Jump to content
Dogomania

Na przytanku PRZEZYCIE czekał REKSIO z karłowatością! i doczekał się ciepłego, dogamaniackiego DOMKU :) powodzenia okruszku


Recommended Posts

U mojego (ex) Łukaszka było podejrzenie (moje), ale RTG niejednoznaczny do końca, więc zostawiłam. Śmiga raz na trzech, raz na czterech, nie wygląda żeby go coś bolało, a już parę lat minęło. Może poobserwuj, szkoda ciąć psa, no chyba że lekarz ma pewność 100%

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, rozi napisał:

U mojego (ex) Łukaszka było podejrzenie (moje), ale RTG niejednoznaczny do końca, więc zostawiłam. Śmiga raz na trzech, raz na czterech, nie wygląda żeby go coś bolało, a już parę lat minęło. Może poobserwuj, szkoda ciąć psa, no chyba że lekarz ma pewność 100%

Na RTG bardzo wyraźnie było widać, że ona już okropnie ponadryzana i od góry i z boków. Jego to musi boleć. Jak będzie tak oszczędzał łapkę, to mu mięśnie zanikną w łapce i kręgosłup się skrzywi. A przecież Reksio młodziutki, dopiero ma ze 3 latka. Jeszcze przynajmniej 15 przed nim. Podjęłam decyzję o operacji. Myślę, że słuszną.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, mar.gajko napisał:

Na RTG bardzo wyraźnie było widać, że ona już okropnie ponadryzana i od góry i z boków. Jego to musi boleć. Jak będzie tak oszczędzał łapkę, to mu mięśnie zanikną w łapce i kręgosłup się skrzywi. A przecież Reksio młodziutki, dopiero ma ze 3 latka. Jeszcze przynajmniej 15 przed nim. Podjęłam decyzję o operacji. Myślę, że słuszną.

No to tnij.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.10.2019 o 14:32, mar.gajko napisał:

Na RTG bardzo wyraźnie było widać, że ona już okropnie ponadryzana i od góry i z boków. Jego to musi boleć. Jak będzie tak oszczędzał łapkę, to mu mięśnie zanikną w łapce i kręgosłup się skrzywi. A przecież Reksio młodziutki, dopiero ma ze 3 latka. Jeszcze przynajmniej 15 przed nim. Podjęłam decyzję o operacji. Myślę, że słuszną.

To jutro,a właściwie - już  dziś.Trzymam kciuki z całej siły! Za Reksia i za Ciebie,wierzę,że będzie dobrze.

Daj znać po zabiegu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.11.2019 o 19:49, mar.gajko napisał:

KOchane Dziewczęta, operacji niestety nie było. Będziemy się umawiać znowu na przyszły tydzień. Biedny Reksio tylko na darmo "na czczo" był. Z czego zadowolony nie był :) Dam znać jak się umówimy na termin.

Dzięki za info.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Po RTG w narkozie okazała się, że główka nie jest taka zła i tamto zdjęcie "na żywo" było przekrzywione. Ale też po badaniu okazało się, że mamy zerwane więzadło krzyżowo-podczaszkowe w kolanie. I najprawdopodobniej to jest przyczyną utykania. No więc podjęliśmy decyzję o naprawie owego więzadła nowoczesną metodą jakąs tam. Reksio jest 9 dni po operacji. W sobotę ściągamy szwy. Na nóżkę już stajemy, a nawet chcemy skakać. Dom mamy zdemontowany :) wszytsko na podłodze, żeby Resia nie skakała i nie nadwyrężała nóżki. Na spacerki na rączkach. Pomijając pierwszą dobę o operacji, Resio w dobrej kondycji i doskonałym humorze. Na szyi kołnierz, bo pracowaliśmy nad szwami.

Zobaczymy co będzie po wygojeniu i pracowaniu nóżką.

  • Like 1
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, rozi napisał:

Nie chcę wybrzydzać na weta, ale zerwane więzadło to się stwierdza testem szufladowym w dwie minuty, szkoda że Reksio zaliczył dwa RTG i narkozę w celach diagnostycznych.

Super. Będzie śmigać :)

No narkoza była już przed zabiegiem w celu upewnienia. A z tymi zdjęciami to pewnie i moja wina bardziej. Bo te nóżki się ciągnie, żeby było równo,a jak tu tak ciągnąć jak się wie, że nóżka boli i krzywy był i niewyciągnięty. I do badania Reksio awanturny jest i łapie za ręce. On ogólnie bardzo chrakterny i jak się coś nie podoba to okazuje bez wahania.

