Jump to content
Dogomania

Agresja lękowa


Eniamar

Recommended Posts

Mam psiaka adotoptowanego.

Byl dosc lekliwy, ale po kastracji zaczal byc agresywny do ludzi ( do nas ok jest)

Nie wiem czy kastracja miała na to wpływ czy nie

Jest problem z wyjsciem na spacer - rzuca sie na ludzi . Nie zawsze . Ale jednak. Koło domu najwiekszy problem bo zawsze duzo ludzi dzieci biegaja

Inne psiaki lubi i chetny do zabawy.

Ciezko nie tylko ze spacerem ale z zaproszeniem gosci , bo ujada i agresywnie sie zachowuje, problem by go zabrac ze soba na wczasy .( tylko taka opcja wchodzi)

Bo z takim psiakiem pewnie by nas wygonili....

Przyznam ze zmeczona tym jestem , dziecko na glowie, dom. Pies sprawy nie ułatwia.

Bylismy dzis u weta, przepisal mu KalmVet.

Zobaczymy,

Czy cos poza tym polecacie??

Jak reagowac jak ide z nim na spacer a ktos idzie? staram sie odwracac uwage , zatrzymuje sie ale to nie zawsze efekt przynosi.

Ma dzien ze zlewa wszystkich,ma dzien ze do kazdego sie czepia.

Co do szkolenia....niestac mnie na 800zł . Bo tyle bym musiala dac. 

Behawiorysta raz była ale uciekła do pokoju drugiego przed nim..

Pozdrawiam i licze na jakas cenna uwage bez potepiania.

ps z gory przepraszam moderacje bo temat trafil mi do watku nie tego co powinno czyli o wychowaniu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Żadnych zachowań agresywnych nie da się zmienić na odległość -  dobry trener pokaże Ci jak masz na co dzień kontrolować zachowanie psa i jakich zachowań wymagać. Odwracanie uwagi nic nie da - pies musi wiedzieć, jak ma się zachować. Jeśli adoptowałaś psa za pośrednictwem jakiejś organizacji ratującej zwierzęta, poproś tę organizację o wskazanie trenera, trenera, a nie behawiorysty, trenera, który nie weźmie od Ciebie na dzień dobry 800 zl, ale pokaże Ci jak masz pracować z psem. Bez Twojej pracy, i to codziennej, nie będzie żadnych efektów. Lub napisz gdzie mieszkasz - może ktoś z Dogo wskaże trenera. który nie będzie uciekał przed Twoim psem, ale udzieli Ci skutecznej pomocy.

A na razie przed wyjściem zakładasz psu kaganiec na pysk i jak ktoś idzie z naprzeciwka, to nakazujesz idealny marsz przy nodze, chwalisz, każesz siadać i nagradzasz gdy już miniesz tego kogoś na 10 metrów. Ale najpierw musisz nauczyć psa idealnego chodzenia przy nodze. I natychmiastowego siadu, w każdej sytuacji, w domu, przed domem i na ulicy. Bez szarpania, bez wyrywania się i bez jazgotu.

Link to comment
Share on other sites

Sowa ma rację. A ta behawiorystka to chyba jest nią we własnym mniemaniu skoro bała się psa. Ja nie jestem behawiorystką tylko hodowcą rottweilerów i często jeździłam do ludzi uczyć ich postępowania z rottweilerami jak zaczynali mieć problemy z dorastającym psem i jakoś nigdy nie musiałam uciekać nawet przed takimi, których właściciele zaczynali się bać.

Link to comment
Share on other sites

Sowa my psa mamy z Domu tymczasowego n8iby takie domy wspolpracuja z Fundacja ktora jak cos powinna pomagac ( i chyba nawet pomaga) jesli z psiakiem sa problemy...tu niestety nie moge na to liczyc.

Czy te tabletki KalmVet moga cos dac? orientujesz sie?

 

Link to comment
Share on other sites

To jest indywidualne - jak sama weźmiesz jakieś środki uspokajające, to na chwilę wyciszysz się, ale problemu to nie rozwiąże, niczego nie nauczy. Całe życie pies nie będzie na tabletkach. Może dom tymczasowy wskaże współpracującego trenera - pies musi mieć opanowane podstawowe posłuszeństwo, wtedy czuje się bezpiecznie w świecie człowieka. I nie ma agresji ze strachu. Podstawowego posłuszeństwa możesz uczyć sama - niechby trener tylko pokazał jak - ale praca nad takimi zachowaniami musi być codzienna i w domu i na każdym spacerze. No i wymaga czasu - bez tego się nie da.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...