Jump to content
Dogomania

Szkolenie psa


Flores de jazmín

Recommended Posts

Witam

Naprawdę szkoda mi jest psów, których właściciele je szkolą... Pies to nie zabawka, że musi wykonywać nasze polecenia, gdy tylko sobie tego zażyczymy. Rozumiem, że jakiś właściciel uczy swojego szczeniaka np. załatwiania się na dworze, ale nie mogę patrzeć na to, gdy ktoś mówi do swojego zwierzaka ,, TURLAJ SIĘ! ''... Po jaką cholerę pies ma to umieć??? Przecież nie ma z tego żadnych korzyści. W sumie to ma... bo właściciel w zamian za to, że wykona komendę da mu smakołyk. Pies powinien jeść smakołyki kiedy tylko chce! Ludzie szkolą swoje psy DLA SIEBIE, to jest naprawdę przykre...

Chciałabym zapoznać się z waszymi opiniami na temat.

243T1-3-682x1024.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Pies/wilk/kojot/szakal - każde zwierzę żyjące w grupach rodzinnych uczy się niezbędnych zachowań od swoich rodziców i starszych członków grupy. Szczeniak przychodzi do zastępczej rodziny ludzkiej i nie rozumie sam z siebie świata ludzi. Szkolenie potrzebne jest, aby zwierzę choć trochę rozumiało reguły tego świata i czuło się w nim bezpiecznie - zwierzę, które nie umie współpracować w grupie rodzinnej nie ma szans na przetrwanie.

Każdy normalny pies ma wrodzoną potrzebę zajęcia, pracy niezbędnej do przetrwania. Szkolenie powinno odpowiadać tej potrzebie i być dla psa źródłem radości i większej pewności siebie.

Flores de jazmin - gdybyś miała na zawsze wyjechać za granice do obcego kraju, to wolałabyś znać język i prawa tego kraju, czy też sądzisz, że to zbędna umiejętność?

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dnia 26.06.2017 o 21:49, Flores de jazmín napisał:

Witam

Naprawdę szkoda mi jest psów, których właściciele je szkolą... Pies to nie zabawka, że musi wykonywać nasze polecenia, gdy tylko sobie tego zażyczymy. Rozumiem, że jakiś właściciel uczy swojego szczeniaka np. załatwiania się na dworze, ale nie mogę patrzeć na to, gdy ktoś mówi do swojego zwierzaka ,, TURLAJ SIĘ! ''... Po jaką cholerę pies ma to umieć??? Przecież nie ma z tego żadnych korzyści. W sumie to ma... bo właściciel w zamian za to, że wykona komendę da mu smakołyk. Pies powinien jeść smakołyki kiedy tylko chce! Ludzie szkolą swoje psy DLA SIEBIE, to jest naprawdę przykre...

Chciałabym zapoznać się z waszymi opiniami na temat.

 

Szczerze to nie wierze w to co czytam tu na dogo... Moje zdanie jest zueplenie odmienne. Szkolenie jest potrzebne, wzamcia wiez miedzy psem a czlowiekiem. Pies potrzebuje stymulacji, to go rozwija. Nie wypbrazam sobie nie szkolic psa. Takicj jest dopieor mi szkoda.

Oczywiscie mowa o szkoleniu pozytywnym, bez negatywnych emocji.

A to jakie sztuczki wymysli czlowiek to uz jego sprawa-wazne zeby byla to przyjemnosc dla obu stron.

 

Moja Kesi byla szkolona od psiego przedszkola po drugi stopien posluszenstwa. Probowalam z nai nawet zdac OB - jednak krety byly wazniejsze :) Byla to oczywiscie zabawa. Nie robilam jej z tego powodu wyrzutow :)

Ponadto sa pewne sytuacje, w ktorych nauczone komendy sa potrzebne.Odwolywanie psa, bezwarunkowy siad w sytuacjach zagrozenia - jak bez tego sobei radzic? Wtedy pies zyje samopas. A tu juz jest niebezpieczne rowniez dla otoczenia.

Jesli chodzi o smakolyki-dzieciom tez dajesz/bedziesz dawac papierosy bo beda chcialy sprobowac? ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...