Jump to content
Dogomania

MONA,urzekająca sunia , nie uratowana przed ciążą u nas w BDT.Czeka na sterylkę


Poker

Recommended Posts

W końcu po ochłonięciu z powodu oddania do DS Gucia zakładam wątek sunieczce , która jest u nas od soboty czyli 2. dni.

MONA, bo tak ją nazwaliśmy ,a imię wybrała moja przyjaciółka, trafiła do nas dzięki ewu.ewu wraz z p.Madzia przywiozły ją do Wrocławia. dziękuję im bardzo. Sunia została zabrana z tego miejsca co Gucio. Sunia ma ok. 1,5 roku, jest prześliczna, bardzo mądra, posłuszna. Co prawda warczy na wszystkich na dzień dobry ,ale po chwili podstawia się do głaskania i liże po rękach. Dziś była u nas 3. letnia wnusia, też na nią nawarczała ,ale potem lizała ją po rączkach i nawet nie bała się jak mała tańczyła i śpiewała.

Z kotką przywitała się od razu nosek w nosek i w ogóle jej nie zauważa. Nasze psy jak zwykle przyjazne. Chociaż były 2 zgrzyty z Dolarkiem.  Myślę ,że związane z cieczką u Mony. Dolarek jest wykastrowany i zwykle obojętny na cieczkujące sunie,ale pewnie coś sobie przypomniał z wcześniejszego życia i próbował się do niej zalecać.

Wyobraźcie sobie ,że mam już chętnych na Monę. Pod moją opieką była sunia w DT u znajomej.Poszła do DS,ale nadal są telefony w jej sprawie. I właśnie dziś zadzwoniła pani, a ja przechwyciłam kontakt. Wysłałam zdjęcia Mony i dostałam wiadomość ,że pani się zakochała ,a mąż i 13. letni syn są zauroczeni. Najchętniej to zabraliby sunię dziś. Wytłumaczyłam pani co i jak. Będziemy w kontakcie i jak Mona trochę u nas okrzepnie to przyjadą się zapoznać. Poruszyłam temat sterylizacji i pani powiedziała ,że jest jak najbardziej za i że ją zrobią. Zobaczymy jak się ułoży ,ale biorąc pod uwagę ,że po cieczce trzeba odczekać co najmniej miesiąc,to Mona musiałaby być u nas jeszcze ok. 6 -7 tygodni. Wydaje mi się ,że szkoda ,żeby się do nas przyzwyczajała , a szczególnie do mnie. Bo od pierwszej chwili chodzi ze mną przy nodze  po całym domu i tak jak Gucio płacze jak zniknę nawet do drugiego pokoju.

W umowie napisałabym ,że przypadku niewykonania sterylizacji w określonym terminie, sunia zostanie odebrana.

A oto ślicznotka

 

MONA_14.jpg
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, kiyoshi napisał:

Sunia jest porzepiękna :) ale błagam...sterylka 3 miesiące po cieczce!

Ja pisałam ,że co najmniej miesiąc. Miałam sunie pod opieką sterylizowane w takim czasie i było ok. Ale jak pójdzie do DS, to można będzie poczekać 3 miesiące.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ona ma fazę krwawienia. Nie bardzo znam się na cieczkach ,ale wydaje mi się ,że to nie jest jeszcze płodny okres. Zaraz poczytam.

Poczytałam i wg. moich obserwacji Mona jest w pierwszej fazie, więc nie powinna być w ciąży.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

A może jednak zrobić USG żeby mieć pewność ,że Mona nie jest w ciąży.

Poker co o tym sądzisz?

Pokryję koszt żeby Państwa nie narażać na niespodziewany wydatek. A skoro i tak zrobią sterylkę to czy wcześniej czy pźniej to chyba bez znaczenia.

 

Link to comment
Share on other sites

Krwawienie może - nie musi - występować także po zapłodnieniu; zdarza się. USG wykaże - albo nie - najwcześniej 3--tygodniowe płody. Proponuję wizytę u weta jak najszybciej, aby ustalić prawdopodobieństwo pokrycia suki i zależnie od tego dalsze postępowanie.  

