Jump to content
Dogomania

Labrador


Taxer1337

Recommended Posts

Cześć! Na przełomie lipca i sierpnia dostaję psa labradora. Będzie to mój pierwszy zwierzak, dlatego nie wiem co mu kupić jak się nim zajmować (będzie to szczeniak 2 miesiace)

Oraz nie do końca rozumiem Okres Kwarantanny u psa. Część ludzi pisze że bezwzględny zakaz wychodzenia itd a część że taki zakaz wywoła strach u psa nie asymilacje z innymi zwierzętami itd.

 

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję :) masz jeszcze trochę czasu na naukę bycia właścicielką czworonoga. Poczytaj informacje na forum, proponowane książki, blogi...Labrador to wymagający pies, potrzebuje szkolenia i dobrej socjalizacji. Miski, zabawki, kocyki to mniej istotne dodatki. 

O kwarantannie jest mnóstwo różnych opinii. Ja uważam (podobnie jak mój wet, trener i hodowczyni), że bardziej niebezpieczne dla szczeniaka jest odizolowanie od bodźców zewnętrznych i brak nauki bycia zdrowym psychicznie psem niż ewentualna choroba. Na własną odpowiedzialność nie przestrzegałam rygorystycznie okresu kwarantanny. Byłam ostrożna (pies nie biegał po ogólnodostępnych trawnikach), ale systematycznie pokazywałam psu świat. Jeździliśmy samochodem, tramwajem, chodziliśmy do marketów, po mieście i po lesie...czasami z psem w plecaku :) Uważam, że to bardzo ważny okres dla szczeniaka i nie powinno sie go spędzać w 4 ścianach. To oczywiście moje zdanie, 

http://zyciezpsem.pl/kwarantanna-czy-socjalizacja/

http://www.zpazurem.pl/artykuly/niezbednik_udanej_socjalizacji

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...