Jump to content
Dogomania

OE dla psa lękliwego


REVOLUTION

Recommended Posts

Czy u psa, któremu zdarza się wystraszyć nagłego hałasu, głośnego dźwięku, który jest nieufny wobec mężczyzn, jest wrażliwy, można zastosowac OE? Pies goni zwierzynę, czasem zdarza się pogoń za kotem. Niestety już jak poczuje trop, jest nieodwoływanly. Ćwiczenia na lince nic nie dają, komenda działa tylko do określonej odległości. Nie mogę spuszczac psa w wielu miejscach. Szkoleniowcy różnie wypowiadają się na ten temat. Jak Wy uważacie?

Link to comment
Share on other sites

Osobiście uważam, że obroże elektryczne są niehumanitarne – są po prostu formą przemocy. Nie powinny być w ogóle używane a co dopiero wobec wrażliwych lub lękliwych psów.

Beagle mają gonienie zwierząt we krwi i rażenie ich prądem lub inne, nawet bardziej humanitarne metody wychowawcze niewiele dadzą.

Link to comment
Share on other sites

Gwizdek i odwolywanie awaryjne sprobuj jesli reaguje na mniejsze odleglosci. Ja swojemu nawiewam (glosno tupiac) jak nie przyjdzie od razu (mamy dziki w parku ale na razie dziala) ale moj to szczenior wiec panikuje sam , Twoj jest starszy to tak latwo nie bedzie. Ja bym sprobowala gwizdek . (sama tez bede warunkowac gwizdek niebawem). Ewentualnie jakis glosny dzwiek zeby wytracic z trybu tropienia.

Ps. Tez mam beagla )

Link to comment
Share on other sites

PS ja nie mam beagle :p

Niestety tu nie chodzi o sygnał a o to, że psica w szale pościgu nie słyszy nic i nie reaguje, tu chyba nic poza korektą nie pomoże. Po prostu obawiam się, że pies skojarzy nieprzyjemny sygnał z obroży z jakimś dźwiękiem/sytuacją, a tego bym nie chciała, czy jest taka możliwość? że OE pogłębi lęki psa? Pies jest wrażliwy, więc myślę że wystarczyłby słaby impuls.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja jestem przeciwniczka OE ponieważ pies traci w takim wypadku zaufanie do właściciela, trzeba umieć jej używać aby nie zrobić krzywdy psu, tym bardziej jeśli ktoś nie umie pracować z psem to przyniesie to odwrotny skutek niż zamierzony i zawsze jest jakieś rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...