Jump to content
Dogomania

Psiaki z przechowalni gminnej - Zawichost proszą o pomoc


Recommended Posts

Gminny punkt przetrzymań psiaków w Zawichoście.

Cztery kojce, wokół kilka bud, do których przypięte są psy łańcuchami. Kontroli  tam żadnej. Kto chce wrzucić psa do kojca wrzuca i odjeżdża. W sezonie szkolnym psy dostają resztki ze stołówki z pobliskiej szkoły, w pozostałych miesiącach jedzą suchą karmę, którą ktoś nam podaruje lub sami kupimy. 

Działamy tam we dwie ja - Justyna i Marylka. Liczba psiaków dochodzi do 10, ale nie mamy ani dobrych warunków, ani rąk chętnych do pracy w nadmiarze. 

Zawichost to mentalnie wieś, ale jednak miasto. 

Miejscowych adopcji mamy bardzo mało. Może dlatego, że nie oddajemy zwierzaków w niesprawdzone ręce, na łańcuch czy do kojca też nie. Za to nie boimy się adopcji nawet w dalekie miejscowości. Szukamy transportu lub czasem same zawozimy psiaki do nowych domów. 

Działając kiedyś w sandomierskim przytulisku wiem, że to forum ma dużą siłę. Nieśmiało proszę o pomoc w szukaniu domów, tego potrzebujemy najbardziej. 

Poniżej przedstawiam naszą aktualną załogę:

 

Kapsel: w przechowalni od 2 lat, trudny do okiełznania, kocha ruch, uwielbia skakać po wszystkim i po wszystkich, najtrudniejszy przypadek

19f63b6bd9f1.jpg

Torres: troszkę w typie ONka, oaza spokoju i łagodności, cudowny...

7728717dd719.jpg

Hugo: znaleziony jako przywiązany do drzewa, uratowany przez myśliwego, fajny psiak dla aktywnych ludzi

262a4caa37cb.jpg

Bary: piękny, duży i dostojny

63169d3da337.jpg

Filipek: trafił do nas po śmierci właściciela, zakochany jest w dużych psiakach

b083f38568fb.jpg

Harry: nie wiadomo skąd się wziął, ale jest:) przytulanka straszna:)

f975d7a1bb4e.jpg

Link to comment
Share on other sites

przychodze do Was kochani, jako, że sama znam doskonale realia gminnych przechowalni...i wiem jaki to cięzki kawałek chleba.

Sama jest wolo w takim samym punkcie w wielkopolsce.

Chciałabym jakoś pomóc...pewnie najbardziej potrzebujecie ogłoszeń?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.07.2017 o 22:03, kiyoshi napisał:

przychodze do Was kochani, jako, że sama znam doskonale realia gminnych przechowalni...i wiem jaki to cięzki kawałek chleba.

Sama jest wolo w takim samym punkcie w wielkopolsce.

Chciałabym jakoś pomóc...pewnie najbardziej potrzebujecie ogłoszeń?

Tak, ogłoszenia głównie potrzebne. Największy odzew mamy z olx, ale za to tam nie można dublować ogłoszeń. Wstawiamy też na różne strony na fejsie typu psygarnij i karmimy psiaki.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.07.2017 o 15:45, brunka napisał:

Czy mogę prosić o więcej informacji o Barym, wiek w przybliżeniu, jaki duży (zdjęcie na "stojaka"), jaki stosunek do innych psów (z kotami pewnie nie da rady), wszystko co tylko o nim wiecie.

 

Wiek około 2-3 lata. Waga ok. 25 kg. Pies dosyć potężny, niestety typ włóczykija. Tylko do domu z solidnym ogrodzeniem. Charakter przytulaka, uwielbia starszych, lubi dzieci, nie ma w nim agresji. W naszych warunkach (kojec + mało ruchu) nie przepada za psami, ale po wsi włóczył się ok. 3 miesiące i żył z psami w zgodzie. Posturą przypomina berneńczyka.

0e925a168c32.jpg

64de402155a5.jpg

565c011d411e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia naprawione. Bibi pojechała do nowego domu. Tak jak myślałam długo u nas nie posiedzi. :)

Wstawiam zdjęcia z nowych domów. 

Bibi 

cfb8b4bd8d0f.jpg

Kuki

6dfde5f578eb.jpg

 

W sierpniu prawdopodobnie pojedzie jeszcze Harry i dla Filipka szykuje nam się dom pod granicą niemiecką. Państwo adoptowali od nas jakieś 3 lata temu staruszkę, niewidomą owczarkę z ogromną nadwagą. Sunia odeszła w tym roku, a jej miejsce zajmie Filip. 

 

Ale żeby nie było kolorowo, to 4 psy czekają na miejsce w przechowalni. Gmina ma nam kupić dodatkowy kojec.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...