Jump to content
Dogomania

Pies (szczeniak) chowa wszystko pod łóżkiem.


Kamm22

Recommended Posts

Mój szczeniak 7 miesięczny cały czas wchodzi pod łóżko gryząc tam wszystko.Zabiera tam wszystko co nadaje się do pogryzienia i gryzie dywan który tam jest . Najgorsze dzieje się kiedy chcę ją z tamtąd wyciągnąć lub zabrać jej to co gryzie, wtedy zaczyna warczeć i udaje że mnie gryzie pokazując zęby .

Zrobiła sobie taki azyl w którym myśli, że to ona rządzi. Problem jest też kiedy ona leży sobie tam i wypoczywa, a ja chcę isć z nią na spacer lub się pobawić itp. To mogę wołać ją z kuchni kilka razy a ona nie reaguje i leży sobie dalej, a przywołanie zna idealnie, tylko nie pod tym łóżkiem.

Jak można ją oduczyć wchodzenia pod łóżko i skradania wszystkiego do swojego "azylu" ?? I jak postępować w takich sytuacjach ?

 

Link to comment
Share on other sites

Nie wygląda to najlepiej - jeśli pies woli bawić się sam niż z Tobą, to znaczy, że nie umiesz się z nim bawić tak, aby to rozumiał jako najcenniejszą, najbardziej oczekiwaną zabawę. Jeśli nie chce oddawać zabawek, to znaczy, że nie ma do Ciebie zaufania. Rozwiązanie wygodne, ale w żaden sposób nie naprawiające relacji - zablokować możliwość wejścia pod łóżko. Rozwiązanie mniej wygodne, ale uzdrawiające Wasze relacje - zacząć szkolić zwierzątko w sposób dla psa zrozumiały i nagradzać zabawą, jaka jest dla psa zrozumiała, ale jednocześnie jest to zabawa, której reguły wyznacza właściciel.

Ostatni dzwonek na to - .siedem miesięcy to u wielu psów czas na pierwsze próby sprawdzania kto jest liderem grupy. Jeśli teraz nie zmienią się Wasze relacje, z każdym dniem będzie coraz trudniej.  Na niewidzianego nie da się wskazać konkretnych rozwiązań - wybierz się na szkolenie do kogoś, kto pokaże Ci własnego, doskonale ułożonego i jednocześnie radosnego psa.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...