Jump to content
Dogomania

Uśpienie ślepych szczeniąt?


SirTrenton

Recommended Posts

Witam. 3 dni temu moja suka hodowlana oszczenila 11 szczeniat. 6 bardzo mocnych,grubych i 5 bardzo słabych i chudych.  Na początku wszystkie ssały sutki lecz po 1 dniu ta słaba piątka przestała i do tego cały czas leżały na boku nie mogąc się przekręcić na brzuszek. Zabrałam je do weterynarza z czego jeden najsłabszy poszedł pod tlen. Wszystkie dostały antybiotyk + co 2 godziny muszę im dawać zastrzyki z kroplowki płyn wieloelektrolitowy + glukoza. Co 2 godziny także karmienie mlekiem do którego zamiast wody wet kazał dodawać glukoze i pwe, podaje im mleko zakraplaczem bo butelki nie chca ssać a i tak z tego zakraplacza jak podaje to nie chcą polykac tylko wszystko im wylatuje . Jak masuje brzuszki po jedzeniu to robią mega dziwne kupki. 

Jedna sztuka mimo walki wczoraj umarła ( w poniedziałek zawoze ja do weta bo mają wysłać jej narządy do laboratorium), dzisiaj umarło kolejne szczenie.  Pozostała trójka widzę że mimo tych kroplowek i antybiotyku jest coraz słabsza i nie wiem czy uda się je uratować. I tu moje pytanie czy nie lepiej zawieźć je do weterynarza żeby je uśpić? Chodzi mi oto żeby się nie męczyły. Z tego co mi się wydaje nie mają szans na przeżycie mimo moich ogromnych starań.

Bardzo proszę o odpowiedzi co wy byście zrobili,co radzicie.

Dodam że pies jak i suka są psami zdrowymi i poprzednie 2 mioty tej suczki były zdrowe i silne i wszystkie szczeniaki się odchowaly.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli zdążysz to jednak je uśpij bo ratowanie na siłę nie ma sensu a lepiej teraz niż większe. Przykre ale się zdarza. Swoją drogą warto sprawdzić co jest przyczyną tego zjawiska.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, dwbem napisał:

Jeżeli zdążysz to jednak je uśpij bo ratowanie na siłę nie ma sensu a lepiej teraz niż większe. Przykre ale się zdarza. Swoją drogą warto sprawdzić co jest przyczyną tego zjawiska.

Został ostatni piesek,jeżeli dożyje do jutra to zawiozę go do weta. 

Wet ma pobrać narządy i wysłać do laboratorium wtedy dowiemy się co to bylo. 

Według objawów wydawałoby się że to Herpes,Ale czy to możliwe jeżeli suka była szczepiona?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Raczej dziwne ale teraz nigdfy nic nie wiadomo. Ja doszczepiałam swoje suki na te ogólne w polowie ciąży właśnie dla zabezpieczenia szczeniąt. moj wet tak radził i faktycznie szczeniaki były zdrowe. Może tutaj raczej było jakieś uszkodzenie genetyczne ale zobaczymy co powie lekarz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...