Jump to content
Dogomania

Agresja w obronie zasobów


fefka7

Recommended Posts

Cześć,

Jestem właścicielką 1,5 rocznego kundelka znalezionego w wieku 7 tygodni (po tygodniowej tułaczce) w okresie Bożego Narodzenia. Mam z nim bardzo dużo problemów, jednak chciałabym zacząć rozwiązywać je po kolei,skupiając się jednocześnie na jednym.

Agresja w obronie zasobów.

Mój pies nauczył się zabierania rzeczy i pilnowania ich. Niestety sama się do tego przyczyniłam. Zabiera rzeczy, kładzie się na nich i pilnuje warcząc przy każdym naszym ruchu. W moim przypadku gdy podejdę na odległość 3 metrów  podbiega do mnie z zębami i podskakuje jak do gryzienia. Jeśli pozostanę bez ruchu nie ugryzie. W przypadku narzeczonego, z którym ma słabszy kontakt nie kończy się na ostrzeżeniach. Jeżeli coś znajdzie gdy jesteśmy  poza pomieszczeniem nie pozwala nam wchodzić do pokoju. Przy próbie odebrania przedmiotu potrafi naprawdę mocno zranić.

Jedyny sposób, aby nie atakował to podejście z jedzeniem lub zawołanie na spacer. Ta metoda jest skuteczna, bo szybko możemy poruszać się normalnie po domu, jednak każdego dnia przynosząc mu coś dobrego, wychodząc z nim, nagradzam go za jego agresję. Aktualnie potrafi otworzyć szafę i zabierać ubrania tylko po to, żeby dostać coś smacznego.

Jeżeli macie potrzebę, możecie mnie ochrzanić, jednak zdaję sobie sprawę z błędów, które popełniam. Bardziej przydatna  będzie rada co zrobić. Proszę bez rad związanych ze szkoleniem metodami niepozytywnymi. Odnośnie pytań co do specjalistów. Tak,chodziliśmy na szkolenia i grupowe i indywidualne. Wydałam mnóstwo pieniędzy i nie uzyskałam żadnych rezultatów. Wszystko co osiągnęłam w jego wychowaniu (tak, coś wbrew pozorom udało mi się osiągnąć) zawdzięczam sobie, nie szkoleniowcom.

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, fefka7 napisał:

Aktualnie potrafi otworzyć szafę i zabierać ubrania tylko po to, żeby dostać coś smacznego.

masz bardzo mądrego psa, gratuluję.

ile godzin dziennie ruchu i zajęcia ma pies? przez ile czasu ćwiczycie komendy z podstawowego posłuszeństwa? jak wygląda dzień psa?

na już to sprzątanie wszystkiego plus zabezpieczanie szafek, szuflad, wszystkiego, co pies może znaleźć. plus nauka wymiany, czyli dajesz psu coś, co jest mało atrakcyjne, a następnie proponujesz wymianę na coś lepszego. plus nauka aportowania, tak żeby pies sam przynosił "znaleziska". plus pochowanie wszystkich jego zabawek i wyciąganie ich tylko do zabawy z wami. przed podaniem miski z żarciem (czy czegokolwiek, co chcecie dać psu) pies ma wykonać serię komend. do tego nauka odpoczywania w domu.

odwołanie psa od pilnowanego przedmiotu głupie nie jest, ale niech po odwołaniu pies nie dostanie żarcia za samo przyjście tylko za to, że jeszcze porobi parę siad, waruj, stój, noga.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź :)

Standardowy dzień:

Poranny spacer do pół godziny około 8. Do kolejnego spaceru jedna seria zabawy (przynoszenie zabawek, szukanie, siad, leżeć, zostaw i szarpanki)  20 minut. Jest nauczony, że poświęcam mu dokładnie tyle czasu. Na dźwięk budzika można mu rzucać, nie przyniesie :P Około 13 półtorej godziny spacer lub godzina biegania. Do kolejnego spaceru jedna seria zabaw. I wieczorny spacer z narzeczonym do półgodziny koło 21.

Mam nadzieję,że napisałam zrozumiale. Oczywiście dzień ulega zmianie. Jeśli np. muszę wyjść do południa nie ma serii pierwszej zabaw. To nie są jedyne czynności związane z psem. Mamy też dużo przytulania ;) Karmienie jest wieczorem. Myślę,że warto zaznaczyć,że również wieczorem zabiera mi ubrania. Bardzo rzadko zdarzy się to w innej porze dnia. Jeśli weźmie coś wtedy,nie jest tak agresywny. Dziś do południa oddał bez smaczka, wieczorem jest to niemożliwe.

Myślę, że właśnie nauka wymiany przyczyniła się do tego co jest teraz. Czyli zdaje sobie sprawę, że jak zabierze to dostanie coś lepszego.Jak nic nie dostaje to jest agresywny.

Zawsze jak przynoszę mu jedzenie kiedy mi coś zabierze każę mu usiąść i podać łapę. Marzy mi się, żeby po prostu nie zabierał, ale to chyba marzenie ściętej głowy...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...