Jump to content
Dogomania

Cudowna psina, Lena


Recommended Posts

Imię: Lena

Wiek: 3 lata

płeć: suczka

rasa: kundelek

Miasto: Chrzanów

sterylizacja: tak

szczepienia: oczywiście

Kontakt w sprawie adopcji: [email protected]

Jest do oddania piesior o imieniu Lena... sąsiedzi wzięli go ze schroniska z miejscowości Chełmek (małopolska), gdy sąsiad był zdrowy..., niestety zmarł 24 czerwca, a sąsiadka ma tyle na głowie że pies siedzi w domu i... siedzi. Swego czasu miałem klucze do Jej domu, Lena skakała mi aż do klatki piersiowej gdy tam wchodziłem.

Ja się w tej psinie zakochałem ale ze względu na sytuację rodzinną nie mogę Jej zabrać (chociaż skuczy psinka gdy wyjdę na balkon).

Krótki opis:

Dla mnie to trochę smutne, że jako sąsiad nie mogę zatrzymać takiego psiaka  - Lena, pogodna sunia uwielbiająca dzieci, czarna z białą łatką, wysterylizowana, zaczipowana, zaszczepiona z aktualnymi badaniami do oddania w dobre ręce. Żeby było ciekawiej to Ja chciałbym zweryfikować przyszłego właściciela (nie chciałbym aby została przywiązana gdzieś do łańcucha, bo ktoś Ją niby pokocha) więc do mnie proszę się zwracać odnośnie tej przepięknej i radosnej istoty która reaguje na imię i kocha być głaskana. Swego czasu w ogłoszeniu prosiłem aby przyszły właściciel od czasu do czasu pozwolił mi wyjść z psem ale to nie jest zbyt konieczne, nie chciałbym aby pies doznał jakiegoś szoku. Psinka boi się autobusów i dużych samochodów (ogon kuli pod siebie), ma też manię na punkcie ptactwa (ja hau hau nie wejdę na drzewo?) oraz nie przepada za rowerzystami. To chyba Jej jedyne wady. Jako że jest młoda to właścicielka wyprowadza ją dwukrotnie (osobiście biorę Ją na luźny spacer wiec gryzie smycz i skacze jak oszalała, jednak nie wolno mi Jej puszczać) - czego się trzymam, co nie zmienia faktu, że chyba Jej to nie przeszkadza i skacze niczym kangur z szaleństwa.

To tyle jeśli chodzi o opis tego cudownego psiaka.

Mam bardzo dużą nadzieję, że ten przeuroczy pies znajdzie dom w którym będzie kochana na zabój. Ja osobiście Ją uwielbiam i chcę dla Niej jak najlepiej, jak napisałem psinka nie moja ale najukochańsza jest do ODDANIA. Marzę o tym aby nie trafiła ponownie do schroniska.

Pozdrawiam,
Wamo

 

Jeszcze raz dla przypomnienia mój e-mail: [email protected] -  w tytule proszę pisać Lena.

Właścicielka mieszka praktycznie za ścianą ale ze względu na ww. problemy poprosiła mnie abym to Ja zajął się wszystkim odnośnie tego psa, co nie wyklucza oczywiście rozmowy ewentualnej w cztery oczy jeśli już do takowej dojdzie.

lena.JPG

lena2.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dziwię się bardzo,że właścicielka suni straciła męża i jeszcze chce się pozbyć suni i zostać zupełnie sama(o dzieciach nic nie piszesz).

Ta osoba chyba nie potrafi kochać,problemy miną,a suni pozostała już tylko jej pani,która niestety chce się jej szybko pozbyć.

Tutaj na dogomanii nie znajdziesz raczej domu dla Lenki,my wszyscy mamy zwierzęta,często po kilka.

Sami wyciągamy psy ze schronisk i przygarniamy porzucone i inne potrzebujące pomocy i szukamy setkom psów domów.

Robimy ogłoszenia na wielu portalach np.olx,musisz zrobić ładne zdjęcia suni i napisać krótki,ciekawy tekst,podkreślający jej zalety.

Życzę powodzenia w szukaniu domu,ale niech jej właścicielka jeszcze raz dobrze przemyśli swoją decyzję,to jest suczka wzięta ze 

schroniska,już conajmniej raz ktoś ją porzucił,doprawdy dziwię się,jak ludzie łatwo pozbywają się żywej istoty,która ich kocha,ufa

bezgranicznie,jest wierna i bardzo przywiązana.Trudności można pokonać,jak się bardzo chce i kocha swojego przyjaciela.

Link to comment
Share on other sites

Masz troszkę dziwne podejście do tematu ze słowami " Dziwię się bardzo,że właścicielka suni straciła męża i jeszcze chce się pozbyć suni i zostać zupełnie sama(o dzieciach nic nie piszesz)."

To forum zostało mi polecone więc tutaj przyszedłem nie po to aby opisywać przebieg choroby właściciela i ich czterdziestoletnie wspólne życie, oraz to że zabrali Lenkę ze schroniska gdy wszystko było dobrze, a później choroba zabrała właściciela w kilka miesięcy,

Owszem, ma dzieci ale to nie moja sprawa co i jak. Napisałem posta o Lenie bo nie chcę aby trafiła do schroniska, nie atakuję Cię - broń Boże ale jeśli to taka straszna sprawa z tym co opisałem to poproszę o usunięcie tego posta, dam sobie radę sam bez tego forum, swoją drogą jak będziesz mieć taki staż z ukochanym, a nie daj Boże go stracisz to pogadamy.

 

Z poważaniem,

Wamo

Link to comment
Share on other sites

Nie usuwaj wątku, trzeba wszędzie szukać pomocy dla suni, ale zrób ogłoszenia na jak największej liczbie portali ogłoszeniowych, wówczas szansa jest większa. Tutaj rzeczywiście trudno znaleźć dom dla pieska, bo tu przede wszystkim szukamy domów dla bezdomnych, błąkających się i wyciąganych z marnych schronisk, ale nigdy nie wiadomo, może ktoś zakocha się w suni. Nie osądzam właścicielki, chociaż trudno mi ją zrozumieć. Szacunek dla Ciebie, że starasz się uchronić sunię przed schroniskiem.

Link to comment
Share on other sites

Wamo,mam już staż z mężem bardzo dlugi,ale nie rozumiem dlaczego po jego stracie miałabym oddać któregoś z moich psów do innych ludzi,przecież nie 

w taki sposób leczy się rany po stracie bliskiej osoby.

Gwoli ścisłości,do Ciebie nic nie mam,chwała Ci za to,że chcesz pomóc suni,naprawdę życzę jej aby znalazła najwspanialszy dom i Ludzi,którzy nigdy się jej 

nie pozbędą i będą ją kochać bezwarunkowo do końca jej dni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...