Z doświadczeń moich i znajomych - suka została skutecznie pokryta w 22 dniu od rozpoczęcia cieczki - suka została pokryta w 8 dniu cieczki - suka krwawiła po pokryciu i w odpowiednim czasie urodziła 7 szczeniąt. Więc niech wet obejrzy sunię jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny tylko spokój może nas uratować. Mona ma cieczkę od ok .10 dni. Na pewno będę ją miała ze 2 tygodnie. Jeżeli dojdzie do adopcji, to państwo sami pokryją koszty.ewu, nie ma co się litować i pokrywać koszty za nich. Nie masz chyba prywatnej mennicy . I tak ponosisz ogromne koszty , ile wydajesz na paliwo , to głowa mała.

Nie ma sensu robić USG szybciej niż za 2 -3 tygodnie.  Będę widziała po wydzielinie i zachowaniu Mony w jakim jest fazie cieczki. Jeżeli zaraz się skończy to jest ryzyko ciąży , jeżeli wejdzie w fazę rui, to prawie na 100 % ,że nie jest w ciąży. Ona teraz krwawi jak w pierwszej fazie.

Mona jest bardzo mądra, ale niestety płacze za mną jak Gucio. Powariowały te psy. Loczka i Dolar tez mnie nie odstępują ani na krok.

Na razie Mona wychodzi tylko na ogródek , nie chcę mieć watahy psów pod domem. Jest taka posłuszna ,że coś niesamowitego.Do mnie podchodzi na każde zawołanie.Rozumie co to znaczy NIE. Dziś próbowała trochę pogonić kotę, która ja prowokowała.Ale na moje stanowcze " nie wolno" stanęła w miejscu. Super sunia.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Poker kochana, koniecznie trzeba sprawdzić, czy nie jest w ciąży. Państwo mogą być za sterylką, ale kiedy np. okaże się, że sunia jest szczenna, moga być przeciwni sterylce aborcyjnej. Znam takie przypadki. Wtedy ciężko będzie wyegzekwować sterylkę. A może podpisać z Państwem na początek umowę na DT, a dopiero po sterylce zmienić na DS? To dałoby możliwośc decydowania o suni.

Link to comment
Share on other sites

Pani chętna na Monę napisała do mnie mejl:

Dzień dobry. Tak nieśmiało chciałam się podpytać o Mone. Mam koło domu przychodnie weterynaryjna gdzie robią zabiegi sterylizacji i lekarz wyda mi zaświadczenie o przeprowadzonym zabiegu. No powiem szczerze, że emocjonalnie bardzo już czuję się związana z Mona i nie mogę się doczekać dnia kiedy będziemy mogli podpisać umowę adopcyjna i zabrać pieska do domku. Pozdrawiam serdecznie. A.W.

Podoba mi się.

Zaprosiłam , by poznali Monę za  tydzień.

Sunia zaczęła dość mocno szczekać, niestety mocno płacze po moim wyjściu , a dziś nawet warczała, jęczała.

Do męża coraz lepiej.

Wygląda na to ,że cieczka się kończy , więc za 2 tygodnie zrobię USG. Najgorsze jest to,że 30 lub 31 mamy jechać na urlop. Ale może się zmieścimy w czasie.

Link to comment
Share on other sites

A tu natychmiast odpowiedź na mój mejl

Tak wyczekiwałam tej wiadomości. Bardzo dziękuję za te wszystkie informacje. Oczywiście będziemy postępować tak jak Pani pisze, czyli cierpliwie czekamy ale z ogromnym wyczekiwaniem. Ale jeżeli okaże się że nie jest w ciąży to będziemy mogli ja zabrać nie czekając na sterelizacje, która zobowiazemy się przeprowadzić za 2-3 miesiące? Cieszę się że jest spokojna choć już teraz to ma coraz mniejsze znaczenie dla nas bo naprawdę pragniemy by była z nami. Fajnie ze zaczyna zachowywać się normalnie i że już szczeka. U Pani ma dom pełen zrozumienia i cierpliwości a my będziemy to kontynuować. Nie mogłam się doczekać weekendu by ja zobaczyć, ale dla jej dobra, poczekamy jeszcze tydzień. Pozwolę sobie jeszcze za kilka dni podpytać się o Mone. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wiadomość. Pozdrawiam.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Przywitam się u Monyheej.gif  przecudna! .. i te uchole,  Poker , czarujesz te adopcje?serduszka.gif

ja mam wielką nadzieję ,że nie jest w ciązy!  jak biegała po wsi to był, chyba ten pierwszy okres cieczki , raczej nawet chyba suczki nie pozwalają na amory, dopiero jak sama zaczyna ogon odstawiać na bok, ciekawe jak się ją dotyka w okolice pooopki to odstawia ogonek?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...