Jump to content
Dogomania

Mój pies boi się innych psów.


Zizi55

Recommended Posts

Ostatnio zaczęłam chodzić z moim Shih-tzu na łąki. Axa (jej imię) zawsze trzymała dystans do psów jednak nigdy nie reagowała tak jak teraz. Za pierwszym razem gdy poszłyśmy (chodzę z przyjaciółką która ma swojego psa) inne psy w utworzonym "stadzie" obszczekaly moją ,a następnie gdy wszystko było już ok i wszystkie ładnie szły bez agresji itp. jeden pies zobaczył że moja pobiegła i podbiegł po czym najpierw naszczekal co zmotywowalo inne psy do tego samego to jeszcze zaczął gonić i ugryzł moją w ogon. Od tego czasu gdy tylko Axa zobaczy psa kuli ogon i ucieka (nie boi się tylko suczki mojej przyjaciółki). Jest to problematyczne zawsze gdy widzę że odchodzi kucam i wołam, jednak jeżeli pies jest bardzo skory do zabawy przez co energiczny nie przychodzi bo jest bardzo przestraszona. Nie byłoby takiego problemu gdyby nie fakt że praktycznie każdy pies jest spuszczony i biegnie rozpędzony w naszą stronę chcąc się bawić i nie daje nam spokoju czyt. Cały czas biega obok i trąca Axe która nie wie co ma robić   (niestety bardzo często gdy właściciel zobaczy że mój pies się boi i zaczyna wołać swojego ten nie reaguje). Proszę o jakieś porady czy metody które pomogą zmienić mi jej reakcje na inne psy. Z góry dziękuję 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...