Jump to content
Dogomania

Narkoza i smierc pieska


Kiziamizia

Recommended Posts

Sunia moja miała po narkoza usuwane 10 zebow, dtrwalo to około 45 min, jak ja zabrałam była dalej nieocucona, spala w narkozie dopiero wieczorem po 10 godz. dala znak zycia.Jak ja odbierałam lezala na metalowym stole bez przykrycia i wyziebiona. Potem miała kaszel i dławienie,,byla bardzo ospala i nie chiala spacerować.Po 3 tyg. od operacji zemdlała na ulicy potem znowu za tydzień stracila przytomność u weta dostala tabletki i stan był ciezki,dusila się rozkraczala nozki i lapala oddechu,Nastapilo powolne umieranie, miała wode w pluchach i zaczal jej siniec jezyk, ,trzeba było ja uspic.

Ja mam pytanie czy sunia 3,8 kg przy chyba dużej dawce narkozy to było przyczyna jej zgonu? pinczerki maja slabe serduszka ona miała 11 lat.Bardzo cierpimy po jej stracie.

Mnie się wydaje ze przez narkozę dużej dawki zostało uszkodzone jej serduszko a do tego wetka nie zrobila usg serduszka

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie wszyscy weci potrafią dawkować odpowiednio narkozę szczegolnie jak pies jest mały i stary.

Ja się swojego weta trzymam już ponad 30 lat m.in. właśnie dlatego, że genialnie potrafi dawkować narkozę, np. jak ma trwać pół godziny to tak trwa a nawet pies zxaczyna się wybudzać dwie, trzy minuty wcześniej i nigdy nie wyda psa nie wybudzonego. Podziwiam go za to, operował mi różne psy w różnym wieku i różnej wielkości i nigdy nie było problemow po operacjach.

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi, że straciłaś psinkę w takch okolicznościach.

Sama mam 12-letniego psa, który powinien mieć usunięte ząbki, ale wet zrobiła usg serca i grubość ścian jest na granicy patologii. Jak mu kiedyś usuwali tłuszczak w schronisku to dostał zapaści i ledwo go wybudzili, więc robię wszystko co mogę, żeby uniknąć kolejnej operacji, chociaż wet chętnie by go kroił gdybym wyraziła zgodę.

Czasami trzeba pilnować weterynarzy, bo dla nich to tylko pacjent a dla nas to najdroższy przyjaciel.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...