Jump to content
Dogomania

Pies skacze na ludzi


Tośka123

Recommended Posts

Chcesz psu tlumaczyc slowami ze skakanie jest nieprzyjemne dla czlowieka?

Suka nie gryzie gryzakow, nie gryzie niczego. Nie potrzebuje, nie nudzi sie i nie ma stresu. Po co zwiekszac stres nauka nikomu niepotrzebnych sztuczek?

Pies problematyczny wymaga spokoju. Czlowiek nie moze sie mu narzucac, trzeba czekac az pies sam wyjdzie z propozycja kontaktu. Ciekawe jak znajoma majaca rownoczesnie ponad trzydziesci psow (wiekszosc fosterowanych) miala by wszystkie sztuczek uczyc? Jak by sobie rade dala? A psy nie maja kagancow, nie ma bojek, ucza sie czystosci i zachowania w domu - to psy kennelowe. Wieksozsc po przejsciach, zwlaszcza lurchery,

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Sjette napisał:

Chcesz psu tlumaczyc slowami ze skakanie jest nieprzyjemne dla czlowieka?

O ile dobrze pamiętam, to Ty chciałaś przeprowadzać takie rozmowy. Nie wiem, czy udajesz, czy naprawdę nie rozumiesz, co Sowa próbuje Ci uświadomić. Dyskusja faktycznie nie ma sensu...

18 godzin temu, Sjette napisał:

Po co zwiekszac stres nauka nikomu niepotrzebnych sztuczek?

Nauka odpowiednio prowadzona nie jest stresem. Każdy pies się uczy, Twoje również nauczyły sie wielu rzeczy i uczą się nadal. Różnymi sposobami, metodami i w różnym czasie psy i dzieci przyswajają przeróżne umiejętności. A chore dzieci uczy się również, tylko wymaga to specjalistycznej wiedzy i odpowiedniego podejścia.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj przeszlo dziesiecioletnie suka miala usuwany niewielki guzek.Chyba tluszczak- poslany na histopaty. Bez narkozy, tylko znieczulenie miejscowe. Bez trzymania i wiazania. Po zabiegu lezala grzecznie i czekala na opatrunek - ja mylam narzedzia, siostra poszla po bandaz.

Plusy? Narkoza zawsze jest ryzykiem, zwlaszcza u starszego psa ktory jest wyekspoloatowany. Suka lezala grzecznie, bez leku. Skad wiem? Powolny, rownomierny oddech, powolna praca serca.

Pies ma co tydzien czyszczone ultradzwiekami zeby - zaoszczedzone kilkaset narkoz i wiele lat zycia, Psy po prostu wiedza ze jak czegos wymagam to ma to sens i jest konieczne. Ze nie wydaje rozkazow bo mam taki humor.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

To chyba zależny od rasy i od podejścia właściciela. Jeśli jest czas na zabawę to wtedy pies ma szansę się wybiegać i wyskakać. Ja od początku starałem się mu wpoić, żeby nie skakał do ludzi, a że nie jest to pies agresywny nie było z tym większego problemu. Dla mnie jest to ważne, bo często odwiedzają mnie znajomi z dziećmi. Na szczęście wobec nich też jest spokojny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...