Jump to content
Dogomania

Sierść wypada cały rok


Mariusz.

Recommended Posts

Witam

Mam schroniskowego mieszańca owczarka niemieckiego od 2 lat, pies ma ok. 4 lat. Był odebrany w złym stanie. Dzisiaj to już inny człowiek ;-) 

Od początku wypada mu stałe sierść, wierzchni włos, nie podszerstek. Miał liczne badania, pobieraną krew i nic nie wyszło. Dostawał siemię lniane do karmy, przyjmował chelat miedzi na wzmocnienie włosa, jest codziennie szczotkowanie, karma była zmieniana. Weterynarz rozkłada ręce i mówi, że "ten typ widocznie tak ma". Poza tym pies jest zdrowy. 

Może ma ktoś jakiś  pomysł? 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem w jakim stopniu wypada sierść Twojemu psu. Ja mam dwa, takie jak widzisz obok, i też gubią włos przez cały rok, mimo że przechodzą okres lnienia. Nie są to jakieś ogromne ilości, ale trzeba trochę się natrudzić,  by ogarnąć je - mieszkają w domu.

Jedzą dobrą karmę, dawałam dodatki na włos, i widocznie tak musi być, skoro zbieram codziennie. Może ma wpływ też zmiana temperatur? - w domu ciepło, na zewnątrz mróz.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mariusz. said:

Nie, nie miał. Z tego co wyczytałem to objawami powinno być łysienie,  a u mojego psa sierść wygląda ładnie,  rośnie równo.  

Mój starszy pies ma niedoczynność tarczycy i pzed diagnozą nie miał łysych plam, tylko łojotok i ogólnie zły stan sierści. Z kolei młodszy ma krótką szorstką sierść, która też ciągle mu wypada ale fryzer i wet, podobnie jak Twój, powiedzieli, że tak już będzie miał. Polecam olej z łososia.

Link to comment
Share on other sites

Mój ma piękną, błyszczącą sierść. Wypada mu zarówno sierść jak i podszerstek. Wyczesujemy codziennie,  a i tak jak się otrząśnie w domu to kudłów multum. Po prostu tak ma. Trzeba się przyzwyczaić, przetestować parę szczotek i dobry odkurzacz. Linieje od wiosny do jesieni i od jesieni do wiosny:)

Link to comment
Share on other sites

Niestety psy już tak mają, że linieją a przy obecnej nieprzewidywalnej pogodzie linieją prawie cały czas. Zresztą nam podobno też włosy wypadają codziennie i nikt się tym nie przejmuje jeżeli jest to niewielkie wypadanie. Moja suka już stara sypała podszerstek przez cale lato, codziennie dywan zmieniał kolor na czarny, dobrze że mam dobry odkurzacz. Teraznareszcie przestała bo pewnie zacznie porastać na zimę bo się ochłodziło.

Tak już jest, że jak się ma psy to się nie ma wylizanych salonów - ja mimo wszystko wole psy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...