Jump to content
Dogomania
Kamm22

Pies (szczeniak) chowa wszystko pod łóżkiem.

Recommended Posts

Mój szczeniak 7 miesięczny cały czas wchodzi pod łóżko gryząc tam wszystko.Zabiera tam wszystko co nadaje się do pogryzienia i gryzie dywan który tam jest . Najgorsze dzieje się kiedy chcę ją z tamtąd wyciągnąć lub zabrać jej to co gryzie, wtedy zaczyna warczeć i udaje że mnie gryzie pokazując zęby .

Zrobiła sobie taki azyl w którym myśli, że to ona rządzi. Problem jest też kiedy ona leży sobie tam i wypoczywa, a ja chcę isć z nią na spacer lub się pobawić itp. To mogę wołać ją z kuchni kilka razy a ona nie reaguje i leży sobie dalej, a przywołanie zna idealnie, tylko nie pod tym łóżkiem.

Jak można ją oduczyć wchodzenia pod łóżko i skradania wszystkiego do swojego "azylu" ?? I jak postępować w takich sytuacjach ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wygląda to najlepiej - jeśli pies woli bawić się sam niż z Tobą, to znaczy, że nie umiesz się z nim bawić tak, aby to rozumiał jako najcenniejszą, najbardziej oczekiwaną zabawę. Jeśli nie chce oddawać zabawek, to znaczy, że nie ma do Ciebie zaufania. Rozwiązanie wygodne, ale w żaden sposób nie naprawiające relacji - zablokować możliwość wejścia pod łóżko. Rozwiązanie mniej wygodne, ale uzdrawiające Wasze relacje - zacząć szkolić zwierzątko w sposób dla psa zrozumiały i nagradzać zabawą, jaka jest dla psa zrozumiała, ale jednocześnie jest to zabawa, której reguły wyznacza właściciel.

Ostatni dzwonek na to - .siedem miesięcy to u wielu psów czas na pierwsze próby sprawdzania kto jest liderem grupy. Jeśli teraz nie zmienią się Wasze relacje, z każdym dniem będzie coraz trudniej.  Na niewidzianego nie da się wskazać konkretnych rozwiązań - wybierz się na szkolenie do kogoś, kto pokaże Ci własnego, doskonale ułożonego i jednocześnie radosnego psa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×