Jump to content
Dogomania

Suplementacja jodu


sugarhill

Recommended Posts

Czy ktoś suplementuje psa jodem? Mam mały problem z liczeniem :D 

Zastanawiam się nad połączeniem kryla arktycznego (Składniki analityczne na 100 g produktu: jod 0,56 mg/kg) z Pokusy i alg z Koebers (jod 700-1200 mg na 1 kg karmy). Pies waży +/- 20 kg. Zatem kryla powinnam podawać 8g na dobę. A w przypadku alg 4g. Jeśli jednak chciałabym połączyć i jedno i drugie, wychodziłoby to 4g kryla + 2g alg? Pies ma dolną granicę normy tarczycy, lat 16, czyli uznajemy to za niedoczynność, tak jest? Jestem istnym tumanem z matematyki i przy obliczeniach palą mi się styki... gdyby ktoś mógł poratować?

Ogólnie będzie mi miło jeśli ktoś pociągnie temat, dorzuci swoje trzy grosze, poradzi, zasugeruje, podzieli się efektami suplementacji.

 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli poziom hormonu jest w dolnej granicy, ale jej nie przekracza to raczej nie ma niedoczynności tarczycy. Jeżeli jednak uznamy, że nie działa ona tak prężnie jak kiedyś, to niekoniecznie dzieje się tak z powodu niedoboru jodu, ale np. dlatego, że komórki wytwarzające T4 zostały strawione przez własny organizm psa. Oczywiście, suplementy nie zaszkodzą, chociaż trzeba uważać bo znaczny nadmiar jodu może doprowadzić do niedoczynności  – a co mówi wet?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

:)

L-karnityna,
jod
Q10
kryl arktyczny
algi.........

ale...wyniki Ci się zapodziały,sama odstawiasz leki (hormon!)
pies nie do konca zdiagnozowany,
ma zaburzenia równowagi -to  na tym sie trzeba skupić.
 Nieprzemyslana suplementacja moze byc zgubna w skutkach.

 

ps.dlaczego piszesz ten sam temat w dwóch działach??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...