Jump to content
Dogomania

Socjalizacja psa w okresie kwarantanny


chicken

Recommended Posts

Po stracie mojego kochanego psa, postanowilam ulzyc sobie w bolu i wziac kolejnego pieszczocha do domu.

Bedzie to wyzel wegierski, ktorego odbieramy na poczatku sierpnia. Piesek oczywiscie, nie bedzie mial wszystkich szczepien ale...

Chce z nią spacerowac aby sie socjalizowala, oczywiscie nie na wlasnych lapkach a w torbie plecaku...

I tu moje pytanie:

Czy macie jakies doswiadczenia w noszeniu takich szczeniaczkow ? W czym je nosiliscie? Na piesologii dziewczyna nosila psa w torbie bawelnianej-niby ok ale na dluzej jets to niewygodne.

Jak sie sprawdza zwykly plecak do tego typu zastosowan? Glowa musi przeciez wystawac zbey to mialo sens a znowu boje sie ze ekspres sie rozepnie.

Kupilabym specjalny plecak ale czy jest sens robic to na miesiac? To tak jakby wyrzucic pieniadze w bloto

Licze na wasze doświadczenia i rady :)

Link to comment
Share on other sites

Mojego szczeniaka nosiłam w zwykłym plecaku. Na pewno był  - szczeniak, nie plecak - zbliżony wielkością do szczeniaka wyżła. Oczywiście w autobusie/tramwaju niektórzy pasażerowie chcieli głaskać, bo u nas niespecjalnie uznaje się fakt, że szczenię jest cudzą własnością, a nie czymś do wycierania rąk. .

Link to comment
Share on other sites

To był zwyczajny, nieduży plecak przypominający torbę zakupową wiązaną u góry. Tylko do środków komunikacji miejskiej - za miastem czy w ogródkach znajomych szczeniak ganiał luzem. Zachowuj jasne ostrożność tam, gdzie jest dużo psów i psich odchodów, nie kontaktuj malucha z psami, których nie znasz  -  ale przecież sama przed wejściem do bloku nie dezynfekujesz butów ani nie zmieniasz ubrania. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...