Jump to content
Dogomania
SirTrenton

Uśpienie ślepych szczeniąt?

Recommended Posts

Witam. 3 dni temu moja suka hodowlana oszczenila 11 szczeniat. 6 bardzo mocnych,grubych i 5 bardzo słabych i chudych.  Na początku wszystkie ssały sutki lecz po 1 dniu ta słaba piątka przestała i do tego cały czas leżały na boku nie mogąc się przekręcić na brzuszek. Zabrałam je do weterynarza z czego jeden najsłabszy poszedł pod tlen. Wszystkie dostały antybiotyk + co 2 godziny muszę im dawać zastrzyki z kroplowki płyn wieloelektrolitowy + glukoza. Co 2 godziny także karmienie mlekiem do którego zamiast wody wet kazał dodawać glukoze i pwe, podaje im mleko zakraplaczem bo butelki nie chca ssać a i tak z tego zakraplacza jak podaje to nie chcą polykac tylko wszystko im wylatuje . Jak masuje brzuszki po jedzeniu to robią mega dziwne kupki. 

Jedna sztuka mimo walki wczoraj umarła ( w poniedziałek zawoze ja do weta bo mają wysłać jej narządy do laboratorium), dzisiaj umarło kolejne szczenie.  Pozostała trójka widzę że mimo tych kroplowek i antybiotyku jest coraz słabsza i nie wiem czy uda się je uratować. I tu moje pytanie czy nie lepiej zawieźć je do weterynarza żeby je uśpić? Chodzi mi oto żeby się nie męczyły. Z tego co mi się wydaje nie mają szans na przeżycie mimo moich ogromnych starań.

Bardzo proszę o odpowiedzi co wy byście zrobili,co radzicie.

Dodam że pies jak i suka są psami zdrowymi i poprzednie 2 mioty tej suczki były zdrowe i silne i wszystkie szczeniaki się odchowaly.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, dwbem napisał:

Jeżeli zdążysz to jednak je uśpij bo ratowanie na siłę nie ma sensu a lepiej teraz niż większe. Przykre ale się zdarza. Swoją drogą warto sprawdzić co jest przyczyną tego zjawiska.

Został ostatni piesek,jeżeli dożyje do jutra to zawiozę go do weta. 

Wet ma pobrać narządy i wysłać do laboratorium wtedy dowiemy się co to bylo. 

Według objawów wydawałoby się że to Herpes,Ale czy to możliwe jeżeli suka była szczepiona?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej dziwne ale teraz nigdfy nic nie wiadomo. Ja doszczepiałam swoje suki na te ogólne w polowie ciąży właśnie dla zabezpieczenia szczeniąt. moj wet tak radził i faktycznie szczeniaki były zdrowe. Może tutaj raczej było jakieś uszkodzenie genetyczne ale zobaczymy co powie lekarz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×