Jump to content
Dogomania

Podróż do Niemiec


GucioHook

Recommended Posts

Witam Serdecznie. Kupiłem z dziewczyną psa rasa Bokser, chcemy na wakacje udać się z nim do Niemiec(autokarem, sprawdzony przewoźnik). Pies nie ma jeszcze trzech miesięcy. Wyczytaliśmy na różnych stronach, że aby pies mógł przekroczyć niemiecką granicę musi mieć paszport, chip i szczepionkę przeciw wściekliźnie. Jedne źródła podają jednak, że pies musi po szczepionce  odbyć kwarantanne 21 dni, zanim wyjedzie za granicę i stąd moje pytanie, czy pies musi odbyć okres kwarantanny czy też nie.?? Proszę o pilną odpowiedź.

A może jest jakaś możliwość przewozu młodszego psa przez granicę i zaszczepienie go w kraju docelowym?  

Link to comment
Share on other sites

niestety, kwarantanna musi byc, jesli celnicy sprawdza jego paszport, moga zarekwirowac psa na kwarantanne. Co wcale nie oznacza, ze kazdy bus jest kontrolowany. Ale moze sie zdazyc. Kazde zwierze przewozone przez granice musi miec pelne szczepienia, chyba, ze zwierze ma ksiazeczke niemiecka.

Link to comment
Share on other sites

Tak się składa że mieszkam w Niemczech i przywiozłam tu zarówno psa, jak i kota. Żadna kwarantanna nie obowiązuje do Niemiec. Takie wymogi ma Anglia, nie Niemcy. Jedyne co potrzebujesz, to trwałe oznakowanie psa (chip, bo tatuaż jest niewystarczający), ważne szczepienie na wściekliźne i paszport dla psa. Wszystko do załatwienia przy jednej wizycie u weterynarza.

 

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie, nie obowiazuje kwarantanna w Niemczech. Tyle tylko, ze w ksiazeczce zdrowia musza byc szczepienia zrobione dwa tygodnie przed przekroczeniem granicy. Inaczej moze celnik zatrzymac zwierze. Transportowali dla mnie kota, weterynarz nie zgodzila sie na antydatowanie szczepien i musialam czekac dwa tygodnie, aby mogl przekroczyc granice bez klopotow. Jak juz pisalam, nie zawsze celnicy kontroluja, ale jesli cos sie takiego zdarzy, beda poprostu klopoty.

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie:) podam Wam aktualne, sprawdzone info: aby legalnie wjechac na teren Niemiec pies potrzebuje paszportu i waznego szczepinenia na wscieklizne czyli szczepionka plus 21 dni.

to nie jest zadna wiedza tajemna tylko dostepne dla kazdego informacje:)

Link to comment
Share on other sites

Najpierw trwałe oznakowanie - czip.

Natępnie szczepienie. Najwcześniej po ukończeniu 12 tygodni.

W przypadku pierwszego w życiu szczepienia przeciwko wściekliźnie - odczekać 21 dni.  Dotyczy również dorosłego psa, u którego dokonuje się pierwszego szczepienia po trwałym oznakowaniu.

Każde kolejne, z zachowaniem prawnie przewidzianego dla ciągłości terminu, nie wymaga powyższego. W przypadku "przestrzelenia", choroby, itp. - znów 21dni.

I ostatni - paszport, w który weterynarz wpisze wszystkie istotne dane.

Klik! do poczytania szerzej.

 

Wyjeżdżając z psem na wakacje poza granice kraju, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz zapoznać się z miejscowymi przepisami dotyczącymi prowadzenia zwierząt towarzyszących.

I nie, nie ma znaczenia, że to tylko szczeniak.

Udanego urlopu :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tzn że przed wyjazdem do Niemiec mam oddać szczeniaka do schroniska czy jak? Przecież to jakiś absurd. Mam zaplanowany wyjazd do Niemiec od kilku miesięcy, wszystko na Tip - top, teraz udało się kupić psa i nie mogę go zabrać przecież to bez sensu, ostatnio znajomi przewozili psa przez granicę, który nie miał dwóch miesięcy była kontrola i mieli zaświadczenie, że pies przebywał tylko z matką i mieli xero książeczki matki szczeniaka, oczywiście pies miał paszport i chip więc jak to jest????? 

Link to comment
Share on other sites

Die Tiere müssen nämlich über einen aus­reichenden Impfschutz gegen Tollwut verfügen, d.h. vor mindestens 30 Tagen und ma­ximal zwölf Monaten geimpft worden sein (tierärztliches Zeugnis), wobei man junge Tie­re frühestens im Alter von drei Monaten impfen kann. Hunde zwischen dem 3. und 5. Lebensmonat können nicht ohne Bewilligung importiert werden.  wolne tlumaczenie :

Te zwierzeta(przekraczajce granice) musza miec mianowicie wystarczajace szczepienia przeciwko wciekliznie, to znaczy przynajmiej przed 30 dniami a szczepienia sa wazne nie dluzej niz 1 rok(zaswiadczenie lekarskie), mlode zwierzeta powinno sie szczepic najwczesniej po trzecim miesiacu zycia. Psy nie moga byc importowane miedzy 3 a 5 miesiacem zycia bez specjalnego zezwolenia. Ksiazeczka zdrowia niebieska i czip, ktorego numery musza byc odnotowane.http://www.mit-hund-und-kegel.de/html/einreise.html    jesli nie zostana spelnione te warunki, zwierze zostanie umieszczone w zwierzyncu na koszt wlasciciela

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.06.2017 o 22:01, GucioHook napisał:

Tzn że przed wyjazdem do Niemiec mam oddać szczeniaka do schroniska czy jak? Przecież to jakiś absurd. Mam zaplanowany wyjazd do Niemiec od kilku miesięcy, wszystko na Tip - top, teraz udało się kupić psa i nie mogę go zabrać przecież to bez sensu, ostatnio znajomi przewozili psa przez granicę, który nie miał dwóch miesięcy była kontrola i mieli zaświadczenie, że pies przebywał tylko z matką i mieli xero książeczki matki szczeniaka, oczywiście pies miał paszport i chip więc jak to jest????? 

Mieli szczęście. Ja też jechałam na ryzyko z moim psiakiem, na szczęście obyło się bez kontroli Jeżeli jednak trafisz na służbistę to masz spory problem

Link to comment
Share on other sites

to nie tylko chodzi o kontrole na granicy. wlasciwie to jest najmniejszy problem.

niech sie cos wydarzy na miejscu i trafisz na weterynarza, ktory nie bedzie wyrozumialy. wiecie, co wtedy moze sie stac? no wlasnie.

od nas niedawno dziewczynka jechala do niemiec. nie bylo opcji, zebym ja wyslala bez waznych szczepien. tu chodzi przede wszystkim o bezpieczenstwo szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

Ale co u weta miało by się stać? Byłam u 3 zanim młody był zaszczepiony i żaden nawet o szczepienia nie zapytał.  Tu chodzi o kontrolę.  Taki mały szczeniak bez szczepień może wjechać z matką np. Na teren Niemiec.  I taki szczeniak może już zostać na tym terenie, a matka mogła do Pl wrócić. 

Link to comment
Share on other sites

Nie,  nie może wjechać na teren Niemiec. 

Co mogłoby się stać u weta?  No np. nowi właściciele mogliby powiedzieć "kupiliśmy go w Polsce,  3 dni temu". A wet mógłby stwierdzić, że to szczenię nie ma 3 miesięcy plus 21 dni. I resztę historii dopisz sobie sama... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...