zmiana karmy tutaj nie pomoże, najważniejsze będzie leczenie psiaka...

Link to comment
Share on other sites

Tak, tylko przy takim zapaleniu wiem z doswiadczenia ze pomaga niskobialkowa i niskotluszczowa dieta, Acana ma b. duzo bialka a Royal takze tluszczu. Jezeli pies ma problemy wzrostowe nie powinno sie mu podawac wysokokalorycznej karmy.

Ja podawalam mojej suce Bozite ROBUR LIGHT & SENSITIVE 19/07 , malo bialka i tluszczu ma tez Eukanuba Junior Large Breed.

Zamiast Arthroflexu sprobuj Chondrocan z Orlinga i Gelacan Fast w momencie kulawizn.

Link to comment
Share on other sites

Też racja, z drugiej strony taki młody psiak bardzo potrzebuje białka do wzrostu i budowy mięśni, aby wzmocnić stawy... ciężka sprawa, ja bym dobierała karmę w ścisłej konsultacji z weterynarzem, może się okazać, że psiak np. będzie potrzebował karmy weterynaryjnej, np. R. C. Junior Large Dog Digest & Osteo.[URL="http://www.krakvet.pl/royal-canin-junior-large-digest-osteo-p-12975.html"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...