Jump to content
Dogomania

Hodowla gadów


Daphne

Recommended Posts

  • 1 month later...

Odkopię temat, bo obecnie trzymam węża amurskiego imieniem Piołun, a wcześniej miałem starego, adoptowanego legwana zielonego, Leona, i ogólnie jestem wielkim fanem wszystkiego zimnokrwistego, tego co syczy i tego co pełza.

Legwan to, według mnie, taki kot dla ludzi którzy nie lubią kotów. Nawet drapie tak samo, tylko, w odróżnieniu od kota, nie ze złośliwości. Nie wiem, czy to standardowe zachowanie dla wszystkich legwanów, ale mój Leon był raczej towarzyski jak na gada, lubił się wspinać po moich nogach na kolanka, od pieszczot też nie uciekał, lubił jak się go miziało po tym "worku" co legwany pod pyskiem mają, i łeb pod palce też podsuwał. Czasami latem wychodziliśmy razem na dwór; siedział mi wtedy na ramionach, budząc powszechne zainteresowanie innych spacerowiczów, jak mnie zmęczyło spacerowanie z obciążeniem na karku, to kładłem się na trawce, on mi siedział na piersi i tak się grzał na słoneczku. No ale, sztuczek nie robił, na imię swoje też nie reagował- jednak co pies, to pies.

Jedno tylko że skubany nauczył się otwierać terrarium (szklane było, miało taką odsuwaną na bok szybę, więc gadzisko podważało szybę pazurami i tak sobie odsuwał ją na bok), i w ogóle jak na gada wielce przemyślny był. I dobrym towarzyszem.

Co innego węże. Piołun, mój amur, nie jest taki towarzyski. Jest oswojony, daje się wziąć na ręce jeśli jest potrzeba, albo potrzymać na kolanach (chyba lubi ciepło ludzkiego ciała), ale sam się do pieszczot nie pcha. Węże to takie trochę bardziej ekscytujące rybki akwariowe. Przepiękne i fajnie się na nie patrzy, ale na międzygatunkową przyjaźń i gadzią miłość nie ma co liczyć. No, chyba że w porze karmienia ;) wtedy jest miłość wielka, a amury są wiecznie głodne. 

Ogólnie cóż, różne ludzie mają hobby, i są gorsze rzeczy które można trzymać w domu. Gady fajna sprawa, węże są świetnym zwierzątkiem dla ludzi którzy są pracoholikami ale jednak chcą mieć jakieś zwierzątko; ani wychodzić na spacer z nimi nie trzeba, ani karmić zbyt często, ani nie są samotne jak człowieka nie ma w domu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...