Jump to content
Dogomania

zakup szczeniaka z hodowli tak czy nie?


sania21

Recommended Posts

5 godzin temu, sania21 napisał:

Słyszałam że dobrze jest spryskać sokiem z cytryny, a żeby nauczył się nie gryźć rąk to na palce masło do zlizywania :D , tyle ze nie wiem jak to się ma w praktyce.

ja wysmarowałam cytryną nogi krzesła, nie gryzie :) Ale pies mojej przyjaciółki zjadł listwy popsikane takim sokiem z cytryny

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1) Zakup psa z hodowli, czy nie?

Rozumiem, że chodzi o dorosłego psa albo o szczeniaka, a nie jakieś pseudo?

2) Mam małego Bordera i mam kennel. Wchodzi tam sam bez zaproszenia od 8 tygodnia życia. Czasami zostaje tam na parę godzin, ale sporadycznie się to zdarza. Nie jest to dla niego żadna kara, ale jego miejsce gdzie je, śpi i ma święty spokój od dziecka w domu.

3) Zniszczenia zawsze jakieś tam będą. Nie ma bata.

4) Żadne spraye nie działają u mnie, trzeba mieć szczeniaka na oku lub zmęczyć go (najlepiej psychicznie) tak żeby sam poszedł spać do klatki. Jak czasami się nie chce (lenistwo) to karma wraca :-)

 

5) Mój border jest szalony. Godzina zabawy z piłką, pół godziny przerwy i znowu godzina zabawy z piłką. Czy każdy taki jest - nie wiem, to mój pierwszy Border, ale podejrzewam że większość. Poprzedni pies nudził się po 10-15 minutach, ten - nie.

Radzę się dobrze zastanowić przed wyborem Bordera, bo jak chłopakowi nie będzie się chciało nim zajmować to zniszczenia będą ogromne i kieszeń zaboli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...