Jump to content
Dogomania

Krycie suczki


SirTrenton

Recommended Posts

Witam. Mam suczke amstaffa która jest teraz w 6 dniu cieczki. Wczoraj po puszczeniu jej z samcem zauważyłam że jest już chętna na krycie,chyba? 

Pisze chyba dlatego że suka odstawia ogon i nastawia się psu,gania za nim i zachęca do krycia a jak pies już na nią skoczy to wtedy zaczyna się wyrywać i go gryźć.

Oco może chodzić? Poczekać jeszcze trochę i spróbować znowu ? 

Dodam od razu że suka ma uprawnienia,pies też i mam założona hodowle 

 

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Hodowlę masz ale chyba nigdy nie przeczxytałeś niczego na temat hodowli, cieczki, krycia, porodu i odchowu szczeniąt a to podstawa jak się ma zamiar hodować. 6 dzień cieczki to stanowczo za wcześnie na krycie, najwcześniej można probować 9 dnia ale lepiej 10 -13 dzień. Jeżeli pies już kryl to będzie wiedział kiedy można kryć sukę, jeżeli nie to poczekaj aż suka będzie naprawdę chętna.

Ale jednak poczytaj trochę o hodowaniu bo krycie to dopiero początek kłopotów.

W razie czego służe pomocą na PW, jestem starą hodowczynią i mam trochę doświadczenia. Teraz doradzam znajomej bo ma miot szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, dwbem napisał:

Hodowlę masz ale chyba nigdy nie przeczxytałeś niczego na temat hodowli, cieczki, krycia, porodu i odchowu szczeniąt a to podstawa jak się ma zamiar hodować. 6 dzień cieczki to stanowczo za wcześnie na krycie, najwcześniej można probować 9 dnia ale lepiej 10 -13 dzień. Jeżeli pies już kryl to będzie wiedział kiedy można kryć sukę, jeżeli nie to poczekaj aż suka będzie naprawdę chętna.

Ale jednak poczytaj trochę o hodowaniu bo krycie to dopiero początek kłopotów.

W razie czego służe pomocą na PW, jestem starą hodowczynią i mam trochę doświadczenia. Teraz doradzam znajomej bo ma miot szczeniąt.

Dziękuję bardzo za odpowiedź . Czytałam wiele różnych stron,książek i na forach. Lecz jest to narazie tylko wiedza teoretyczna. Swoją suczke inna kryłam w 11 i 13 dniu i zaszła w ciążę.

Ja wiem że ten 6 dzień to za wcześnie tylko chodzilo mi oto czemu ona już teraz się nastawia i jest taka chętna. 

Dziękuję bardzo za propozycję,na pewno skorzystam. 

Link to comment
Share on other sites

Suczki czasem tak mają, kokietują ale nie dopuszczają jak jest za wcześnie. Ja też przeważnie tak kryłam - 11 i 13 dzień i zawsze miałam pełne mioty.

W razie potrzeby chętnie pomogę, sama już nie hoduję ale mam nadal psy dla przyjemności, teoretycznie hodowlane ale nie rozmnażane.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.06.2017 o 21:14, dwbem napisał:

Suczki czasem tak mają, kokietują ale nie dopuszczają jak jest za wcześnie. Ja też przeważnie tak kryłam - 11 i 13 dzień i zawsze miałam pełne mioty.

W razie potrzeby chętnie pomogę, sama już nie hoduję ale mam nadal psy dla przyjemności, teoretycznie hodowlane ale nie rozmnażane.

Polecasz może jakąś literaturę na temat hodowli, odchowu szczeniąt i tak dalej?

Link to comment
Share on other sites

Poszukam bo już nie pamiętam zwłaszcza, że jak ja hodowałam to książek było niewiele ale było wielu życzliwych starszych ode mnie hodowców, którzy mi pomagali i doradzali. Wtedy nie było jeszcze tyle zazdrości i zawiści jak teraz, raczej była miłość do psow i chęć pomocy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...