Jump to content
Dogomania

Forest, pies kochający całym sobą - znalazł własny dom!


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Dnia 19.04.2020 o 16:28, Olena84 napisał:

Forest czas do domu... ten psiak nie ma wad, czemu tak długo czeka

Gdyby nie miał wad, to bym go polecała ludziom, bo jest bardzo przyjacielski... ale niestety Forest jest przede wszystkim uciekinierem i kombinatorem, potrafi się wspinać po 2 metrowych ogrodzeniach, otwierać bramki itd. Na bank zostając sam będzie niszczył i szczekał. Jest typem jojca - szczekacza... 

Trzeba też pamiętać, że Forest ma luźny staw w tylnej łapie i nie można go forsować, więc wszelkie biegi, sporty odpadają... to bardzo trudna sytuacja, bo Forest to bardzo żywy, nadpobudliwy pies. 

 

Rozliczenie:

-360 zł hotelowanie 22.03-20.04

-10 zł Fiprex

-12 zł odrobaczenie

Razem: -382 zł.

 

Rachunek wyślę na dniach.

 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj miałam telefon w sprawie Foresta, ale pani szuka spokojnego raczej bezproblemowego psa... Przesłałam jej naszą stronę, może coś innego się im spodoba. Pani jest z Tomaszowa Lubelskiego, więc to chyba jakieś ogłoszenie Tyśki:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.04.2020 o 22:37, Murka napisał:

Dzisiaj miałam telefon w sprawie Foresta, ale pani szuka spokojnego raczej bezproblemowego psa... Przesłałam jej naszą stronę, może coś innego się im spodoba. Pani jest z Tomaszowa Lubelskiego, więc to chyba jakieś ogłoszenie Tyśki:)

W takim razie jakiego domu szukać?

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Murka napisał:

Jeśli dom z ogrodem to płot musi być solidny, antywspinaczkowy. 

Jeśli mieszkanie to raczej nie może zostawać sam.

To będzie bardzo ciężko. Czy są w ogóle takie płoty?

Nie jest możliwe aby nie zdarzyła się sytuacja, że pies musi zostać sam w domu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.04.2020 o 22:32, bakusiowa napisał:

To będzie bardzo ciężko. Czy są w ogóle takie płoty?

Nie jest możliwe aby nie zdarzyła się sytuacja, że pies musi zostać sam w domu.

Dlatego Forest tak długo jest u nas...

 

Czasami są ludzie, którzy np. mają możliwość zabrania psa ze sobą do pracy lub jest rodzina wielopokoleniowa. 

Już parę razy bywało, że pies szedł od nas do adopcji, gdzie cieszył się stałą obecnością ludzi, ale to oczywista trudność w szukaniu domu, zwłaszcza jeśli chodzi o kundelka przeciętnej urody...

Myślę, że wysokiego płotu np. ze sztachet pionowych lub betonowego/blaszanego nie będzie w stanie pokonać. On nie przeskakuje, tylko się wspina. Zwykłe panele ogrodzeniowe pokonuje bez problemu, nawet jak mają 2 metry, o takie:

Panel ogrodzeniowy 153x250cm 3D fi 4mm oc+kolor Gorlice ...

 

Na pewno też będzie próbował podkopów, otwierania bramki i innych wyczynów. 

 

Jest opcja, żeby ewentualny DS miał kojec zabudowany od góry i tam go zamykał na czas nieobecności lub w przypadku mieszkania klatka kennelowa (koniecznie bardzo solidna), ale z tym się wiąże jojczenie i szczekanie.

 

Najgorsze jest to, że nawet ludzka czy psia obecność na ogrodzie nie sprawia, że Forest trzyma się posesji. Jego trzeba mieć na oku cały czas, bo chwila nieuwagi i już go nie ma. Przerabiałam to parę razy i teraz już od ponad roku nie spuszczam go ze smyczy.

Jego koleżanka Bona niestety jest podobna pod tym względem, z tym, że ona nie potrafi się wspinać po płocie. Niestety bardzo niszczy jak zostaje sama (zanim trafiła do nas była w domowym tymczasie), do tego ma solidny instynkt myśliwski i ogólnie jest charakterna - też mamy problem z domem dla niej:(

Link to comment
Share on other sites

Pecha ma Forest. Też mamy taką trudno-adopcyjną suczkę. Sama nie wiem co wymyślać.

Postaram się jak najszybciej wstawić rozliczenie, miałam trochę zdrowotnych kłopotów - ale ogarniam. Bardzo bardzo dziękuję że nie zostawiacie Foresta... w końcu znajdzie swego człowieka. Musi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Koleżanka Foresta, Bona, dzisiaj wybyła do domu po 2 latach... teraz wstrzymujemy oddech, żeby wszystko było dobrze...

Mam nadzieję, że teraz przyjdzie czas na Foresta, bo się zrobił trochę markotny jak został sam.

Ostatnio Amigo pojechał do domu (mieszkanie), gdzie nigdy nie zostaje sam - taki właśnie dom przydałby się dla Foresta...

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Murka napisał:

Koleżanka Foresta, Bona, dzisiaj wybyła do domu po 2 latach... teraz wstrzymujemy oddech, żeby wszystko było dobrze...

Mam nadzieję, że teraz przyjdzie czas na Foresta, bo się zrobił trochę markotny jak został sam.

Ostatnio Amigo pojechał do domu (mieszkanie), gdzie nigdy nie zostaje sam - taki właśnie dom przydałby się dla Foresta...

no tak, bardzo byśmy chcialy by znalazł wreszcie dom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...