Jump to content
Dogomania

[*] Mała Czarna sunia, mały straszek......


Recommended Posts

Wypuszczam sunię nadal przypinając jej długą smycz do tej krótkiej. nie ma już panicznej ucieczki, nawet radosne podchodzenie w kojcu, ale i na dworze. Nawet udało nam się podejść (zrywami, na tej smyczy się szamocze) do bramy - o ile chodzi z nami Dianka czy Majusia. Ale gdy zobaczył ana placu naszego sąsiada, który rozmawiał  z Tomkiem, mało sobie głowy nie urwała, tak chciała uciekać.......Przez te dwa dni, co byłam na szkoleniu, Tomkowi nie udało się ani razu z nią wyjść, widział tylko czubek nosa zza budy. Za to wieczorem wypuściłam ją da dobre pól godziny, to i siusiu było na trawce, i kupolek. Rano tez pobiegła w krzaczki za potrzebą, a nie w kojcu :)

Jak są obok nasze psy, to jest super! Zaczepia je, bawi się, chodzi za nimi krok w krok.

Jak tylko znajdę trochę wolnego czasu, oswoję Czarusie z domem. To jedyne wyjście, musimy spróbować. Najgorsze, ze od dziś w gminnym kojcu siedzi brązowa sliczna suczka....

Link to comment
Share on other sites

Jestem od wczoraj na zwolnieniu lekarskim, bo mnie ździebko połamało :(

Ale tym samym mam trochę więcej czasu dla psów.

I takie nowe wieści: Czarusia nie panikuje już tak bardzo przy łapaniu za końcówke smyczy. Nawet paradujemy po ogrodzie przez kilka minut. Potem się zaczyna szarpać, bo chce się bawić z naszymi staruszkami, a te się denerwują. Cierpliwość do niej ma Diana, i jest jej przewodniczką. Wczoraj weszła do domu za psami, i została do wieczora. Miałam ja wyprowadzić na noc do kojca, ale Czaruś grzecznie zajęła posłanko Dianki i po ostatnim spacerze, w ulewnym deszczu, wróciłyśmy wszystkie, całym stadem do domu. Diana, Nusia, Majeczka i kot zaległy w naszym łóżku, a Czarusia na posłaniu w przedpokoju. Pomyślałam, ze jak się będzie coś działo, będzie chciała wyjść na siusiu, to po prostu otworzę drzwi na taras. I tak robiłam, bo po piątej Nutka poprosiła o wyjście. Ale Czarusia nie wyszła, leżała sobie spokojnie nadal. Dopiero godzinę później, jak wyszły wszystkie psy, a szczególnie Diana, guru Czarusi, wyszła i Czaruś. Potem wspólne śniadanie - ale miskę musiałam postawić na tarasie, Czarusia czając się wyszła, i tak w spokoju zjadła.

Nadal boi się Tomka, nie podejdzie za chiny. Do mnie, jak ma ochotę, ale raczej tak, pokazuje zaraz brzuszek.Pod warunkiem, ze nie mam nic w ręku, smaczka czy miski.

Ależ Czaruś by się bawiła z tą małą sunią z kojca! Ale nie mam jak jej zabrać...:(

 

Link to comment
Share on other sites

No, to zdrowia Ci życzę, Malagosku, chociaż obawiam się, że Wasz Zwierzyniec lubi, kiedy chorujesz ;). Pokaż nam może swoją najnowszą podopieczną z kojca gminnego? Swoją drogą, podziwiam Ciebie i Tomka za te setki uratowanych psiaków. Gmina powinna Was ozłocić, bo tyle kłopotów i wydatków jej oszczędzacie! 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kojcowa panna, piękna i smutna. Pewnie niedługo, będzie  piękna i wesoła. Jak taka młoda, to może ją już ogłaszać? Bo na sterylkę, jeszcze zbyt wcześnie. Może komuś wpadnie w oko i serce i jeszcze odzyska utracone (?) dzieciństwo? Może prób więcej fotek? 

To czarne na kanapie, to ani chybił Straszek Kanapowiec. Bardzo groźny zwierz ;))). 

Link to comment
Share on other sites

Malagosku, w razie czego pamiętasz, że mogę zawozić, gdzie trzeba? I jak pomóc, to też mogę przyjechać, w końcu mam niedaleko.

Zapsiło się, to fakt, ale jakie pozytywne wieści! Zaczynam podejrzewać, że psy są kanapowcami z natury i tylko niedobrzy ludzie trzymają je z dala od tego mebla. Każdy, najbardziej podwórzowy, prędzej czy później w domu kończy na kanapie!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

A jak na fb czytam wypowiedź mojej znajomej ze wsi, że ma kolejnego pieska, i pokazuje zdjęcie szczeniaka tak na oko 4 tygodniowego, to szlag mnie trafia...na komentarz kogoś, ze KOLEJNY piesek, jest odpowiedź: tak, ale ten będzie domowy. A ze przy budach na łańcuchach siedzą dwa, to pikuś :( I ten szczyl to oczywiscie sunia, pobędą takie słodkie szczeniaczki!

Malusia kojcowa boi się, siedzi w budzie...Pojechaliśmy wczoraj do niej. Micha pełna chrupek z Lidla, woda i to wszystko - w końcu jest weekend i nikt do psa nie zajrzy do poniedziałku. Dałam miseczkę gotowanego, zjadła chętnie.  Nie dało się zrobić jej zdjęć takich do ogłoszeń:(

Niech ja ktoś weźmie........

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.09.2017 o 13:51, Tyś(ka) napisał:

malagosku, jak będzie potrzebna pomoc przy pisaniu opisu i ogłoszeniu Czarnej to daj mi znać na priv :) Czasu mam coraz mniej, ale swoim tempem coś tak naskrobię:)

Dziękuję ci serdecznie, Tysiu. Zdjeć małej nie mam, ruchliwe to to jak mało które. Ale jest coraz lepiej - dziś bawiła się z Kenią i Dinka razem. Ganiały się po ogrodzie.

Bardzo naśladuje Diankę. Jak ona wychodzi, mała tez się zrywa do wyjścia. Jak Diana wchodzi na wersalkę, Czarusia też. Maska małpiatka z niej :)

Link to comment
Share on other sites

Proszę, kto zrobi jej kilka ogłoszeń? Mała ma 5 miesięcy, jest chuda, zaniedbana. Będzie taka 10-12 kg, jeszcze urośnie. Bardzo spokojna, troche wylekniona, smutna, absolutnie nie agresywna. Takie mała smutne psie dziecko...Ona nawet nie ma imienia.....

W tej budzie w kojcu nie widzi ludzi, coraz bardziej się zamyka w sobie. Dziś ją na siłę wyciągnęłam z budki do zdjęcia, wzięłam na ręce, przytuliłam. Na smyczy się położyła, nie chciała chodzić, zaraz czmychnęła do kojca. Bardzo potrzebny jej dom i człowiek. Pomocy!

 

 

7.jpg

8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Śliczna mała. Ile tych bid wkoło. Strach się bać.

Pędem trzeba ja ogłaszać dopóki całkiem się nie zamknie.

Kejciu, jakaś plaga zwolnieniowa chyba zapanowała .Zdrowiejcie dziewczyny.

malagosku, nie ma to jak dobra akupunktura na rwę kulszową.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Kejciu napisał:

Małgosiu jestem w gotowości na zwolnieniu co prawda ale z dostępem do komputera - podeślij co trzeba na maila i " jedziemy z koksem  "

wysłałam, Kasiu, zdjecia i informację o suni. Proszę, skleć coś z tego...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...