Jump to content
Dogomania

Pies piszczy przy wypróżnianiu


Cynamonek

Recommended Posts

Witam, mój dwuletni pies (wykastrowany) podczas wypróżniania się, mocno piszczy, wygląda to mniej więcej tak, że zgina się, napina i zazwyczaj "wystrzeliwuje"  całą kupkę na raz, mocno przy tym piszcząc po czym jak gdyby nigdy nic zakopuje, merda ogonem i wygląda jakby nic mu się nie działo.

Pierwsze co to próbowałam zmienić mu dietę na samego kurczaka gotowanego z marchewką czasem z dodatkiem ryżu, tak jadł przez dwa tygodnie co nie przyniosło kompletnie żadnej poprawy. Normalnie pies dostaje na zmianę coś gotowanego i psią karme. Kupki praktycznie cały czas są w normalnej postaci, żadnych biegunek, zatwardzenia. Pies wypróżnia się także regularnie praktycznie kilka godzin po każdym posiłku.

Podczas wizyty u lekarza zostały przeczyszczone gruczoły, było troche ropno-krwistej wydzieliny, podane antybiotyki i żadnej poprawy. Następnie przeprowadzono USG na którym nie wyszło zupełnie nic, wszystko było tak jak być powinno. W ciągu tygodnia już czterech różnych weterynarzy badało jego odbyt i wszyscy stwierdzili że wyczuli "luz" + miękki stolec. 

Aktualnie weterynarz polecił zmianę karmy na royal canin gastro intestinal + syrop z laktulozą  + siemię lniane dodane do karmy.

Czy taka karma ma sens przy tych objawach, nie ukrywam, że ani ja ani pies nie jesteśmy do niej przekonani? Pies woli na zmiane dostawać suchą karmę z czymś gotowanym lub chociażby jakieś jabłko, banan, marchew. Po pewnym czasie na pewno nie będzie chciał jeść tej samej karmym a takie wytyczne dostaliśmy od weterynarza aby nic innego nie podawać. Jakie badania byłoby warto jeszcze wykonać?  

Link to comment
Share on other sites

Gdyby to był mój pies - dalabym przez 2 tyg.laktulozę I dodawalabym siemię do karmy.Nie karmiłabym również jedzeniem mieszanym,ale to drugorzędna sprawa.Na pewno nie przeszłabym na RC.

"Pies woli na zmiane dostawać suchą karmę z czymś gotowanym lub chociażby jakieś jabłko, banan, marchew."

Jeden rodzaj karmy + dodatki - owoce,warzywa,żółtko.

jeszcze jedno - jeśli w ciągu tygodnia 4 wetow majstrowalo mu przy odbycie,to jak sie biedak ma teraz czuć??Daj mu czas na regenerację.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Właśnie ta karma mi nie pasuje, bo to ani mięsa nie ma ani psu nie smakuje i opinie o niej też są nieciekawe...

Staram się mu zapewnić jakieś dwa dłuższe spacery(po jedzeniu) w ciągu dnia i jakieś krótsze, piesek gdy wyjdę z nim godzinę po posiłku załatwi się praktycznie zaraz po wyjściu a potem jeszcze spacerujemy dalej więc jak ma potrzebę to załatwia się drugi raz, nikt go nie pospiesza.

Psiak jest zawsze bardzo aktywny i praktycznie nie może usiedzieć w miejscu, żadnych objawów, żeby się źle czuł lub coś go bolało.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Cynamonek napisał:

żeby się źle czuł lub coś go bolało.

- za wyjątkiem samego aktu defekacji,bo najwyraźniej wtedy odczuwa jakis dyskomfort.

Dawaj mu tę laktuloze przez jakiś czas,powinno sie zdecydowanie poprawić.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hej, podłączę się do tematu. Pies dzisiaj wyszedł ze mną na dwór. Jest dość nadpobudliwy i zawsze na spacer reaguje oddawaniem kału na rzadko, czasem po kilka razy. To nie jest u niego nic nienormalnego. Jednak dzisiaj dwa razy zaskowyczał. Najpierw w jednym miejscu pod krzakiem, potem po jakimś czasie, kiedy znowu przystąpił do wypróżniania się. To nie było piszczenie, ale normalny skowyt. Kał oczywiście rzadki.

Co jakiś czas chodzę go odgruczalać. Nie wiem, czy to znowu gruczoły, czy może np. jakiś niedogryziony suszek mu tam uwiera. Czasem potrafił mi prysnąć sprytnie za ogrodzenie, ale już od dłuższego czasu przepisowo się pilnuje, więc nie sądzę, żeby się nażarł czegoś podejrzanego. Kości mu oczywiście nie daję.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim rzadki stolec,na dodatek kilkakrotny - to nie jest 'normalny' objaw I nie jest skutkiem nadpobudliwosci psa.To symptom jakiegos schorzenia,lub obecnosci pasozytów.

Czy kał był badany?Czy pies jest odrobaczony?czy miał robione badania podstawowe - morf.itp.?

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, bou napisał:

Przede wszystkim rzadki stolec,na dodatek kilkakrotny - to nie jest 'normalny' objaw I nie jest skutkiem nadpobudliwosci psa.To symptom jakiegos schorzenia,lub obecnosci pasozytów.

Czy kał był badany?Czy pies jest odrobaczony?czy miał robione badania podstawowe - morf.itp.?

Odrobaczany jest regularnie. Morfologii nie miał robionej, ale rzadki kał pojawia się tylko w sytuacjach wychodzenia razem na spacer. Kiedy nie ma tego elementu (biega sobie po ogrodzie), kał oddaje normalny. Pies będzie miał niedługo 5 lat i tak było od kiedy pamiętam. Choć o morfologii ostatnio też już myślałam :3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...