Swoją drogą on ma tyle różnych, że tak powiem, ułomności zdrowotnych, że wcale bym się nie zdziwiła, że i więzadło popsute i główka kości popsuta, i co tam jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.11.2019 o 13:49, mar.gajko napisał:

No narkoza była już przed zabiegiem w celu upewnienia. A z tymi zdjęciami to pewnie i moja wina bardziej. Bo te nóżki się ciągnie, żeby było równo,a jak tu tak ciągnąć jak się wie, że nóżka boli i krzywy był i niewyciągnięty. I do badania Reksio awanturny jest i łapie za ręce. On ogólnie bardzo chrakterny i jak się coś nie podoba to okazuje bez wahania.

Swoją drogą on ma tyle różnych, że tak powiem, ułomności zdrowotnych, że wcale bym się nie zdziwiła, że i więzadło popsute i główka kości popsuta, i co tam jeszcze.

Reksio kochany, czytałam o operacji, miałam napisać i wyleciało.

Dorze że maluszek mimo tylu schorzeń tak dobrze funkcjonuje. łapinka pewnie bolała, ale teraz będzie już tylko lepiej. Mariola masz może jakieś zdjęcie szkraba z teraz? ciekawa jestem czy się zmenił coś...

Ciesze się, że spotkało go takie szczęście, że dajesz sobie z nim rade i znosić foszki malucha wielkiego duchem :)

Jak ta łapeczka teraz??

Link to comment
Share on other sites

W sobotę wyjmowaliśmy szwy. Dzisiaj zdjęłam łobuzowi kołnierz. Od niedzieli już chodzimy więcej. Nie tylko na rączkach na trawkę i do domku. Próbujemy trochę masować, ale ta mała cholera warczy :) na nóżkę staje i trochę chodzi. Pewnie potrwa chwilę zanim zacznie ją normalnie obciążać.

Reksio przytył trochę, waży 5,60. Zdjęć nie mam. Dalej mam ten pogryziony przez Reksia telefon i zdjęcia niewyraźne.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, mar.gajko napisał:

W sobotę wyjmowaliśmy szwy. Dzisiaj zdjęłam łobuzowi kołnierz. Od niedzieli już chodzimy więcej. Nie tylko na rączkach na trawkę i do domku. Próbujemy trochę masować, ale ta mała cholera warczy :) na nóżkę staje i trochę chodzi. Pewnie potrwa chwilę zanim zacznie ją normalnie obciążać.

Reksio przytył trochę, waży 5,60. Zdjęć nie mam. Dalej mam ten pogryziony przez Reksia telefon i zdjęcia niewyraźne.

Spacery - nie pozwalaj mu iść szybko na długiej smyczy - kicać na trzech. Krótka smycz i spacer noga za nogą - wymusi chodzenie na czterech. Wybieraj nierówny teren - żeby utrzymać równowagę odruchem będzie opierał się na łapce.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

No... dobrze. Od połowy grudnia chodzimy na rehabilitację. Do końca stycznia było 2 x w tygodniu, od lutego mamy 1 x w tygodniu. Masaż, bieżnia wodna i ćwiczenia na jeżyku. Łapka prawie dobra :) Ja trochę gorzej, bo to na drugim końcu miasta i komunikacją miejską się tłuczemy z przesiadkami. Reksio na rączkach :) 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dawno nas nie było. Otóż co słychać. Łapka nie najlepiej. Chodziliśmy na rehabilitację do połowy marca, dopóki nas nie ukrócił koronawirus z jazdami. Chodzimy ale nie jest to co byc powinno. Co gorzej z drugą się dzieje tak samo. Więc, niestety chyba czeka nas poprawka prawej i lewa w jakimś czasie. Poza tym energii mamy mnóstwo, rządzimy w domu. Mamy apetycik. Kochamy mamusię i jesteśmy postrachem osiedla ;)

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, mar.gajko napisał:

Dawno nas nie było. Otóż co słychać. Łapka nie najlepiej. Chodziliśmy na rehabilitację do połowy marca, dopóki nas nie ukrócił koronawirus z jazdami. Chodzimy ale nie jest to co byc powinno. Co gorzej z drugą się dzieje tak samo. Więc, niestety chyba czeka nas poprawka prawej i lewa w jakimś czasie. Poza tym energii mamy mnóstwo, rządzimy w domu. Mamy apetycik. Kochamy mamusię i jesteśmy postrachem osiedla ;)

haha :) ostatnimi dniami baaardzo dużo myślałam o Reksiu i chyba Cie ściągnęłam myślami...

Rozmawiałyśmy w przytulisku o Reksiu w kontekście tej starej babinki, bo trafiła do nas do przytuliska w podobnym, a nawet ciut gorszym stanie niż był Reksio :( co to mu się dzieje z tymi łapinkami biednymi :( te przednie pamietam miał tak potwornie wygiete...tylko teraz niepamietam, czy to te przednie mu szwankują właśnie czy tylne?

Dobrze, że mimo wszystko sobie radzi i jeszcze ma sie straszyc osiedle...kochany duszek...mam go cały czas przed oczami taką bide z nędzą :(  prosze wygłaskać ślicznośćode mnie

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...