Jump to content
Dogomania

Nowy członek rodziny-Azjata


Recommended Posts

Witam,

od 2 tygodni jest z nami mały azjata.Jest to nasz pierwszy azjata,przed kupnem czytaliśmy wiele na temat rasy. Piesek ma 4,5 miesiąca. W naszym stadzie mamy 2 koty i jedną suczkę(kundelek ze schroniska)

Koty jak na razie dają  sobie rade z azjatą, suczka dogaduje się z nim świetnie. Piszę bo nie chce zrobić krzywdy szczeniakowi.

Po pierwsze wydaje mi się on dosyć chudy,ma 36 kg wagi,karmie go karmą royal canin giant puppy 2 razy dziennie. Zastanawiam się nad wprowadzeniem karmienia barf ale nie wiem czy przy tak wczesnym wieku szczeniaka jest to polecane.

Po drugie nasza dotychczasowa suczka jest pieskiem mieszkającym z nami i śpiącym w domu,azjata docelowo ma byc psem na zewnątrz

Jak skutecznie przyzwyczajać psa do nocowania na zewnątrz.

Będę wdzięczna za odpowiedź

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lepszy chudy szczeniak niż za gruby, lepiej nie obciążać za bardzo stawów, btw moja dorosła azjatka waży 40 kg :))  ... ale ja mam chyba taki "charci" typ CAO, który kocha biegać i nienawidzi przejadania się

Mojej młodej azjatce często kupowaliśmy kurze łapki (prewencyjnie, na stawy, żeby nie było dysplazji)  i albo dostawała je na surowo, albo gotowane z ryżem i warzywami. No i dużo spacerów, po różnych nawierzchniach i różnych poziomach, żeby mięśnie i stawy dobrze się u młodej rozwijały.

A co do nocowania na dworze ... u nas przyszło to samo .... Era przestała chcieć wracać na noc do domu :))))

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję. Najwyraźniej u nas również nastąpiło samoistnie nocowanie poza domem. Wydaje się że teraz jest tam najszczęśliwszy na świecie. Co do wagi -nadal wydaje się dość szczupłym szczeniakiem ale cały czas idzie w górę i lekarz przekonuje nas żeby nie martwić się na zapas. Natomiast z każdym dniem uczymy się siebie nawzajem. Pies słucha mnie natomiast mojego partnera potrafi w ramach protestu ugryźć,teraz jest jeszcze to delikatne szczypniecie ale później będzie coraz gorzej.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...