Jump to content
Dogomania

"pogryzienie" dziecka.


agata.sb

Recommended Posts

Mam problem i nie wiem jak to ogarnac.

Wczoraj mój maz był z naszymi dwoma psami u rodzicow, gdy wychodził od nich wyszła od sasiadow dziewczynka z małym pieskie. Jeden z moich psów (bardzo ładodny) był na smyczy tylko flexi i  podbiegł do tej suczki, chciał sie przywitac. Jest bardzo przyjacielski do psów tylko ze to amstaff wszyscy z góry uwazaja ze to psi morderca. Dziewczynka sie wystraszyla i wziela suczke na rece. Moj podskoczył do tego pieska, piesek zaczal jazgotac, dziewczynka panikowac i w efekcie na rece miałą dwa zadrapania. W zasadzie nawet nie wiadomo po ktorym psie. Rodzice zrobili afere pojechali do lekarza i w protokole lekarskim jest napisane ze dziecko zostało zaatakowane przed dwa nasze psy. Drugi pies nie brał w tym nawet udziału. Mamy sie stawic na obserwacje. Wiem ze to nasz bład ale w protokole nie ma napisanej prawdy. Dziewczynka nie została zaatakowana przez psa, a juz na pewno nie przez dwa nasze psy bo drugi nie brał w tym udziału. co mozna zrobic w takiej sytuacji gdy ktos poswiadcza nieprawde? 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies był szczepiony i macie aktualne świadectwo szczepienia, obserwacja może polegać tylko na kilkakrotnym stawieniu się do weta na kontrolę.

Szczegółowe informacje tu http://chwiladlapupila.pl/warto-wiedziec/wszystko-o-wsciekliznie/obserwacja-pod-katem-wscieklizny/

Kwestia różnej interpretacji wydarzenia będzie miała znaczenie, jeśli rodzice dziecka wniosą sprawę do sądu.

Ze strony dziecka całe zdarzenie musiało wyglądać na atak. Poza tym - pies, który doskakuje do czegokolwiek podniesionego nagle w rękach przez człowieka, nie robi tego, aby się przywitać. Jeśli pies doskakuje do tego, co człowiek ma na rękach, to po to, by chwycić i szarpać - jak zabawkę, jak zdobycz..

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...