Jump to content
Dogomania

Porządna kolczatka dla duzego psa


radiesteta

Recommended Posts

Dnia ‎2017‎-‎08‎-‎23 o 11:09, radiesteta napisał:

75 zł za taką kolczatkę to dobra cena. Pytanie ile kosztuje dla 55 kg. Trochę zaniepokoiło mnie te zaokrąglone końcówki. Co masz przez to na myśli? To nie ma być obroża dekoracyjna tylko faktycznie stopująca dość silnego psa.

Najpierw piszesz,że kolczatka ma mieć ostre końce

 

Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎14 o 13:43, radiesteta napisał:

Temat już tylko jako poglądowy gdyż dokonałem zakupu. Obecna kolczatka raczej tylko wygląda jak kolczatka. Próba na ręce przekonała mnie, że ugryzienie mrówki bardziej boli niż wbicie się "kolców" tej kolczatki. Tym bardziej, ze testy u mnie były na gołej skórze a pies ma jeszcze sierść. Ale propagandowo jest na kolczatce hihihi.

 

Potem,że zakupiłeś kolczatkę,która właściwie nie działa bólowo na psa

Rozumiem,że prawdę znasz Ty a tu wrzucasz półprawdy by się nikt nie czepiał?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Dnia 19.10.2017 o 22:42, radiesteta napisał:

A co ja tramwaj by mi zależało czy ktoś się mnie czepia czy nie ? Jeśli uważam, że mam rację to stoczę bój z całym światem o swoja rację - wiec nie zgadłeś/łas.

 

Bp psu "propaganda" nie jest potrzebna.Ale może Tobie tak....

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
10 minut temu, Boxer_lover napisał:

Nie lubię kolczatek. Moja obecna psina miała ogromny temperamet od początku, ale wychowanie obyło się bez kolczatki, wyłącznie na półzaciskach. 

Ten typ obroży słabo się nadaje do smyczy automatycznych. Tu pies musi trochę pociągnąć by smycz wyciągnąć na zewnątrz. 

 

Link to comment
Share on other sites

Jak ktoś ma owczarka nad którym nie panuje (bo problemy zdrowotne bo coś tam) to albo pies powinien mieć kaganiec fizjologiczny na spacerze albo nie powinno się mieć psa. Kolczatka może skrzywdzić, nie uznaję jej. Mój pies ma dobrze dobrane szelki i nigdy z nich nie "wyszedł" i problemu z utrzymaniem go nie miałam, a potrafi rzucać się tak mocno, że prawie lata w powietrzu...

Link to comment
Share on other sites

Kolczatkę do tresowania wręcz, odradzam, a co dopiero żeby była ona stosowana, za każdym razem gdy pies wychodzi na spacer. Jest to niebezpieczeństwo dla obcych psów z którymi może się bawić i rozerwać nawet innemu psu coś. Gdy ktoś nie potrafi zapanować nad psem powinien pomyśleć : Dlaczego pies tak robi, wyszukać sposób aby oduczyć go tego. A nie jak to w większości osób się od dawien dawna zakorzeniło, Ciągnie? No to kup pan kolczatkę walnij 2-3 razy i będzie potulny. Aby sprawdzić jak działa kolczatka należy 1. Ubrać ją na szyję 2. Zrobić pozycję pieska 3. Zapiąć smycz i dać np. Koledze 4. Szarpać się do przodu i ciągnąc. Jak dla mnie używanie kolczatki jest żenujące, ja sam nie posiadam żadnej kolczatki. A co do przemakalności to posiadam zwykła smycz mocną która ma jakby 2 warstwy smyczy "no wiecie" i pies pływa tarza się jest na deszczu i jakoś nigdy jeszcze nie miałem z tym problemu.. Kolczatka nie jest do pływania ani na pory deszczowe ponieważ nie wiem jak z drogimi dobrymi ale dość tanie bardzo, bardzo szybko zardzewieją.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...