Jump to content
Dogomania

Shih Tzu po przejsciach.


stoper86

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum :) To mój pierwszy post tutaj :)
Od soboty jesteśmy właścicielami 8-miesięcznego Shih Tzu który troszkę przeżył.
Krótka historia, żeby naświetlić sytuację pieska.
Zaczęło się od tego, że tatuś kupił córuni pieska na "prezent" lecz piesek się znudził i podróżował z rąk do rąk i nikt go nie chciał i po drodze miał 4 właścicieli i z tego co wiem któryś z nich trzymał pieska w garażu i nie pozwalał wchodzić do domu, strasznie boi się chłopów i mnie nie akceptował przez pierwsze parę dni. Po poznaniu jego historii przygarnęliśmy go i chciałbym się coś dowiedzieć na temat tej rasy.
Piesek jest szczupły, bardzo strachliwy i nie chce wychodzić na dwór, dopiero jak go wyniesiemy jakieś 200 m od bloku to idzie, ale panicznie boi się aut i wszystkiego dookoła dopiero nad rzeką na łące chce spacerować.
Ktoś może podpowiedzieć jak w takiej sytuacji mamy postępować, żeby piesek się jak najszybciej oswoił z otoczeniem i chciał wychodzić na dwór za potrzebą, a nie "paskudził" na podkłady w domu?
Czym najlepiej karmić Shih Tzu bo nasz ponoć jadł RC, ale jakoś u nas nie chciał na tą karmę patrzeć i kupiliśmy mu karmę Brit - Jagnięcina z ryżem, ale też nie widać, żeby jadł to ze smakiem, a mieszamy mu to z mokrą karmą. Z tego wszystkiego wynika, że nasz "nowy" piesek był karmiony byle czym i dlatego nie je suchej karmy. Jaką karmę polecacie bo myślałem kupić "Puria PRO PLAN PUPPY MEDIUM", ale gdzieś wyczytałem, że nie jest polecana dla Shih Tzu. Może coś od czasu do czasu Mu gotować??
Jakie macie rady dla nas, żeby pieskowi było jak najlepiej u nas i żeby się zresocjalizował??
Będziemy wdzięczni za wszystkie rady
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...